Cum ati proceda?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Dupa o faza din asta, mama ne-a interzis mie si fratelui meu sa iesim afara.

Nu aveam mai mult de 10 ani, nu stiu de ce m-a suparat un baiat de la bloc, cert e ca i-am tras una (ca toti copii - ne mai si bateam). El s-a dus la maica-sa, care a coborat furioasa si i-a spus flacaului si imi arda una peste ochi in fata ei (precizez ca baiatul era mai mare decat mine cu un an).
Apoi tipa, mi-a articulat una peste ochi ca sa fie sigura ca am invatat lectia.

Nu era prima data cnd tipa batea copii. Sectoristul era ca si inexistent, un rotofei care nu se deplasa si care te sfatuia ca e mai bine sa nu faci plangere.

M-am dus plangand in casa. Mama era la servici, tata dormea. Asa ca in ziua respectiva nu s-a intamplat nimic. A doua zi, mama s-a dus la respectiva iar asta i-a urlat ca sa vezi ce bataie o sa imi dea ea, ca ce fusese cu o zi in urma nu fusese nimic.
Intr-o zi, eram afara, mama tocmai iesise sa mearga la piata, iar baiatul trece pe langa mine si imi da un brinci, sa ma dea jos din picioare.
Stiind ca mama pustiului in nici un caz nu va lua masuri, mama l-a luat de urechi.

De atunci n-am mai avut voie sa ies singura afara. Si mai bine asa, ca ceva bun nu invatam din fata blocului.


Dragostea e oarba, dar casatoria ii reda vederea.

Mergi la inceput