Inimioare de iulie-august 2005 (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Briana imi pare tare rau ca nu ai aflat care e problema Anei. Cumatra mea a patit asa cu fetitza ei si i-a recomandat doctorul sa-i scoata din alimentatie o lista luuunga de produse (printre care lapte, oua, fructe alergene), sa bea numai NAN HA. Dupa 2 saptamani ii disparusera bubitzele, dar la fel i-a spus ca inca nu se poate pronunta de la ce apar, cu exactitate. Sper sa treaca repede si sa nu mai aveti probleme.

Luminitza am vazut si pozele cu Andrei. E tare dule. Are niste falcutze si o guritza de iti vine sa le mananci. Si ce blondutz e! Mi se pare ca seamana cu tati, dar ai avut mare dreptat cand ai spus ca are ochii ca cerul

truli-luli me bucur ca ai mai intrat sa ne dai vesti. E bine ca Ana ta scumpa e bine, tit iti urez multa putere sa faci fatza si la servici si acasa. Te cred ca ti-e tare greu.

Diana Mirela multumesc ca mi-ai spus cu ce o tratezi Iulia. Am luat si eu Oscilococcilum si dupa 2 doze deja se simte ca ii este mult mai bine. Nu a mai trebuit sa ii pun decat un pic de ser in nas azi, inainte de somn. In rest, toate bune.

Laura de shtrumphi, Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmari spune:

Salutare asa pe marti seara, poate imi mai amintesc ce-am citit si comentat in barba mea.
Simona, bune bancuri, sa ne traiesti 1000 de ani. ma alatur si eu admiratoarelor, v-am vazut pe voi 2 in poze recente, Mario un nazdravan, tu blonda frumoasa si senina.

Am vizionat poze taaare dragute,ale lui andrei, ale lui Ingrid si burticii lui Anis (la multi ani si sa fiti cu totii fericiti si sanatosi!!!!); Oani nu doar ca e o dulce, dar e de-a dreptul geniala, am ramas cu gura cascata la cate stie. Bravo ei si mamei ei cu asa spirit pedagogic, bag seama ca eu frec menta de-mi ramine kupilul inapoiat, de cind am citit lunga lista a cunostintelor Caii Lactee, am pus si eu burta pe carte si mai facem lectii.

Mona, sa-ti treaca repede rana iti doresc, bafta la cursul de specializare si pupici mindretei de fata!

Mamica de Ilinca, cum se mai simte bolnavioara, cum reactioneaza la tratament?
La multi ani! cu intarziere Laura, sa topesti in mod miraculos colaceii la foc domol de canapea; nu stiu cu ce se maninca Pilatii asta de tot pomeniti voi, dar bag o presupunere ca Rares stie, curind si Bianca, si va avea grija de tine, don't worry!


"May you live every day of your life!"- J. Swift

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Buna Svety!!!! Am tot intrebat de tine, nu stiam unde ai fugit... chiar am vrut sa vin dupa tine la stelisti.... Da, am plecat pe 2- mai, pe 28 iunie s-a finalizat divortul, si din mai suntem la mama si ne simtim f bine fara stres la cap.... Cum sa ma deranjeze mesajul tau???? Poti sa ma intrebi ce vrei! Voi ce mai faceti???? Ce mai face Dany??? Multi pupici!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Monica-Elena- uite, apropos de dat lovitura....imi pare asa de rau ca am uitat sa va spun.... au fost la un mom dat la Selgros- poate mai e si acum, tb vazut neaparat- cerealele cu fructe si lapte de la humana (cu portocale, fructul pasiunii, mar si banana parca, dar chiar asa se numesc, cereale cu fructe) cu 260.000lei cutia cu 2 pngi pe care in rest am vaut-o numai cu 350.000 lei cel mai putin... Daca mai aveti drum sa va interesati!!!

Cami si Anis- Ma bucur ca v-au placut bancurile si ca -am facut sa zambiti...

