Piticlontzi de iulie-august 2004 (197)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La multi ani Andreea!
Sa fii sanatoasa si voioasa alaturi de cei dragi! Si bafta multa la noul loc de munca!...:)

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Maria nu mananca dulciuri...Oricum ea e voinica asa ca nu ma deranjeaza ca nu mananca.
A vazut la teveu si a auzit de la copiii de ciocolata "ciucata"...Si cere! Si daca ii dau un biscuit cu cacao sau crema e tare incantata..."mmmm! ciucata!" Musca o data din el si imi da mie sa-l mananc...:)
Sper sa o tina tot asa, pen' ca la spalatul de dinti stim foarte bine teoria dar practica ne omoara!...

Daria, mi s-a parut extrem de ingenioasa faza cu abtibildurile.
Eu o astept pe Maria pana incepe sa-mi dea atentie cand vorbesc. de cele mai multe ori ma da la o parte si trece mai departe sau imi intoarce spatele si pleaca! Nu da nici cel mai mic semn ca ar compila!
Dana-speel, sanatate multa si ai grija de tine.
Alice, Andries, nervi de otel si sanatate si mai si mai usor... ca m-am interesat io, nu mai ridica astia statui...cica din lipsa de spatiu...
Acum am vazut ca intalneala nu are loc...
Dana-roller...vad ca si tu cauti sa te invarti de o statuie...lasa bre ca nu merita...Ma bucur de vestile bune despre bona voastra! Sanatate multa!
Mimilica, sa fie cu noroc si sa va vedeti la casa noua cat mai repede.
Marcela, mini vacanta placuta la Dubai!
Mitzule, sa va treaca mucisorii repede!
Olivia, felicitari pentru ca ati scapat de pampers...Acu, pampers nu, culcat de mama nu...tu chiar le vrei pe toate (se simte invidia mea pana acolo?!...)

Ete la Marina...rar dar la momentul oportun...:)..Se pare ca s-a amanat petrecerea...Nicole ar trebui sa fie mai putin ocupata sa stranga gasca...:))))

Chiar asa, ce o mai face Felicia (pako)..?!

Am uitat pe cineva !?(in mod sigur, dar se scuza ca mi-au umbrit hormonii creierii...:))

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani, andreea! sanatate, fericire, iubire si numai impliniri alaturi de baietii tai!
marina, `poi te astept sa dai de beut de la sinta marie
pup cupiii bolnavi si gravidantele, urez spor la trebi la cele cu renovarile

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Andreea, La Multi Ani!, cat mai fericiti si cu cat mai multe impliniri!
Speel, ai grija de tine si sa ne spui ce zice dr.!
La capitolul dulciuri, la noi "coco" inseamna fie biscuitel cu cacao sau strat de ciocolata, fie Kinder-Delice, fie ..rareori putin tort, fie cereale cu cacao.Nu i-am dat pana acum ciocolata ca atare sau bomboane...
Pupici tuturor mamicilor strssate la servici sau...acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Carmen, nu zisesi ce fac tzucureii!!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

LA MULTI ANI, ANDREEA! Sa ai parte de tot binele din lume! Si sa stii ca eu te astept pe aici in week-end, ca si asa am un of ca-s singura...

Marcela, superbe, ca de obicei, pozele voastre! Drum bun in Dubai!
Andreea (M), si tu cu un offf cu job-ul?

Eu cred ca raman casnica pana la adanci batraneti, am avut o experienta tare urata cu un interviu azi si...bleah, nu va mai povestesc ca ma apuca iar nervii. Lumea zice ca-s nebuna, dar m-au sunat sa ma angajeze si am zis (dand din gene suav ) ca nu ma mai intereseaza.
Alice, merg si eu cu cercul cu tine...
Monica, sanatate multa puiutzei!
Mimilinca, bafta cu apartamentul!
Olivia, felicitari pentru dezscutecire! Noi ii mai punem noaptea, dar ne laudam si noi la capitolul adormit, se baga singur in pat, spune "Noapte buna", ii dau un bibe cu lapte sau suc si adoarme in 5 minute. Asta dupa ce, timp de 1 an, adormirea copilului nostru dura si cate o ora.

Nu mai stiu ce voiam sa scriu, mai revin!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Dulciuri ? Apoi Andrei mai capata din cind in cind cite un batonel din acela de ciocolata pentru copii de la kinder sau de la milka, bomboane nope, mama mai incearca sa ii dea, dar se tot izbeste de refuzul meu ... aaa, si de cind am fost la mare al meu copil s-a indragostit de bomboanele acelea pe bat (nah, ca uitai cum le zice !!! si la mine nu-i de la hormoni !!!), ca aproape de fiece data cind mergeam la parcul cu saltele gonflabile, tanti aia de la intrare ii mai dadea una !!
Monica-cristalina, pupici pe burtici si la Mariutza multa sanatate !! Io tot promit s-o iau mai usor, dar descopar ca am momente cind ma nerfeaza si ca am luat cutitul in mina stinga si nu in dreapta !!! Mai am ceva sanse de vindecare ?
Marcela, moamaaa, ce fain, Dubai ! Apai calatorie placuta si sa ne trimiti si noua o poza cu hotelul ala smecher de enshpe stele !!!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

quote:
Originally posted by roberta04
Olivia, felicitari pentru dezscutecire! Noi ii mai punem noaptea, dar ne laudam si noi la capitolul adormit, se baga singur in pat, spune "Noapte buna", ii dau un bibe cu lapte sau suc si adoarme in 5 minute.



Ca imi lua o vesnicie sa scriu mesajul anterior si nu am vazut ce ai scris, Roberta ! Meeeiiii, vreau si ioooooo asa !!! Uite astfel crescu invidia mea mai ceva ca a Monicai-cristalina !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

multumim de intrebare, cupiii sunt bine, ionut la gradi si maare smecher, ilinca la mamica - smecheroaica si ea. sper sa reusesc sa pun citeva poze de acasa, cu ei
edit, roberta, piata locurilor de munca zdruncinata rau in ieshi, luasi ieri ziaru` si-nafara de firma mea care avea cel mai bengos anunt in rest canci, ma scuzati... sa fie cu bafta, iti tin pumnii
si iar edit ca am uitat sa ma laud ca e ziua la pasaroi azi, sa imi traiasca, dau de beut
Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Pai Carmen, sa traiasca Domnu' Pasaroiu si sa fie sanatos !!!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006

Mergi la inceput