Parndorf

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Laura, incredibil in cate locuri ai ajuns :) Sper sa reusesc si eu sa vad atat in viata asta :P
Mie imi place la nebunie H&M, mi-am luat o gramada din Spania.
Cica ar mai fi un loc bun pentru cumparaturi in Viena, care se cheama "Maria...nu mai tine minte", dar am sa cer mai multe detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

quote:
Originally posted by Carrye

Laura, incredibil in cate locuri ai ajuns :) Sper sa reusesc si eu sa vad atat in viata asta :P
Mie imi place la nebunie H&M, mi-am luat o gramada din Spania.
Cica ar mai fi un loc bun pentru cumparaturi in Viena, care se cheama "Maria...nu mai tine minte", dar am sa cer mai multe detalii.




Carrye, am un hobby cu plimbatul asta :))
Este vorba de o strada foarte renumita din Viena (Mariahilfestrasse) unde gasesti aceleasi magazine aproape ca si in SCS (chiar cate 2-3 pe toata strada din fiecare).

Laura si bebitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002)
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Da, si eu il am dar e recent, abia anul asta m-am apucat de plimbat! Pana acum nu mi se parea cine stie ce sa ies din tara. Acum am prins gustul si mi-am propus sa vad 2 tari pe an.
Astazi am facut bugetul de cumparaturi si sper sa imi ajunga :)
Da, am auzit si eu de Mariahilfestrasse, si o sa ajung si acolo. Dar mi-e teama sa nu imi para rau de Parndorf daca nu ma duc nici acolo. Am auzit ca reducerile acolo ar fi de pana la 90% in ianuarie.
A mai fost cineva in perioada aia? Va trebui sa inchiriez masina sa ajung acolo din Viena si nu stiu daca se merita. Ca altfel, m-as putea limita la cumparaturi in Viena...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica spune:

Este posibil sa ajung la Parndorf pe 1 ianuarie. Stiti cumva daca este deschis in aceea data?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_k spune:

Plec vineri spre Viena si ziua de sambata o rezerv Pandorf-ului.Credeti ca acum inainte de sarbatori sunt reduceri considerabile sau fac ca la noi si sunt mai scumpe ?

Stiti cumva cati km sunt de la gradita cu Ungaria pana la Pandorf si de la Pandorf la Viena ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Buna
De la pandorf la Viena sunt cam 30km.. Noi facem din timisoara pana acolo cam 5ore. Suntem din Bucuresti dar de Anul nou aproape in fiecare an mergem acolo..Este un super centru
REduceri sunt mereu acolo insa acum dupa Craciun sunt ff mari iar dupa anul nou si mai mari..Nici nu se compara cu Roamnia.Merg de 4-5 ani acolo si favorite sunt Pandorf si SCS care este in sudul Vienei.
La Pandorf ma enerveaza ca nu exista H&M..Dar totul este super ieftin si au asa multe..Iubesc mango de acolo..Aici in bucuresti nu ma pot atinge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Iubu77, asta inseamna ca e o perioada buna pentru cheltuit banii pe multe haine 9-14 ianuarie?
Am auzit ca Viena este foarte scumpa. Avem micul dejun inclus dar oare ne ajung 400 Euro pentru mancare 6 zile, 2 persoane? Nu ne omoram dupa cele mai scumpe restaurante iar eu mananc foarte putin :P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

quote:
Originally posted by Carrye

Iubu77, asta inseamna ca e o perioada buna pentru cheltuit banii pe multe haine 9-14 ianuarie?
Am auzit ca Viena este foarte scumpa. Avem micul dejun inclus dar oare ne ajung 400 Euro pentru mancare 6 zile, 2 persoane? Nu ne omoram dupa cele mai scumpe restaurante iar eu mananc foarte putin :P




Carrye, din experienta mea iti spun ca daca sunt numai pt mancarea de pranz si seara, cei 400 euroi va ajung 6 zile. Mie nu mi se pare ca Viena ar fi mai scumpa mult decat alte capitale europene. In plus, nu trebuie musai sa mergi in fiecare zi de 2 ori la restaurant, caci exista si minunatii carnaciori pe strada si nu numai. Si iti recomand cu multa caldura un restaurant unde se mananca cel mai bun si mai mare snitzel din Viena (asa suna reclama si iti garantez ca e supeeerrr buuunnn), se cheama Figlmuller, exista 2 locatii, ambele la vreo 10 minute de mers pe jos distanta de Dom. Noi de fiecare data cand mergem in Viena trecem pe acolo...
Mmmmmm...abia astept in ianuarie iar!!

Laura si bebitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002)
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Carry,iti ajung ma banii!Noi cand am fost,mancam dim la hotel si apoi pe seara,la 6 dupa ce bantuiam mancam la un restaurant,am fost la centimer,care au niste portii de mancare nesimtite chiar,de ex un snitel cu cartofi prajiti este 7E.Am mancat si la pizzerii,tot asa,cam 7-8 E o pizza!O halba de bere este cam 3e,sucurile sunt mai scumpe,cola,aia mica la 330 este aproape 3e!Cam cu 25-30E mancati 2 persoane odata!Sunt si pe strada tonete cu shaorma,ma rog,ceva asemanator,carnati,etc..
Cat despre parndorf,camd am fost noi la sf lui octombrie nu am gasit cine stie ce reduceri,dar voi poate aveti noroc!

"La vita e bella"
De mancare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Fetelor, multumesc mult pentru sfaturi. Ma ajuta foarte mult.
In vara la Barcelona, am nimerit la cele mai scumpe restaurante pentru ca nu am stiut unde sa mancam.
Oricum, eu nu sunt deloc mancacioasa, un fel si un desert e suficient. Mi-ati facut pofta cu carnaciorii aia. Abia astept!
Ma chinui ingrozitor sa am cat mai multi bani in ianuarie si in fiecare zi ma tenteaza cate ceva. Dar sunt sigura ca merita din plin efortul.
Laura T, eu intentionez sa vizitez 2 tari pe an. Chiar o sa vreau sa imi recomanzi urmatoarea destinatie. As vrea sa fie la vara, sa stau pe o plaja la soare vreo 2 saptamani. Oricum, sa fie in Europa :)

Mergi la inceput