Cum ati proceda?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Foarte urat gest sa dai in copilul altuia; in nici un copil, dar cu atat mai mult al altuia! Cred ca as lua foc sa mi se intample asa ceva; nu stiu ce as face intr-o asemenea situatie.
Ce a facut politia cand a venit?


www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

quote:
Originally posted by micha08


Vorbind "la rece" si mai realist eu as purta-o prin tribunale pana i s-ar face rau, sa se sature sa mai dea in copiii altuia!


Nu stiu daca chiar e o idee cu purtatul prin tribunale.Intreaba cam cat costa un avocat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Ingrozitor ce se intampla. Imi aduc aminte, cand eram mica asa faceau parintii cand ne mai trageam noi, copiii, cate una, veneau la usa si explicau situatia, nicidecum nu loveau ceilalti copii. Eu sunt de parere ca daca se fac mai multe sesizari la politie (cel putin sper) se vor lua si masuri. Nu pot sa inteleg cum oamenii pot lovi copiii si sa nu ii lase sa se joace. Ai facut bine sa chemi politia, eu as continua cu tribunalul, cum ti-au zis fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Dianne, incredibil, bine ca te-ai stapanit. Eu n-as fi putut, cu siguranta in secunda 2 o scalpam pe acea mamica.

Si eu sunt tare curioasa: ce a facut politia?

Oana 20+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

"Pentru BARBYE, una dintre noi- trebuie sa ajuti!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianne spune:

quote:
Originally posted by tlaura

Foarte urat gest sa dai in copilul altuia; in nici un copil, dar cu atat mai mult al altuia! Cred ca as lua foc sa mi se intample asa ceva; nu stiu ce as face intr-o asemenea situatie.
Ce a facut politia cand a venit?


Laura, mama lui Andrei

Poze

www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze


A primit amenda! Noroc ca am avut si martori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Si eu cred ca ai facut foarte bine si te admir ca nu te-ai dus la usa ei. Eu nu stiu daca as fi rezistat ca sunt mai vulcanica si cred ca ne paruiam amandoua...
Sunt curioasa ce a facut politistul!
Al meu este inca mic, dar creste repede si ma gandesc cu groaza ca va trebui sa stea si singur afara ca n-o sa-l tin de fusta mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Poate o amenda nu o va potoli sa continue sa loveasca copii, dar daca urmeaza si o a doua amenda, a treia...se va schimba situatia. Oricum, clar e ca i-ai dat o lectie. Nici eu nu vreau sa ma gandesc cum as fi reactionat, desi daca stau si ma gandesc bine, nu e un exemplu bun pentru copil sa raspunzi cu violenta. Dar in momentele alea...nu stiu daca m-as controla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianne spune:

Trist e ca a mai facut si cu altii asa dar nimeni nu a reactionat. Eu sunt catalogata drept nebuna pentru ca ma oripilez cand cineva isi permite sa-mi jigneasca copilul. Pana acum nu si-a permis nimeni sa-mi bata copilul. Cred ca unii nici nu-si dau seama ca a bate un copil nu e chiar normal. Daca isi bat copilul in casa cred ca e acelasi lucru daca bat copilul altuia afara. E de neinteles!@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Eu cred ca ai avut noroc de faptul ca erau martori si ca au fost dispusi sa declare.Mi-e teama sa nu riposteze odata cind nu sint martori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:


Macar a fost mare amenda?

Bine-ar fi sa convingi vecinii sa procedeze la fel in cazul in care si copii lor sunt agresati de femeia aceea sau de alt vecin nervos.

Eu nu i-as mai da drumul afara printre asa nebuni. As tine-o in casa, as chema copii la noi, as duce-o in parc, in alte locuri...

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput