Jamie Oliver - carte de bucate

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Karina cartea de la curtea veche e in romana!
Gabi, am uitat sa scriu, avizul a sosit sambata, am luat-o luni. abia astept sa o dau! cu toate ca acu nu prea ma mai lasa inima.....

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

GABICI nu am facut budinca de orez cu vanilie pt.ca nu am gasit betisoare de vanilie. pot oare sa inlocuiesc cu zahar vanilat?

o zi minunata,
Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

poze
poze apartament

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Roxana, cauti alt cadou?
Nemary, sunt sigura ca poti pune zahar vanilat in loc de betisoare. in mod normal ar trebui sa gasesti la careva hypermarket.

spor la gatit!

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'
www.sosdogs.ro" target="_blank">ADOPTA UN CATEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabi, hehehe inca nu. am sa o dau pe asta, ca am rasfoit-o nitel duminica. si imi comand mie alta....ca e intr-adevar fun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Am luat-o. si e super misto. am facut o reteta de paste cu sos de rosii, spanac si branza feta. cool

mai fac. mentionez ca sunt la primele tentative in bucatarie, sistemul mi s-a parut super usor si toata lumea a papat cu pofta (i-am si lihnit vreo 3 ore pana in ajuns acasa, gatit, etc).

nu gasesc ghimbir. si are mutle condimente care zicese ca trebe proaspete. o fi bune si alea din plicuri?

GABY

Do not go to bed mad! Stay up and fight!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyhila/album?.dir=3060

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

De ce nu scrieti aici retetele care le-ati incercat si merita?

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Tocmai mi-am comandat si eu carte la editura,abia astept sa o primesc,ca amisiunile le-am vazut toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

eu am facut cateva din retetele de paste, si au iesit super. o sa ma 'bag' si la carnita in curand. le iau pas cu pas.
retele sunt destul de usoare, singura problema e ca nu gasesc anumite condimente in Ro.

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'
www.sosdogs.ro" target="_blank">ADOPTA UN CATEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Gabici, LA MULTI ANI! sa ne spui ce bunatati faci de ziua ta.
azi vreau sa fac reteta de cartofi in stil spaniol, cea cu ardei. sper sa iasa buna

o zi minunata,
Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Multumesc pentru urari, Nemary! Sa ne spui cum iti ies cartofii. Pana la urma ai facut budinca de orez?
Din pacate azi nu am timp de stat in bucatarie. Dupamasa am programare la medic. Nu e nimic grav (sper), dar neaparat trebuie sa imi fac niste analize.

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'
www.sosdogs.ro" target="_blank">ADOPTA UN CATEL

Mergi la inceput