Piticlontzi de iulie-august 2004 (197)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Andreea, LA MULTI ANI, , multa sanatate si sa fii fericita alaturi de familia ta !
Si petrecere frumoasa astazi !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andreea la multi ani fericiti!!! sa ai parte numai de bucurii si sa ti se indeplineasca toate dorintele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Intru si eu.. am o saptamana... mama, mama sunt asa de nervoasa si de nedumerita incotro sa o apuc.... nu reusesc sa impac si capra si varza, adica si jobul si familia...imi vine sa plang...

Daca nu ati mai spus nimic, nici eu nu am rezervat nimic, asa ca party ..ioc.

Basca ca ne-a daramat ursu' gardu'la munte (ditamai gardu' de placi de beton frate!!) si trebuie sa ne ducem in week end sa vedem ce rezolvam ...

Va pup si va urez o dispozitie mai buna decat a mea.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Neatza!
La multi ani, Andreea! Toate visele sa ti se implineasca!
Olivia, spor la munci!

Io mi's in pioneze cu gatul, ma apuca nerfii!
Din capitolul ce ma doare: am vorbit cu bona aseara si raportul este satisfacator: analizele au iesit mai bune decat se astepta astfel incat va face doar 2 ture de citostatice: azi si maine prima serie din prima tura si vinerea viitoare a doua serie si peste 3 saptamani alta serie. Asta ma bucura, mai ales ca mi-a spus ca luni ar veni la munca . Acu' io ma gandesc din ce in ce mai mult sa-l dau pe Vicu la gradi la program scurt... O sa vad...
De la firma am primit o invitatie la Baby expo. Ziceam ca ma'c azi, ca sa stau in we cu famelia, da' sosu mi-a zis ca nu crede ca vine in we... Asa ca ma gandesc daca sa ma'c sambata... Vrea cineva sa vina? Ca mai am un loc liber
Despre aventurile lui Vicu la bunici: dupa prima zi de pastorire a cupilului, tac'su mi-a dat raportu' sec: "mai bine stateam toata ziua a ferma si pe camp decat sa stau cu Vicu. m-a obosit de numa'-numa'" A doua zi (adeca ieri)au fost la ferma. Toata ziua. Imi pare rau ca n-au avut un aparat sa-i faca poze. A dat mancare la animale toata ziua, a muncit omu in gramada de nisip, l-a ajutat pe tati la toate. Dar n-a mancat decat lapticul si ceva mancare. Aseara l-a spalat soacra'mea cu totul. Cred ca putea sa-l bage si pe el in masina de spalat la cum arata Azi am auzit ca e deja sef de santier in curte la socri... Cam atat de la noi!
O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Andries, !! Io cred ca ne luam de mina apropo de nervozitate si oboseala ... mai am putin si o iau si eu razna, zilele trecute am plecat cu copilul afara si am lasat pe aragaz supa de pui pe care o faceam (m-am intors dupa o ora juma si nu stiam de ce miroase a mincare in toata casa !!!), apoi am plecat si am lasat usa deschisa la apartament, adica neincuiata, in alta zi am lasat fierul in priza, iar eri am luat din frigiderul de aici de la firma alta plasa decit a mea (ca fusesem la cumparaturi si pina la 4 p.m. am pus ce era de tinut la rece in frigider), asa ca ajunsa acasa, sint nedumerita de ce in sacosa mea era altceva decit iaurturi si lapte !! Era mincarea uneia din colege ... bun, sun femeia si imi cer scuze, ma gindesc ca o aduc azi inapoi, dar de plecat de acasa am plecat FARA ea !!!
Pot sa ma duc cu cercul unde vaz cu ochii ?!!!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

LA MULTI ANI ANDREEA! Sa fi sanatoasa, fericita si sa te bucuri alaturi de familia ta!

