Mamici de noiembrie - decembrie 2006(42)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Cat despre nume cred ca pe al meu o sa il cheme bebe strumf pentru ca nu ne putem hotara deloc. Sotul meu vrea nume de sfant, eu vreau un singur nume, numele nostru de familie e UTA care nu merge cu mai nimic. Mie mi-ar place Daniel, sa il alint Dani, dar din cate stiu nu este sfant, asa ca al meu sot a sarit cu gura pe mine.... Problema mea este ca el se va duce sa-l declare si cine stie cu ce surprize ma trezesc. Mai ales daca va fi fericit

Laura si bebe strumf 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Buna ziua fetelor......am ratat si azi cafelutza...........vad ca ati fost tare matinale....eu am dormit azi pana la 10...si in noapte nu am fost la wc si am dormit asa de bine....rar se intampla....
Apropo de tema zilei.....nici eu nu fac ceva special...in schimb deja de 2 luni imi curg asa de tare....ca de multe ori acasa imi raman pe tricou pete....
Miro......sanatate lui dani si sa stii ca e foarte bun carbunele medicinal...se gaseste la farmacie...si eu sunt foarte sensibila la stomac si am facut intoxicatii serioase....asta a fost unul din remedii.........bafta la eco...sa ne dai vesti despre Karina...
Mie mi s-a spus sa merg la eco numai pe la 37 de saptamani....
Gmoisi........sa ai parte de ce e mai bun....bebe sanatos si papacios si hai la povesti cu noi...
Laura 13....si eu te sfatuiesc sa mergi...si eu am patit-o prin luna a 5-a...tot asa cu contractii din 10 in 10 minute...si am mers la urgenta....in ziua aceea aspirasem in toata casa....dupa control doctorul a constatat ca mi se contractase uterul...repaus la pat si diazepam........sper sa fii bine...
Asiza.....bataitza....eu ti-am multumit pentru cursuri si iti spuneam ca am noroc cu voi...ca daca la noi in oras nu sunt astfel de cursuri eu invat de la voi...uite aici ..ca sa treaca la fata si inca odata iti multumesc....Sa stii ca tin pumnii pentru rezultate si sper ca va fi totul ok....
V-am pupit pe toate si revin mai tarziu



alexandra 33 + cu Mark Andrei
poze

"Exista doar un singur colt din univers pe care poti fi sigura ca il poti imbunatatii, si acela este tu insati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Buna ziua burticoase frumoase

Gmoisi sa ai o nastere usoara, un bebeloi sanatos tun, sa fii iubita si... don't be a stranger... mai treci pe la noi

Laurici mami alea au fost contractii adevarate, dupa spusele tale. Unde iti era crema depilatoare de care ne spunea dr. la cursurile Lamaze? bataitza tie... Du-te la control musai sa vezi daca nu ai colul deschis ca nu prea mi se pare normal sa ai contractii de pe acum.
Despre banii de CO asta e politica firmei.. toti banii pe CO neefectuat se dau la sfarsitul anului.. si nu se face rabat de la asta, din pacate. Stiu ca ar fi crescut media zilnica dar asta este...
Poate imi iese si mie faza cu salariul de baza... mai stii de unde sare iepurasul? Merci pentru sfaturi legate de Teba Industries... pe acolo trebuie sa o plimbam pe Dana Arhire ca ea nu s-a pregatit deloc - eu sigur o iau de o aripioara si mergem si la Kids Expo in octombrie.

Lorym bine ca esti bine si tu si bebelina Catrinel Rianna...

Oana (asiza)... multumim pentru tragerea de urechi.. si eu am facut dwld la materiale si le consider foarte utile. Fetelor ar trebui sa luati si voi aminte!

