Mamici de noiembrie - decembrie 2006(44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iasmi spune:

Multumesc Ralumat - fug sa iau un no-spa si sa ma intind la orizontala. Sper sa nu se repete ca direct la medic ma duc.

iasmi30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Fetelor...de azi intr-o luna am DPN . Am realizat brusc faptul ca azi e 4...dar poate veni si mai repede de 4 nov .
Vroiam sa va intreb: cand se misca bebeii mai puternic, simtiti cateodata durere? Ca eu da, mici junghiuri in diferite zone; chiar acum vreo 5 minute s-a intins nu stiu cum si m-a intepat tare jos...

Ana 35w5d cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:


Alexandra 25, sambata asta am 36 de saptamani, dar dupa ecograf suntem mai mari cu o saptamana, deci martea viitoare as avea 37 de saptamani (dar cum am spus dupa ecograf). Oricum, eu in data de 15, plec la Cluj si ma internez la Spitalul Stanca, inainte de-a naste cu vreo 2 saptamani. Inca nu stiu cum o sa nasc, dar vreau fara dureri.....si sa fie pentru bebe cum e mai bine.
Daca va fi cezariana, probabil o sa fie pe la vreo 38 de saptamani, deci nu mai am mult.Doamne ajuta sa fie bine!
Eu inca nu stiu greutatea bebeului meu, si sunt foarte curioasa. Medicul mi-a spus atat, ca bebele e mai zdravan decat ar trebui, dar aparatul lui nu arata si greutatea. La Cluj am sa stiu.
Pupici,

Zina si bebe Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

ralumat ei, nu l-am desfacut! ba din minutul in care am intrat cu el pe usa ne-am si apucat de asamblat, unu ca sa ne dumirim si sa ne formam deprinderea si doi tocmai din cauza ca ar putea fi piese lipsa. evident ca dupa nu a mai incaput in cutie, asa ca patutul ca atare sta in husa lui exact aciolo unde va veni desfacut, masa de infasat care sta deasupra e alaturi, si dupa dulap avem niste tevi , copertina, jucariile si chestia care se ataseaza, in care se pun cremele si alte treburi.

chris 30+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Neagta fetelor

eu raportez mai bine de 12 ore de somn - bine cu mici intreruperi de mers la baie de mancat de dimineata dar a fost tare bine.

Fatima ce ma bucur ca ai intrat sa ne mai dai vesti . Asa cum ti-au scris si fetele noi mai intrebam de tine. ma bucur ca nu v-ati pierdut speanta si luptati in continuare si cel mai important ca sunteti alaturi de mama ta si o sprijiniti. va doresc multa sanatate si tie si bebeului dar si mamei tale care mai are putin si o sa isi tina nepoata in brate. cred ca si asta o motiveaza mult.

iasmi da iti poate face rau prea mult stat pe scaun assa ca incearca sa o lasi mai moale. mai stai si tu in patut ca atunci creste si bebe mai usor.

Atudor intradevar mai e asa putin, eu am inceput de vreo doua seri sa ma gandesc ca de acum incolo poate ma culc bine si ma trezesc in miez de noapte ca mi s-a rupt apa si ma cam sperie gandul. si ma mai gandesc ca o sa ma simt ciudat fara burtica, fara sa o simt cum misuna pe acolo Adinuta.

referitor la tema zilei: eu nu am mai suportat tanga de pe la 2 luni. si cand ma gandesc ca atunci doar de astia purtam... am recut la chilotei de bumbac pe jumatate de fund - apoi am trecut la chiloti normali de bumbac dar ceva mai mari sa stea lejeri pe mine si mi-am luat si 2 perechi de boxei in care ma simt comod.
pentru spital imi iau si eu de unica folosinta.

va pup si va doresc o zi frumoasa.

PS: azi e ziua mamei mele - implineste 63 de ani si mi-ar fi placut asa mult sa fiu langa ea sa o strang in brate si sa ii duc multe, multe flori ca astea ii plac cel mai mult. o sa vina ei peste vreo 2 saptamani si abia astept sa o rasfat un pic atunci. stiti la noi e ceva f ciudat in familie, eu mai am o singura sora dar e cu 20 de ani mai mare ca mine si relatia dintre mine si parinti e cu totul alta decat dintre ea si ai nostri. eu ii tutuiesc si suntem f apropiati si m-au crescut libera si fara prejudecati ca si cum ar fi fost niste parinti f tineri pe cand pe ea cu totul altfel. ea si acum le spune sarumana iar eu nu le-am spu asa niciodata ci intotdeauna ciao. am rugat-o pe sora mea sa ii ia flori si din partea mea si sa i le dea dar stiu ca mami nu ova simti asa de aproape ca pe mine si nu va avea acelasi efect. hai ca v-am scris un roman intreg despre familia mea.



