Mamici de noiembrie - decembrie 2006(41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

nu am putut pleca de la calc pana nu am scris PM la Marcela cu userele de mess pe care le-am avut in lista.

Asadar fetelor - trimiteti Pm la Marcela cu userii de mess si nr. de tel. Ea va reactualiza lista din mailul comun.

va multumesc pentru conferinta de azi - iata cum au trecut 2 ore asa ... pe ne-simtite - m-am simtit super in compania voastra si deja va iubesc de 10 ori mai mult.


Miro33+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Salut fetele!
Pentru fetele din Iasi de la Dr. Mihalceanu vroiam sa va spun ca pleca in concediu de pe 1 oct pana pe 16 oct. Mie mi-a spus ca in caz de vreo problema, sa merg la spital, dar ca daca nu ma ajuta nimeni, pot suna pe tel ei care va fi la un coleg.
La eco noua ne-a spus ca suntem OK, analizele cam proaste asa ca trebuie sa ma apuc de fier si calciu, suplimentar peste Elevit. In rest bebe o bine, are cam 1980 gr. (poate sa imi spuna cineva daca e in grafic???? pls), e un pic cam "scurt", adica lungimea femurului e de 31s+6z, iar sarcina mea e de 32+6. Si am si eu 2 nelamuriri: placenta maturatie gr II, si MCF prezente. Stie cineva ce vrea sa insemne chestia asta???? pls
Cam atat de pe la mine, am o stare tare nasoala, sunt si obosita ca ieri mi-am sarbatorit sotiorul si vremea te trage la somn (iar eu muncesc).
Pupici multi la toate burticile, aveti grija de voi (in special Adina si Raluca sper sa fiti bine)!




Laura si bebe strumf 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

laura la analizele oaselor iti apar unele mai mari si altele mai mici decat varsta sarcinii, si se cam face o medie. gresesc, fetelor?

chris 28+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by Laura13
In rest bebe o bine, are cam 1980 gr. (poate sa imi spuna cineva daca e in grafic???? pls), e un pic cam "scurt", adica lungimea femurului e de 31s+6z, iar sarcina mea e de 32+6. Si am si eu 2 nelamuriri: placenta maturatie gr II, si MCF prezente. Stie cineva ce vrea sa insemne chestia asta???? pls


Oho, ce grasunel ai la purtator!

Cu lungimea femurului, adica intarzierea de cateva zile, nu e mare lucru. Si noua ne-a iesit.

Gradul 2 de maturitate e o.k. pt varsta asta a sarcinii.
Eu o am asa din sapt 28.

Iar MCF cred ca inseamna "miscari fetale". Gresesc cumva?

30+

Ruxandra & Matei (4,5 ani) & sotul drag
_

Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite
sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

FETELOR, vreau sa va spun ca imi pare rau ca am ratat si eu conferinta de astazi pe mess..am intrat putin pe chat dar mare lucru nu am reusit sa vorbesc,...nu erati pe acolo !

din pacate, nu am mess la serv, dar imi voi pune net acasa in curand si sper din suflet sa putem vorbi pe mess ca si proaspete mamici...

miro, imi place tare mult cum ai amenajat camera lui bebica...galbenul ala e ametitor de frumos...e culoarea viitorului meu dormitor...!

va pup si mai vorbim !

desiree 28

"Intr-o lume a minciunii universale, a spune adevarul este un act revolutionar"(George Orwell)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Fetelor nu mai fac fata, cat sa scrieti de aseara pana acum?

Va pupic si eu pe toate si ma duc sa citesc de la cap anterior sa vad daca cuscra mi-a mai scris ceva...

Cleo 31+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

bataita non-stop cleo..asta o ai promisa de la mine..ti-am tot scris pe mess dar nu mi-ai raspuns deloc
si bataita ca tot asa in ritmul asta esti..eu vorbesc ..pupicei...astept sa ne vedem cat de curand



quote:
Originally posted by Cleomoni



Fetelor nu mai fac fata, cat sa scrieti de aseara pana acum?

Va pupic si eu pe toate si ma duc sa citesc de la cap anterior sa vad daca cuscra mi-a mai scris ceva...

Cleo 31+ saptamani



dolores 29+David Cristian
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze
poze dolores

"Omul nu e cum se arata, ci cum simte."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Nu ma certa prea rau Dolores dar crede-ma ca aseara au venit aia cu mobila sa o ia inapoi ca nu mi-au placut finisajele si la cati bani costa imi venea sa ii omor, si uite asa intre firma si casa si macar daca ar merge toate ca pe roate dar de unde...ma enerveaza ca as vrea si eu sa mai ies din activitatea asta zilnica si macar o cafea sa beau undeva dragut dar nu apuc...in fine fac eu cumva si tot vin sa imi vad ginerele ca vorba aia i-o fi dor de lisi.

Pupic sa ma ierti ca nu am ajuns zilele astea la inghetata si inca un pupic pt Davidutul harnic, manacal-ar mama de dragut...si inca unul ca nu am raspuns pe mess, dar de multe ori e aprins dar eu nu sunt in zona

Cleo 31+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

cleo

dolores 29+David Cristian
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze
poze dolores

"Omul nu e cum se arata, ci cum simte."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

buna fetele. parca am dormit mai bine azi noapte...dupa ce aseara mi-a fost greata si am vomitat ce naiba, o luam ca la inceput cu greturi? voi ati mai auzit de greturi in ultimele luni? ca greturi din alea au fost, nu de la mancare, sigur.

asiza/donia doctora a zis col inchis si uter putin maturat...ce sa inteleg. de col am intrebat de 2 ori, ca stiam ca e important. uter maturat nu stiu amanunte, dar s-ar putea sa isi piarda din elasticitate, asta si datorita afectiunii mele imunitare.

alexandra_25, nu am inca poze ca nu am despachetat. dar o sa fac


Ktrinel si Ana Julia 30sapt

Mergi la inceput