FIV in Ungaria 3

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ce linistite pe aici...

aseara am avut timp liber si am citit o parte din contract si ce m-am incantat a fost faptul ca pe linga ca explica foarte clar fiecare etapa a FIV au si sanse de reusita foarte mari : 32%, din care 20% sunt sarcini multiple... asteptam si noi o sarcina multipla...ANDICU

Nu am fumat deloc!!!! si sunt mandra de mine...

Va pup!!!!!!1

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Pussi, felicitari! cat despre gemeni....macar de mi-ar da
DD 1!!!

Imi vine si mie randul... /Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Pussy.multa bafta!Sa dea Domnul si sa reusesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Liana 30 nu am renuntat, doar ca deocamdata iau o pauza.Am facut totusi doua fiv-uri anul asta si se pare ca organismul "simte " stimularile.....(am ceva probleme, care sper sa nu se agraveze).Optimismul pe care il transmiti nu are cum sa nu se "lipeasca" de cineva!!!Asa ca mergem inainte!
Fetelor, eu pentru ca iau o pauza de la FIV-uri - si ca sa stau cu constiinta impacata ca totusi FAC CEVA - ma gandesc la alte alternative, mai exact la Bioenergie.A incercat cineva ceva de genul asta?
Mi-ka cum sa ma supar pe tine?Pupici
Andicu, Crinutza, Pussi, Ileana, Zori si Auburn, Andra si restul fetelor, sunt cu voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Pussi sa stii ca si eu am fost o mare fumatoare(aproape un pachet /zi) si vreau sa-ti spun ca cel mai tare m-a mobilizat urmatoare idee pe care o repetam intr-una in minte:"Oare chiar asa de slaba sunt sa ma conduca un viciu?"La mine a dat roade.Incearca si asta!
Iti tin pumnii, stiu ca nu e usor!

Mirabela 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Mirabela, andra, andicu multumesc frumos!!! nu e usor dar o trec peste...

Andicu, Crinuta astept vesti bune!!! trebuie sa am si eu moralul ridicat inainte de fIV

Zori, Auburnpupici pe burtici, vreau sa nu va las singure la gravidute

Mika, leliuta ce va fac fetitele?

va pup pe toate

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jubica spune:

Buna fetele,
M-am hotarit si eu pentru FIV in Ungaria,dar inainte de asta trebuie sa fac laparoscopie.
Intrebarea mea este daca sa fac laparo aici sau in Ungaria?Medicii de acolo tin cont de analizele facute aici?

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Jubica bine ai venit printre noi!!!

Medicii din Ungaria tin cont de analizele facute aici, si si de rezultatul laparoscopiei - asa a fost si cazul meu. I-am dus iesirea din spital dupa laparo.. tradusa.Depinde unde in Ungaria mergi, la mine s-a mirat ca ma facut laparoscopie fara nici un FIV esuat, adica ca am facut laparo fara sa fac FIV sau IA, ei considera ca Fivul si Ia-ul sunt mai putin traumatizante decat laparoscopia, eu stiu ca numai dupa 2 Fivuri nereusite iti recomanda laparoscopie, la ei costa 1.400 de Euro. Si asta se face numai daca nu ai un diagnostic clar inainte...Cine ti-a recomandat laparo si de ce??? Nu ai mai facut nici FIv si nici IA?

Bafta si sa treci repede la gravidute!!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Ciao fetelor!
Jubica, bine-ai venit printre noi si-ti doresc o reusita sigura si rapida ! n-o sa-ti para rau de alegerea facuta! despre laparo nu stiu sa-ti spun, dar te ajuta fetele.

Eu sunt cuminte in continuare si nimic nou.
Pup "unguroaicele"!

Imi vine si mie randul... /Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jubica spune:

pussi mi-a fost recomandata laparo pentru ca sunt suspecta de endometrioza,de catre ginecologul meu din Tirgu-Mures.
Eu am deja programare pe data de 21 noiembrie.


Andicu multumesc pentru urari,sa ai grija de tine si sa fii un exemplu pentru noi.

Pupici

Mergi la inceput