Eu am fost dimineata la control pe "calul balan" ca asa trebuia si totul e ok, col lung gros si permeabil la index (asta e pentru ca am avut o sarcina pierduta si e normal) deci bebe Rares mai sta la mami in burtik inca putin. In legatura cu coccisul meu s-a lamurit: nu este nici o problema si pot naste natural...uraaaa!! Am deja biletul de internare "in alb" adik fara data daca Doamne fereste apare ceva cat timp dr. e plecata in concediu (de 1 pe 16 oct.) si sper sa nu apara nik chiar atunci.
Din nou mi s-a confirmat ca am un grasun, azi facem 34 de sapt. si el are 2500 g, si dupa cata mobila a mutat el azi-noapte in burta lui mami (credeam ca ma sui pe pereti de nervi), nu mai are circulara de cordon stressanta. Totul este bineee

Va pup si intru sa vad ce mai faceti dar ceva mai tarziu


Ramona 34 fix Rares

Ramona
www.dropshots.com/ramsan" target="_blank">Filmuletze cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Salutare fetelor!
Zic si eu prezent la tema zilei. Eu n-o sa fac nimic special pt sani pt ca deja sunt la a 2-a experienta si nu cred ca mai e cazul. Oricum nici la Di nu am facut nimic special (in afara de niste masaje ratacite) si nu am avut probleme (e adevarat si ca mama-natura a fost destul de darnica) dar ragade tot am facut (nu prea cred ca ai cum sa scapi de ele). Eu am folosit bephanten (care e bun si pt iritatia de scutec) dar din cate am citit garmastanul e mai bun asa ca o sa-mi iau si eu. Apropo, cele care v-ati luat deja garmastan, puteti sa-mi spuneti dc e bun si pt iritatia de scutec sau ce indicatii mai are?

Luly 29s cu si Diana (04.12.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

Buan fetele,

as vrea sa o intreb pe LAURA care este legea care specifica acest salariu de baza acordat proaspetelor mamici? as vrea sa o citesc si eu..ne ajuti LAURA?


desiree 28

"Intr-o lume a minciunii universale, a spune adevarul este un act revolutionar"(George Orwell)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Ramsan si ma bucur tare tare ca bebe Rares a scapat de circulara, stiu ca erai stresata la un moment dat. Cat despre faptul ca trebuie sa o plimbam pe Dana trebuie sa iti spun ca eu dau sfaturi dar inca nu am cumparat NIMIC nici pentru mine si nici pentru bebe . Nu mai vreau bataita......

Laura si bebe strumf 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

GMOISI La multi ani, multa sanatate, fericire si bebe sanatos!

Laura si bebe strumf 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Buna fetelor dragi!
Diseara am programare la dr,ma duc sa vad ce mai e cu colul meu.Vreau sa vorbesc cu el despre injectiile de maturare a plamanilor lui bb,ca imi e tare teama sa nu ma apuce mai repede si sa aiba bb probleme cu respiratia.O masura de precautie in plus.Vrea sa vorbim si deapre nastere ,ca pana acum nu am vorbit,fiind sarcina cu risc,imi tot spunea,Stai sa ne apropiem...
Mai am 3 zile de antibiotic,cred ca imi trece si infectia asta urinara,si sper sa ma scap de stafilococul ala urat.Sapt viitoare imi repet analiza la urina,Doamne ajuta sa iasa bine de data asta.
Va pup pe taioate burticutele ce sunteti!!!


Adina 32+Alessia

poze
Adina diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Tema zilei: eu ii frec cat suport cu prosopul dupa dush/baie si ii las liberi (sa respire pielea cica) ca asa ma simt eu bine. Acuma da Doamne sa am si eu cu ce-l hrani pe Rares ca mama natura nu a fost chiar foarte darnica in ceea ce priveste sanii mei (doua merisoare paduretze) iar lapte praf nu prea as baga in bietul bebelush.
Despre Bepanthen stiu ca este bun si pentru iritatia de scutec si pentru problemele mameloanelor (ragade, fisuri alte alea) dar nu stiu daca Garmastanul este indicat si pentru iritatia de scutec.

Eu am primit (tot de la sora-mea care este la zi cu toate fitzele in domeniu cu toate ca nu este casatorita si nici bebe nu are) niste mameloane de silicon care se recomanda pentru a proteja mamelonul, dar si pentru mamicile care au mameloane ombilicate ori cu probleme. Se aplica pe san in dreptul sfarcului si bebe cand suge face vid si iese lapticul.. asta e principiul.


Ramona 34 fix Rares

Ramona
www.dropshots.com/ramsan" target="_blank">Filmuletze cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

profit si ma autofelicit pe aceasta cale ca m-am inscris si eu in clubul celor cu arsuri. si scapasem de ele...daca se repeta si chestia cu varsatul, ma impusc!

chris 29+ alexandra

Mergi la inceput