Nici eu nu mai am timp de nimic, nici nu am reusit sa citesc din urma, am citit numai ultima postare a lui Andries, cu impacatul ... la fel sunt si eu, ieri am plans ca nu puteam pleca de la servici sa o iau pe Stefi de la cresa, oricum depresie majora scrie pe mine, sper sa treaca repede ...

Este a patra zi de cresa, Stefi in continuare alearga spre cresa, in schimb azi a fost prima zi in care a vrut sa planga si tot spunea "hai, mami, hai, mami", adica sa stau si eu cu ea. Dar a luat-o educatoarea sa isi duca hainele la saculet (are saculet cu Bambi si ii place tare mult) si i-a trecut repede. Educatoarea spune ca este foarte ambitioasa, ca vrea sa le faca ea pe toate si singura si ca daca vrea ceva nu este bine sa-i stai in cale. Cred ca au ceva probleme cu somnul la pranz, cel mai rau ma doare ca nu stiu ce fac acolo, nu reusesc sa stau de vorba cu educatoarele, inca plang multi copii si nici ele nu pot iesi sa stam de vorba, nici eu nu pot ramane in sala pentru ca plang mai tare. Incerc sa ma incurajez singura ca atata timp cat Stefi nu plange dimineata nu sunt problrmr majore.

Pupici la toata lumea, va doresc o zi frumoasa si nu ma dati la disparuti.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si eu pe scurt sa urez AndreeiP, implinirea tuturor dorintelor, muuulta sanatate, fericire alaturi de cei dragi !!! Si intru io in we sa citesc ce scrii, na

Pup mamicile si copiii, spor la treburi si o zi insorita sa aveti !!!


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimilinca spune:

La multi ani fericiti Andreea! Sa fii sanatoasa, iubita, sa ti se implineasca toate dorintele si sa te bucuri de Pupi scump! Si bafta multa la noul job!
.
.
.
Fetelor, ne mai primiti pe la voi????Motivez absentele cu o perioada super solicitanta la servici,dar nu numai.... am ajuns la concluzia ca nu ne mai place apartamentul ce-l avem,vrem 4 camere, da tot in zona, langa parcul nostru, da pe aici sunt numai blocuri vechi... asa ca am zis sa ne orientam spre un apartament din cele noi ce se construiesc... adica dam banul si vedem noi ce-o construi astia asa ca de aproape luna vedem apartamente, studiem proiecte, contracte,oferte de credite... solutii de iesit mai ieftin. Pana la urma ne-am hotarat. Saptamana viitoare dam avansul si Doamne ajuta!
Ilinca este bine, mai putin niste muci care ne-au cam deranjat. Vorbeste de numa, numa, nu stiu de unde le scoate... acu vreo 2 zile iese din camera ei ganditoare "hmmm, mi-am pedut ideea..." auleu, am sarit noi, hai sa o cautam repede sau imi raspunde cand o chem la masa ca "sunt ocupata, am teaba..." este indragostita de animale si vrea sa nu uitam la televizor la animale, intreband intr-una ce face bursucu, da alalaltul ce face??? .... pana le apuizarea noastra, evident
pampers folosim numai noaptea la culcare, din cauza de lene a lu'masa, ca altfel copilasul de cele mai multe ori se trezeste cu pampersul uscat.
De o vreme incoace este din ce in ce mai mamoasa... plec la servici incaltandu-ma pe casa scarii, fara sa mai pierd prea mult timp cu imbracatul si aranjatul... cum prind o clipa de neatentie tust pe usa, ca altfel plange sa nu plec fara ea .
Cam asta facem noi...

sunt in urma tare cu cititul... da ceva ceva tot mai tiu minte...
Pupam piticii bolnaviori si nu numai...burticile si mamicile de piticlontzi
Olivia si Dana sanatate multa! Olivia, pentru grija!
Dana, Doamne ajuta sa fie bine cu bona si bafta la gasit gradinita!
Marcela....Dubai...hmm, super! Drum bun si sedere placuta!
Alice si Andries .... si eu sunt de multe ori disperata ca nu am timp sa fac cate as dori si mai ales ca nu stau decat 2-3 ore pe zi cu Ilinca ...offff
Mesteri seriosi si lucrari de calitate la fetele cu casele in santier

O zi frumoasa tuturor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Buna dimineata!