Anis- a papat toate varfurile? Ce culoare aveau? Sa nu te sperii cand face kk!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Laura-

quote:
ioana tu te duci la sala si te plangi ca nu faci nimic!??! Sa ma vezi pe mine cum ma uit la tv pe Euforia la Pilates si ma intreb ... daca stau asa linistita pe canapea, nu imi scad colaceii privind pe alea cum muncesc?!
Ai fost tare de tot!!!!!!!!! Eu nici macar atata nu fac, ocolesc cu grija canalul ca imi e si rusine de lenea mea... Si de stat pe baricade.... imi iau revansa pt perioada in care nu am intrat si ati intrebat de mine! Voiati sa ma mai vedeti pe aici? Na!!! Sa va saturati de mine!
Am vazut filmuletele cu Rares plimbaretul!!!! Merge f bine avand in vedere ca a plecat de curand!!! Si ce ii place lui, face ture incontinuu.... si urmeaza repede si Bianca dupa cum il urmarea cu privirea.... Pupam puii frumosi! Tu implinesti peste 2 ani 30? Pai ce te mai plango ca zice lumea ca e Bianca mai mica ca nici tu nu pari de mai mult de 23-24... Pupici multi pt voi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Laura- am uitat! Multumesc mult pt sfaturile pt finuta mea!!! Din pacate nu prea merge.... a incercat si o per a mers sa ii puna legume in fructe si cerealele care ii placeau la nebunie dar dupa o per nici asa nu a mai mers... Insa acum de 2 zile a papat mai bine de cand ii pune lapte in supa! Sper sa o tina tot asa ca am avut si noi per scurte ce-i drept in care nu papa Mario si stiu cat de greu a fost... Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Yasmari- multumesc mult de tot!!!! Esti o draguta ca intotdeauna!!!
Iar cu faza

quote:
bag seama ca eu frec menta de-mi ramine kupilul inapoiat
Ai mare dreptate!!!!! Si eu am gandit la fel dar nu m-am exprimat asa bine ca tine! Am inceput si eu azi timid cu culorile... "Mario da-mi mingia albastra,..... sau roz" si imi arunca delicat un cerc galben.... Poate pana la urma ne vom dumiri noi care e mingia si care e cercul si care este limba comuna in care putem comunica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Vad ca iar e liniste pe aici.... Pai atunci mai bantui si eu pe aici si fug la culcare...... Va pup si va doresc o noapte buna si linistita!!! Somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunt_mamica spune:

Simona ca intotdeauna,prezenta pe baricade!.centru de joaca nu e de la chicco ..e unu no name.din pacate nu a fost o achizite prea buna pt ca s-a plictisit repede de el..iar cand o tenta era casa plina de bile!
Anis ti-am admirat si eu burtica!ingrid era asa dulce cand o mangaia!
Lauraam vazut filmuletele!am plans cand v-am auzit vorbind..imi e asa un dor de casa!
Setyma tenta si pe mie ideea cu antigripalul,dar dr a zis sa merg in continuare pe oscilioccinum..si m-am gandit ca daca i-am dat toata iarna trecuta si nu am avut probleme,am sa-i dau si iarna asta!
Ysmariam terminat prima tura de tratamentsi facem pauza 10 zile dupa reluam ...din fericire a reactionat destul de bine la medicament imi era teama sa nu-i afecteze ficatul
fetellor am si eu o intrebare pe voi va ajuta sotii cu copii sau in ale gospodariei?ca al meu zici ca e la pensiune...n-are nici o treaba!ine seara se joaca cam 1 ora cu ilinca si gata!astea is astibutiile sale de tata si sot!pus ca pleca dimineata si vine noaptea...de luni pana luni!cred ca incurand mi se umple paharul

ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Buna dragelor

Am lipsit, dar oarecum motivat. Fata n-a fost racita toata saptamana trecuta, a fost reactie la vaccin… la 6 ore dupa vaccin a inceput sa-I curga nasul, iar dupa 6 zile, o venit galop si eruptia, a facut rujeola. Inca mai are bubite, desi au trecut 5 zile de la eruptie, dar u mai face febra si ieri i-au curs mai putin mucii… cam astea despre ultimele noastre 10 zile.

Revin, ca s-a trezit stapana…

Pupici,
Cati si Alexa (24.07.2005)

Alexa mititica
www.dropshots.com/alexia2005_primulan" target="_blank"> filmuletze si poze... din primul an
www.dropshots.com/alexia2005_al2leaan" target="_blank">Alexa, dupa 1 an

Mergi la inceput