Jamie Oliver - carte de bucate

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Nici eu nu am gatit nimik aseara ca am fost la nepotelul meu Adrian Gabriel. cu toate ca imi ploua in gura numai la gandul cartofilor. dar promit sa fac azi. cat despre budinca... cu regret in suflet spun ca nu am facut pt ca am tot avut diverse mancaruri cu orez si am zis ca nu merge desert tot orez. poate fac tot azi daca nu uit sa cumpar lapte.

o zi minunata,
Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

aseara am fost o harnicutza si am gatit si cartofii in stil spaniol si budinca de orez. au iesit bune. cu o obiectie din partea sotului caruia nu i-a placut budinca si sa va spun de ce. nu am avut coaja de portocala si atunci am ras putina coaja de grep rosu. i-a dat un gust usor amarui, dar mie mi-a placut.

o zi minunata,
Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Retetele de paste sunt dementiale! cea cu spanac si branza feta rasa deasupra mi-au adus numai laude!



Nu te duce la somn nervoasa! Stai treaza si cearta-te!

Zusammen mit Bogy , Mau-Mau,Schnappi unds kids

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

si eu am facut aseara reteta de paste cu spanac. delicios
abia astept sa o incerc si pe cea cu mazare.

o zi minunata,
Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Am executat si eu azi pui cu cimbru si lamaie, cartofi la cuptor, pourumb cu ardei iuti, ghimbir si patrunjel si pere coapte cu crema de nuci...am fost un star, toata lumea a picat in admiratie. Nu a fost greu-greu, dar va dati seama ca Jamie nu arata in emisiune cine naiba ii curata lui oalele dupa ce gateste, asa ca asta m-a secat la suflet, curatarea dupa gatit.
mentionez ca retele de care v-am zis sunt din editia romaneasca a cartii, cea aparuta la Curtea Veche.

Cartofii de la friptura de pui i-am executat asa cum scrie in carte, fierti impreuna cu o lamaie, lasati la aburi si apoi pusi in tava, tavaliti prin uleiul de la pui, rozmarin la cuptor. Un deliciu.

Am gasit ghimbir proaspat, rozmarin proaspat (trebuia la pui), baton de vanilie (pentru pere) la Mega Image, aici in Bucuresti. Sunt sigura ca si la Metro au, eu am tot vazut radacinile de ghimbir (seamana un pic cu hreanul) acolo.

Foarte bun, imi place mult de Jamie! Apropo, mai exista emisiunea/ Ca eu nu am mai vazut-o?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Da, emisiunea mai exista, este duminica pe TVR2 la ora 15.00. Deocamdata dau numai reluari a unor emisiuni mai vechi.

www.bconsulting.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

[quote]Originally posted by GabyHila

Retetele de paste sunt dementiale! cea cu spanac si branza feta rasa deasupra mi-au adus numai laude!




Am tot citit atitea laude la reteta asta ca o vreau si eu.Mi-o poti scrie,please!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Va rog,cind aveti timp,sa-mi scrieti reteta de paste cu spanac si feta!!!Please!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Doamnelor,

daca s-a mai scris, scuze si ignorati-mi mesajul. Vroiam sa va spun ca a aparut, tot la Curtea Veche, a doua carte a lui JO - Cu Jamie in Italia!

Spor la gatit!

Gabi

Balance diet means chocolate in both hands!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabriela, gand la gand, asta vroiam sa scriu si eu
iata link-ul: www.curteaveche.ro/bookdescription.php?book=460" target="_blank">Jamie in Italia

Roxana

Mergi la inceput