Andreea, La multi ani! Sa fii fericita alaturi de familia ta si sa fiti sanatosi cu totii!! Poate mai reusesti sa intri si in timpul saptamanii de acasa, in timpul liber. ca daca e serviciul mai aproape poate nu iti mai ia atat timp...nu?

Noi am petrecut o noapte mai buna de data asta, a dormit neintors, in conditiile in care ieri la amiaza a dormit 5 ore (era frant copilul dupa noaptea de dinainte). La el asa se manifesta raceala tot timpul, faza acuta in care curg mucii si are nasul infundat il tine 1-2 zile, dar dupa aia urmeaza vreo saptamana sau mai mult in care are mucisori in gat de care foarte greu scapam. Si acum a trecut in faza asta. Din pacate in faza 2 il apuca vomele noaptea, ca se ineaca cu secretiile din gat. Ei... o sa treaca si asta.

Cristalina, voi ce mai faceti?
Andrea, alice si andries, la cat mai putina oboseala si nervi!
Dana, sanatate bonei si pupici sefului de santier! Iar tie sa-ti treaca repede durerea de gat!
Dana (speel), sanatate! Se pare ca avem aceleasi obiceiuri de dormit. Nici copilul meu nu adoarme daca nu stau langa el. daca plec din camera, tot asa, vine dupa mine, si daca il pun inapoi in patut e in stare sa faca chesti asta de muuuulte ori, pana ma satur eu si stau langa el. De obicei adoarme destul de repede, depinde cand s-a trezit din somnul de amiaza
Si pupici pe caputul Biancai, sa treaca buba repede!

gata, ma duc la treaba! Spor si voua!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Raportam de pe frontul de est...:)
Domnul tata arata de parca l-am batut toata noaptea alternativ cand eu cand Maria , Maria inca face febra dar in jur de 38,5, nu a mai urcat ca nebuna asa ca io sunt multumita...Mai ales ca nu trecea cu Nurofen si algocalmin combinate!!...nebunie
Az'noapte la 5 cred ca ii crescuse iar temperatura, cerea desene animate "nesene". I-am dat apa si am culcat-o la loc...Ma gandeam ca iar stam ca nebunii treji de la 5...:)))

Isi pune mana pe obraji si zice "arshi" ca arde...Si evident ca vomita in fiecare noapte (si nu numai), asa ca am ajuns la concluzia ca nu ii mai dau seara sa manance, ca ma saturai sa schimb la asternuturi...:)

Insa suntem spre bine, nenea doctorul a zis ca daca o tinem in casa cat e vulnerabila la suprainfectii scapam numai cu anti-termice. Asta e partea cea mai nasoala ca se aseaza la usa si cere afara!
Noroc ca e casa mare si avem pe unde sa ne alergam...

Io...iau pastilele cu pumnul si incerc sa ma fofilez cand ma alearga prin casa Maria ca vrea "a batze" (in brate)...:)
Evident ca a devenit si mai mamoasa de cand e bolnava. Ieri pe la 6 dupa amiaza cand s-a trezit ma tinea cu manutele sa stam cu obrajii lipiti una de alta sa ne uitam la televizor...:)))

Dar e bine ca nu a facut convulsii cand dadea spre 40...mie de alea mi-era frica.Nenea doctorul mi-a zis ca de obicei copiii care la primul acces de febra mare nu fac nu mai fac (de la febra cel putin, Doamne fereste de altele mai rele!) insa cei care fac o cam tin asa pana se maresc.

Ce se aude cu intalneala!? (asta in cazul in care scapam de raceala, ca nu e frumos sa dai si la altii orice...chiar daca ai din belsug)
O zi excelenta sa avem!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput