Naturiste si homeopate (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Fetelor,endometrul meu in z 21 este de 5 mm!Ar trebui sa-l imbunatatesc pana in decembrie,ajutati-ma,pls!
Nu mai stiu exact,MACA era si pt endometru ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Bubulina, multumesc.

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

quote:
Originally posted by miki-miki

LaviniaN imi pare bine ca ai scapat de o grija.
Bubulinule nu ma supar absolut deloc. Adevarul este ca exista mai multe pareri despre tratam cu extract de mladite de zmeur. Cu cateva capitole in urma s-a mai discutat despre asta. Fetele din Romania spuneau ca e progesteronic iar Marie sau Adimercedes (nu mai tin minte) spunea ca in articolele din strainatate scrie ca nu e progesteronic ci reglator hormonal. Acum dupa ce am citit si raspunsul lui Noela_Carmen parca ma tenteaza sa-l incerc si eu.
Eu doresc sa fac un FIV in primavara, pb nu mi s-au descoperit , la sot e buba. Cred ca dc il iau o sa am ovocite mai multe si de buna calitate. Ce parere aveti? Mai demult aveam un ovar hipoecogen si cred ca dc il v-a ajuta f mult extractul. Voi cum il luati?
Va

Miki

Barbye are nevoie de noi.




subscriu si la cele spuse de Mikisor si bubulina, despre extractul de zmeur, este reglator hormonal!!!!!!

va pup dulceeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

Originally posted by Alynutza

Buna fetelor.

Indraznesc si eu sa va deranjez cu o intrebare, pt ca in carticica Mariei Treben n-am gasit nimic pt problema mea. Stiti cumva sa existe vreun ceai care sa stimuleze lubrifierea vaginala? Nu tinctura ca nu vreau sa aiba alcool.
Multumesc anticipat.

alynutza
, aceeasi problema ma confrunt si eu, ai am citit zilele trecute un mesaj postat de mariee, in care spunea ca spalaturile vaginale cu infuzie de galbenele si argila ar face minuni. de aseara am inceput si eu.
in tratamentul Liviei scrie ca argila se introduce seara si dimineata se soate, si din cauza asta eram tare nedumerita; eu credeam ca argila se va"topi" p'acolo, dar nu se topeste...dimineta la dush, m-am speriat, ca nu stiam ce-a iesit de pe "acolo"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

quote:
Originally posted by noela_carmen

Originally posted by Alynutza

Buna fetelor.

Indraznesc si eu sa va deranjez cu o intrebare, pt ca in carticica Mariei Treben n-am gasit nimic pt problema mea. Stiti cumva sa existe vreun ceai care sa stimuleze lubrifierea vaginala? Nu tinctura ca nu vreau sa aiba alcool.
Multumesc anticipat.

alynutza
, aceeasi problema ma confrunt si eu, ai am citit zilele trecute un mesaj postat de mariee, in care spunea ca spalaturile vaginale cu infuzie de galbenele si argila ar face minuni. de aseara am inceput si eu.
in tratamentul Liviei scrie ca argila se introduce seara si dimineata se soate, si din cauza asta eram tare nedumerita; eu credeam ca argila se va"topi" p'acolo, dar nu se topeste...dimineta la dush, m-am speriat, ca nu stiam ce-a iesit de pe "acolo"

_

si maine e o zi...



noela, esti o dulce, m/ai amuzat.....

la mine a functionat asa.


pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

quote:
Originally posted by iuli-ana

Fetelor,endometrul meu in z 21 este de 5 mm!Ar trebui sa-l imbunatatesc pana in decembrie,ajutati-ma,pls!
Nu mai stiu exact,MACA era si pt endometru ???




iuliana, e si ptr endo maca, nu te/ai inselat!!!! Daca nu functioneaza adauga si 100mg zilnic de aspirina!!!!!


pupiceiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

meyyyyyyy, io nu o mai vad p Goldi, stie cineva ceva de ea?????

eu chiar sunt ingrijorata, goldi, sper ca esti bine, mai da-ne si noua un semn cand poti!!!!!!


pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Mariee,iti multumesc frumos!
Nu ma gandeam la aspirina si scuzata-mi fie nestiinta,dar cum anume influenteaza aspirina calitatea endometrului???
Poate ma luminati si pe mine,fetelor,ca tare-s nestiutoare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

quote:
Originally posted by iuli-ana

Mariee,iti multumesc frumos!
Nu ma gandeam la aspirina si scuzata-mi fie nestiinta,dar cum anume influenteaza aspirina calitatea endometrului???
Poate ma luminati si pe mine,fetelor,ca tare-s nestiutoare!!!




meyyy, io nu stiu cum dar o face sigur....asta e solutia gineco din Fr.... si daca iei si vita E din Z5 in Z14 e si mai bine!!!!! la mine cel putin a si functionat. dar insist: 100mg zilnic, deci doza ff mica, da????


pupiceiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Eheee,mi-am adus aminte si de vit E,ca uitasem de dumneaei...
Multam inca o data,fata frumoasa,sper sa-mi fac endometrul numa' bun pana-mi vine sotziorul acasa!Pupicei!

Mergi la inceput