Raluca 33 + cu Adina Andreea

Un om obisnuit, fericit in caminul sau, este mult mai binecuvantat decat un geniu traind singur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

atudor bebhelina mea a cosniderat ca ar fi cazul sa se miste, si zilele trecute mi-a dat una asa de puternic, pe undeva in dreapta, de m-a indoit. m-a surprins lovitura nu ca ar fi fost dureroasa, nu a lovit nimic foarte sensibil, dar a dat cu asa o forta ca m-a lasat masca. din fericire nu s-a repetat. nu stiu ce o fi fot in creierasul ei de a considerat sa aiba o asemenea reactie.

chris 30+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

acum am realizat ca noi saptamana trecuta nu am mai schimbat semnatura si maine trebuie sa o schimb iarasi ca facem 35 de saptamani.

mama mama da ce mari suntem

Raluca 34 + cu Adina Andreea

Un om obisnuit, fericit in caminul sau, este mult mai binecuvantat decat un geniu traind singur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Buna dimineata fetelor.....eu am lenevit si aseara si azi dimineata...m-am trezit pe la 10...in schimb asa am dormit de bine....am recuperat noaptea de ieri....si cum m-am trezit am fugit sa mananc ceva....lui bebe Mark ii era fomica...apoi am fugit direct la calculator sa vad ce fac fetele mele.....cand am deschis forumul si am vazut ce de-ati scris.......nu imi venea sa cred ca a-ti deschis un nou capitol.....acum va citesc din urma si am ramas datoare cu unele raspunsuri....
Bamboletta...ce frumos burtik....si lucrusoarele sunt superbe....dar patutul le intrece pe toate....e un patut de printesa...asa cum va fi si bebelina ta......
Trecem mai departe la Asiza....am vazut casuta lui Denis....nu stiu unde ai pus tu 20 kg...ca nu se vede...mie imi e rusine sa-mi pun poze ca sunt ca si o balena......
Lorym....frumoase lucrusoarele....si chiar sunt de toate...te-ai aprovizonat bine.....
Zina...citeam mesajul tau.....tu ai deja 35 de saptamani?
Theodora.....bine ai venit in ..nostru....te asteptam cu mai multe detalii despre sarcina....
Gata s-a inchis capitolul....trecem mai departe....
FATIMAAAAAAAAAAA......nici nu-mi vine sa cred.....atata am mai intrebat toate de tine.....nu mai aveam sperante ca vei mai intra pe forum....ma bucur ca nu s-a intamplat nimic grav cu mama ta si sper sa fii alaturi de noi mai des....sa-ti traiasca printesa.....frumos nume....
Cat despre tema zilei....Asiza...tu iar esti norocoasa....pe mine nu ma mai incap chilotii dinainte de sarcina....vremuri de demult....eu mi-am luat din aia de babe...care-mi acopera burtica....ca nu suport sub burta.....100% bumbac....nu o firma anume....
Cum sa nu am chef de taclale....dar am fost lenesa...... sau poate v-am testat....sa vad cat de dor va e de mine.....hi hi...
Kokorina.........si mie imi place cum iti statea blonda.....dar lasa ca te faci tu si mai frumoasa dupa ce nasti.....am vazut ca a-ti schimbat prefixul....
Miro......
Gata am fugit sa ma dezamortesc.......de cand stau pe scaunul asta....va pup pe toate si azi voi fi mai cuminte....voi face raportul mai des......sa fiti cuminti si sa aveti o zi superba..!!!




alexandra 34 + cu Mark Andrei
poze

"Exista doar un singur colt din univers pe care poti fi sigura ca il poti imbunatatii, si acela este tu insati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Dbunny....am vazut si eu lucrusoarele bebelui....sunt superbe....si niste chestii de care nu am mai vazut....si camera e frumoasa....si mobila....papuceii m-au dat gata.....
Raluca...."La Multi Ani" mamei tale....o varsta frumoasa...

alexandra 34 + cu Mark Andrei
poze

"Exista doar un singur colt din univers pe care poti fi sigura ca il poti imbunatatii, si acela este tu insati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Raluca, sa-ti traiasca mama, sa fie sanatoasa . Si eu ma gandeam cum va fi cand nu-l voi mai simti pe bebe miscand prin mine...cred ca va fi ciudat; probabil ca si de aici depresia post-partum.
Chris, le place lor sa ne sperie. Ce-or mai rade ei acolo de noi ca in "Look who's talkin' ", in timp ce-si fac bagajele pt iesire...Doamne...puii nostri iubiti...

Ana 35w5d cu

Mergi la inceput