Jamie Oliver - carte de bucate

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

quote:
Originally posted by mihaelamicka

chestia e ca iti trebe ceva vas mare cu fund mic...

miha



am vazut la Ikea ceva super.As vrea si eu sa ma innoiesc un pic!

Roxana, reteta cu carnati e in cartea aparuta la noi ?

Ile 33 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 07 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DienutaS spune:

Da, roxanaz, si eu am crezut la fel, ca e pt. impresii, schimb de retete, cine apuca sa le scrie de la tv sa le puna si aici...chestii de felul asta, nu numai cereri de carti gratis. La un momentdat, dupa ce mi-am cumparat "Cu jamie in Italia" chiar am intrat si am scris ce retete am gatit eu si am rugat ca cine le face sa ne impartaseasca impresiile. Solicitarea mea a ramas fara ecou insa...Motiv pt care intru foarte rar pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by roxanaz
si cea mai iubita reteta este cea de carnati cu piure de cartofi si hrean.

Roxana



din pacate si eu m-am cam saturat de cererea nesfarsita de carti.
Roxana, reteta voastra iubita incare dintre carti o gasesti? este cumva in "cu Jamie in bucatarie" ?



Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Am vazut ca pe TVR 2 este o emisiune cu J.O. , cred ca in reluare.De cand era el mai tanar, zicea ca are 23 de ani si gateste in bucataria lui.
Iar retetele sunt mai omenoase, tarta cu lamaie, paine, eu as vrea sa le inregistrez!

este duminica de la 14.30

In cea de pe N24 parac face retete mai complicate, sau asa mi se pare mie!

Ile 34 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 06 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Nemary, da, este in prima carta aparuta.
cand este emisiunea de la N24?
pe cea de la TVR2 o vad aproape de fiecare data, desi acum dau in reluare "The naked chef", prima serie, pe care am vazut-o de multe ori. oricum, retetele sunt super.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

OK. m-am "suparat" (glumesc ) si am facut split in subiect, asa ca aici se va discuta de acum inainte numai despre retete ale lui JO, noi, vechi, impartasite, nereusite, etc. orice postare legata de rugaminti de trimitere in format electronic va fi stearsa ca fiind off topic. celalalt subiect a fost redenumit ca "Carte de bucate JO in format electronic" si se afla tot "la bucatarie".

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

In sfarsit!

Ile 34 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 06 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DienutaS spune:

In sfarsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit............zic si eu!
Ilenutza, cand este emisiunea de pe N24?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Sambata si duminca de la 11 a.m.!

Ile 34 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 06 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DienutaS spune:

Multuuuuuuuumiiiiiiiim Ilenutza!!!!!!!

Mergi la inceput