Jamie Oliver - carte de bucate

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Eu am facut comanda sambata si confirmarea am primit-o luni, de pe adresa arsene@kappa.ro . Eventual scrie-le din nou un mail.

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'
www.sosdogs.ro" target="_blank">ADOPTA UN CATEL
MUZICA PENTRU CONNAISSEURS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

LiaMia 5 condimente este un condiment chinezesc din cate stiu, il gasesti gata facut la magazinele orientale. are parca anason, ghimbir, scortisoara, cardamom...si nu mai stiu ce. sa ma corecteze ceva va rog daca le stie precis.
Roxana



merci frumos, roxana. macar o sa stim unde sa ne indreptam cautarile

LiaMia si Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

A primit cineva cartea? Eu am tot fost plecata in alte parti, azi am ajuns acasa, si speram sa gasesc un aviz de la posta, dar nimic...

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'
www.sosdogs.ro" target="_blank">ADOPTA UN CATEL
www.chitarist.ro" target="_blank">MUZICA PENTRU CONNAISSEURS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns padi spune:

Eu mi-am comandat cartea in 8 decembrie si in 14 am ridicat-o de la posta. Deci, cred ca ar fi trebuit sa-ti ajunga si tie. Verifica la posta, poate ti-au pierdut avizul...



Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

si eu am primit-o, dar am stat la coada o ora sa pot sa o ridic de la posta. este o adevarata nebunie in perioada asta, de aceea poate nu au ajuns inca.

www.bconsulting.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

eu am comandat cartea pe 1 decembrie si de abia pe 15 a venit mandatul la posta, fara confirmare pe mail. cred ca au ceva intarzieri. le-am si scris pe mail pe 14, nu stiu daca asta a ajutat sau nu.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Mi-am cumparat cartea noua "Cu Jamie in Italia" de la libraria Eminescu. Eram super fericita ca am gasit-o. Cu toate astea, prima mi se pare mult mai buna! retetele sunt accesibile si pe placul meu. Sper ca voua sa va placa mai mult, eu sunt un pic dezumflata, nu cred ca am sa execut mai mult de 3-4 retete de acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_da spune:

Buna fetelor,

Am primit cele doua carti de Mos Craciun.
"Cu Jamie in Italia" mi s-a parut fabuloasa...am citit un sfert ca pe un roman!
Am observat demult ca bucataria lui este influentata f mult de bucataria italieneasca care pt mine e pe primul loc. O sa fac retelele de bruschete pentru musafiri, mi se par delicioase...si usor de facut. Ttrebuie sa gasim insa painea potrivita, se pare ca este painea taraneasca care trebuie prajita pe gratar (pe aragaz acasa), are alt gust...

Mi-au mai placut retele de mamaliguta si paste prajite (feluri separate)..care la ei se servesc pe strada...combinatii simple si minunate.
mai am de citit... sunt enorm de multe retete, ma ingrijoreaza doar faptul ca nu se gasesc condimente proaspete pe vremea asta...rozmarin, busuioc si alte verdeturi...dar vine si primavara curand

va recomand cartile din tot sufletul, nici nu mi se par foarte scumpe in comparatie cu bogatia de retete pe care o ofera.

Craciun Fericit

da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

La multi ani tuturor! sper ca anul 2007 v-a gasit pe toate sanatoase si pline energie.
am vazut si eu "cu jamie prin italia", am rasfoit-o dar nu pot spune ca m-a impresionat la fel de mult ca si prima. si, intr-adevar, sunt multe condimente pe care aici, in RO, nu le gasesti verzi.
dar sa va spun ca pe 1 ian.am gatit o reteta de-a lui, cu carne de vitel si ghimbir(nu-i mai stiu exact numele). a iesit super. doar ca nu am avut salata chinezeasca si am facut fara.
Atentie la ghimbir, crud este foarte picant. va pun si poza aici

o zi minunata,
Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

ouuau!!! am mai facut o reteta din cartea lui James: canelloni cu spanac. delicios uitati si poza cu ele canelloni

o zi minunata,
Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

poze

Mergi la inceput