Parndorf

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Vream sa plecam prin ianuarie la parndorf si ma intereseaza un hotel/motel/ceva civilizat pentru cazare 2 nopti, la granita intre Ungaria si Austria sau pe langa Parndorf....si rezonabil ca pret...

Multam' anticipat,

g

www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Iti recomand calduros acest hotel
http://www.paprika-csarda-hotel.hu/
despre care s-a mai discutat pe aici, este la 500m de granita Ungaria-Austria, in Ungaria, pe autostrada. Costa 45 euro pe noapte, camera dubla (mareee) cu mic dejun.


Laura si bebitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002)
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Multumesc frumos. Am facut rezervarile.

www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didiyki spune:

Cea mai mare dezamagire Parndorf.In afara de magazinele Triumf din prima galerie nimic nu este de calitate.Carpe numite haine aruncate peste tot doar ca pe ele este o eticheta de firma.Cel putin cele de la Mango aratau oribil inclusiv magazinul pentru ca aveai impresia ca cineva la devastat.Oricum daca tineti putin la infatisarea voastra nu bateti drumul pana in Parndorf pentru ca NU MERITA.Am fost foarte dezamagita de aceea nu am stat foarte mult acolo.Cel mai adevarat este SCS de la iesirea dinspre GRATZ.Multa civilizatie,galeria super frumoasa oameni de mai buna calitate.Despre haine numai vorbesc,toate lucrurile de calitate preturi in functie de calitate,dar normale.Am avut noroc de SCS pentru ca altfel plecam dezamagita de Austria.Pe Mariahilfestrase erau aceleasi magazine ca i SCS dar cu preturi un pic mai sus.In rest am mai fost si in SCN dar este mai subtire fata de cel din sud.Oricum nu merita sa mergi pana in Parndorf sa dai pe o pereche de adidasi din colectiile anilor trecuti cat dai in tara pe o pereche din colectia noua.Acum depinde de gusturi.Dar ca si comparatie:magazinul Mango din Bucuresti arat de o mie de ori mai bine fata de cel din Parndorf si cu marfa mult mai buna.
Va doresc daca plecati sa aveti parte de cumparaturi bune!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

A picat la mare fix comentariul tau, plec peste 2 zile la Viena la cumparaturi si chiar ma intrebam daca se merita sa mai inchiriez masina pentru Parndorf avand in vedere ca am hotelul in centru. Tot la SCS ma gandeam si eu sa merg, sunt lesinata dupa H&M. Si am vazut pe net ca au foarte multe magazine.
Banuiesc ca a inceput perioada de reduceri la ei, nu?
Apropo de Mango, asa era Zara in Duty Free-ul din Barcelona. Haine aruncate pe jos. Nu mi-a venit sa cred si aici atata faima cata are magazinul asta...
Multumesc pentru mesaj, mi-ai fost de mare folos. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didiyki spune:

chestia este ca sunt mijloace de transport in comun care te duc pana in parndorf dar nu stiu de unde anume se iau din Viena.Cand am mancat la un restaurant cu specific -peste- am vazut ca au aceste mijloace catre parndorf.Cat despre H&m sa stii ca oferta era destul de slaba,mai degraba la C&A am gasit unele lucruri pentru noi si pentru copii.In SCS cele mai bune magazinje au fost:VEROMODA,TRIUMF,NIC,C&A,FOOT LOCKER,NEW YORKER,SALAMANDER SI INCA CATEVA DESTUL DE PUTINE.Oricum am spus si in mesajul anterior este un loc mult mai civilizat decat Parndorf.De exemplu ,in Parndorf o pereche de blugi la Diesel erau 50 euro si erau facuti in china,la SCS la unele magazine foarte bune gen Springfield doua perechi erau 40 de euro si de o calitate extraordinara.Pe mine m-au convins cei de la SCS ca merita sa trec pe acolo,in drum spre tara sau in vacanta ,dar nu in mod special penjtru cumparaturi.Daca la noi mai gasesti marfa facuta in italia,cehia,in Parnjdorf totul era made in VHINA sauVIETNAM.NU MERITA!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Sustin intrutotul ce s a scris de parndorf. Sincer n am reusit sa iau nimic de acolo ma refer la haine, in schimb am luat un casetofon fain cu boxe detasabile la pret acceptabil.
Reducerile sunt dupa data de 15 ianuarie, eu la pandorf am ajuns in 2 ianuarie. Concluzie dupa parerea mea nu prea merita sa mergi doar acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Am fost si noi in Parndorf pe 29 dec, era super plin si aglomerat, marfa cam uratzica. In SCN nu-s foarte multe magazine dar recomand Donauzentrum, are de toate si se ajunge f usor din centru cu metroul (U-bahn) de la Stephansplatz cateva statii pe linia U1 pana la Kagran.

**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)

Save the Earth! It's the only planet with chocolate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

fetele, in perioada asta are rost sa ma duc?eu nu prea sunt cu harnele de firma, doar sa fie de calitate si purtabile si la preturi bune, in malluri la cluj sunt cam multe aiureli, adica mai mult pr adolescenti si ce-i mai calumea sunt cam scumpe....ce ziceti, merita sa ma duc la SCS?cam cati km sunt din budapesta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

quote:
Originally posted by arleena

fetele, in perioada asta are rost sa ma duc?eu nu prea sunt cu harnele de firma, doar sa fie de calitate si purtabile si la preturi bune, in malluri la cluj sunt cam multe aiureli, adica mai mult pr adolescenti si ce-i mai calumea sunt cam scumpe....ce ziceti, merita sa ma duc la SCS?cam cati km sunt din budapesta?



draga mea SCS ESTE IN WIENA NU IN BUDAPESTA, am de gand sa dau si eu o raita pe acolo saptamana viitoare, sper sa nu fiu dezamagita!

Alycia si cei doi flacaiasi!

Mergi la inceput