Mamici de sept-oct 2006 (83)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

fetele !
Am ajuns si noi acasa. Thea s-a nascut pe 28 septembrie ( la 37 de saptamani ) la ora 12:20, la CFR 2 ( prin cezariana )APGAR 9 / 10 , 2.880 kg si 48,5 cm.

Ii multumim Lui Dumnezeu pentru ca am insistat sa mi se faca cezariana mai devreme pentru ca atunci cand m-au deschis medicii au vazut ca uterul era rupt si tineam copilul doar in membrane. Si din cauza asta mi-au fost legate si trompele .
Oricum sunt super fericita si mandra de puiutul meu

"Poti fi increzator in ziua de maine daca umbli astazi cu Dumnezeu!"
Alexxia 37+ cu Thea si Ruty 5 ani

RUTY DOMNISOARA DE ONOARE

PETRECERE RUTY

POZE

Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Alexxia, felicitari si ma bucur ca s-a terminat totul cu bine! Multa sanatate tie si familiei !




Sandra 39+ Anais Stefanie -> inca un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyana spune:

Alexxia bine ati venit acasa.
Si eu urmeaza sa nasc tot acolo la CF 2, acum am 37 de sapt si 3 zile.
Imi pare rau ca ai patit asa cu uterul, trompele ti le-a legat pentru ca la o alta sarcina s-ar putea rupe dinnou uterul?
Nu s-a vazut nimic la ecograf? Ai avut dureri inainte de travaliu?
Maine ii spun doctoritei sa imi faca cezariana ca m-am speriat rau de tot.


37+ Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Alexxia, bine ati venit acasa!

Martha, noi facem vaccinurile la medicul de familie.

Lyana, eu i-am dat infirmierei aparat de ras, desi nu mi-a cerut , vroia sa ma faca cu a lor care probabil era folosit de cateva ori.

MamiLili, noi am dus la spital pampers newborn 2-5 kg, pentru inceput am pus 10 buc.in bagaj si apoi ne-a mai adus tati. Servetele folosim Pampers, am avut si Nivea, nu am vazut nici o diferenta, poate miros mai frumos cele Nivea.

Fetelor, am gasit un mesaj de-a lui Gigi25 postat ieri, care va ocupati de listuta puteti completa datele ca am vazut ca lipsesc:
"Buna, fetelor.
Pe 27.09 s-a nascut Radu. Nasterea a fost prin cezariana, iar bebe a venit la ora 9:15, 3150 kg, APGAR 9.
Astazi deja a venit acasa."

Alina cu Adelina (31.08.2006) & Dragos (11.04.2002) pozici 1, pozici 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

quote:
Originally posted by alexandrueduard

"Theodor Matei, un baiat de nota 10, daruit de Dumnezeu pe 1 octombrie, la 16:30, cu 3.700 si 53 de cm". Asa suna mesajul de la draga noastra Bychi.




de Vlad(13.06.03)& Alexia(08.08.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna dimineata, mamici si gravidutze! Noi ne simtim mai bine, am pus masina la spital, parca avem si mai multa energie... E bine, cum tocmai a zis Nety, sau cum s-o mai scrie, acum la ProTv.
MamiLili, eu cred ca Lyana se referea la pampersii pe care ii poti cumpara de la magazinele din incinta maternitatii, care nu sunt ale maternitatii, ci ale unor pers. fizice (platesc la noi numai chirie spatiu), unde normal, au preturi de monopol, ca doar nu te-ai duce pana la Hala sa-ti iei ce mai ai nevoie. Eu mi-am pus in bagaj si servetele umede si pampersi.
Eu, din cate am inteles, numai vreo 2-3 dr. fac epidurala in mat., printre care si a mea. Probabil este o chestie mai deosebita si nu si-au format toti mana pentru asa ceva.


GETY 38 cuMARIA-DIANA
VARSTA BEBELINA
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mamilili, si sapun pt. copii am pus la bagaj si 3 camasute, spalate si calcate. De fapt, bagajul asta de spital variaza de la o gravidutza la alta, am observat, fiecare isi mai pune cate ceva, in functie de ce crede ca are nevoie. Pantalonasi nu am luat, cred ca in perioada asta o sa foloseasca scutecel.

GETY 38 cuMARIA-DIANA
VARSTA BEBELINA
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

'neatza!

Felicitari mamicilor care au mai nascut! Sa fie sanatoase si sa aiba copii cuminti!


Astazi facem o cinste mare, Luca implineste 3 ani! Is emotionata si parca nu-mi vine sa cred ca au trecut deja 3 ani, parca ieri l-am nascut si mi s-a parut asa de mic, negru si uratzel.

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

LA MULTI ANI, LUCA, MULTA SANATATE, FERICIRE SI SA FII CUMINTE!!!!!

DORI, mami lui RADU ANDREI(11 sept 2006)
http://community.webshots.com/album/554276987vjVEbc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Au mai nascut 2 gravidutze! Bichy si Gigi25 sa va traiasca bebelushii si sa va bucurati de ei!
Sandra, uita-te ca tu si Bichy aveti acelasi DPN. Incepem sa facem galerie azi?


GETY 38 cuMARIA-DIANA
VARSTA BEBELINA
POZE

Mergi la inceput