Piticlontzi de iulie-august 2004 (197)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Acu' depinde cu ce sau cu cine compari! De ex. Aka..nu papa inghetata...deloc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

compar si eu cu ce vad pe aici.la party-uri cu pitici toti maninca inghetate la greu.insa nu din cele cu lapte sau crema.De multe ori o prepar singurica pe cea pentru Cado.Suc de portocale,de capsuni sau depinde ce fructe am in fructiera,fac suc la storcator si pun in pungute la congelator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Olivia, ma bucur ca esti bine ca ma speriasem, tu intrai every day...
deci asa cu spanacul.. si daca cititi articolul din linkul mitzurei veti vedea ca scrie acolo ca e pe lista celor mai periculoase alimente.. dar bine, asta e aici pe continentul american, in ro nu cred sa fie treaba asa groasa..

Speel, pupic sa treaca problemuta ta la stomac.. inseamna ca puiul tau nu va avea probleme cu gatul ever daca ingurgiteaza inghetata la greu...

Bia are fixatie pe un tip de ciocolata care se gaseste in orice magazin langa casa, deci cand asteptam sa platim marfa sigur insfaca una si o intinde la casier sa o platesc.. n-am incotro... in rest nu prea ii place dulce, ma mir, ca io bag tone in mine, dar pe de alta parte ma si bucur, ca are ea timp sa se schimbe...

Succes fetelor care isi re-aranjeaza casa (alice, leeloo si cristal... sper sa nu fi uitat pe careva)

is cam ocupata astazi, sper sa mai intru mai incolo... tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Anca,bine ar fi,insa Cado a avut rosul in git de trei ori in lunga sa existenta.Insa nu dupa zile cu multa inghetata,noi avem probleme cu vintul,ca stam in cimp si te sufla pe sus mai ales toamna si primavara.bine macar ca alaturi de stomatita si vreo doua boli ale copilariei,ne-a ferit dumnezeu de alte afectiuni.
Io am alta problemuta:copiii vostri seara ai puneti in pat,stingeti lumina si gata,adorm imediat singurei?
ca la mine ar parea SF in conditiile ca al meu copil nu adoarme singur niciodata,si daca am incercat sa plec,vine imediat dupa mine.nu plinge,nu vorbeste,nu se misca insa spre ex.in asta seara a stat cu ochii beliti in tavan o ora.Dupa care a adormit.si asta e in fiecare zi in care doarme la amiaza.Ca sunt zile in care nu doarme de amiaza pentru ca se trezeste la 11 si seara la 21 adoarme in 2 min.Nu stiu cum sa-l fac sa nu mai plece din patut daca plec din camera,ca ma enerveaza nespus sa stau o ora intinsa linga el.daca adoarme e bun adormit,al i-au si-l pun la el in pat si pina la 9 chiar si mai tirziu nici nu-l aud foindu-se.
Acum sa va spun ca S-a cumintit atit de tare de cind a ramas singurel!E alt copil,isi pierde o multime de timp cu jucariile,pe terasa in nisip,cu cartile,mai facem un fotbal pe iarba afara,e atit de cumintel!Face glumite ca sa ma amuze,se strimba,se gadila singurel,vine si ma gidila si pe mine,e atit de dulce!Nu mai tipa,nu mai urla nu se mai tavaleste,Doamne ajuta sa fi trecut de crize.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Dana, eu o pun pe Bia in pat (patul in care dormeam amandoua pana mai deunazi, nu am vrut sa il schimb de frica sa nu faca urat) si ii spun Noapte Buna, inchid lumina si ies din camera... dar, striga dupa mine de vreo 3 ori, sa ii aduc lapte (asta ma dispera ca nu ma lasa pana nu ii dau lapte la culcare) pana la urma cedez si ii dau, il bea si se culca... dar daca a dormit mai tarziu dupa amiaza, atunci clar trebuie sa stea unul dintre noi cu ea pana adoarme, ca ii ia mult pana adoarme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

doar scurt sa va salut si sa va zic ca mi-am gasit nasul la noul loc de munca, nu tu email, nu tu telefoane, nimic personal in timpu programului, asa ca de-acu va mai scriu de acasa si in we cand nu ma citeste nimeni.
gabi, merci mult
carmen, inca n-am nici un plan, maine am orientare la munca si incep mai tarziu, termin la 4 asa ca poate iesim la un restaurant ceva. sa vedem, daca nu, ramane pe we
va pupam pe toti si ne-auzim cat de curand

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza dragelor
Andreea las mama ca trebuie sa fie bine, spor la munca si asteptam sa ne scrii cand ai loc!
Dana-speel si Patrick e lesinat dupa Polaretti (batoanele alea de suc care se pun in congelator si sunt pe post de inghetata). eu ii dau din cand in cand. in schimb mananca inghetata normala, iaurt din frigider si suc rece...el nu a avut niciodata probleme cu gatul, sper sa nici nu aiba. greata aia a ta...e cu okisori cumva?
Olivia pupici! si spor la treaba.
la noi faza cu adormitul s-a schimbat in bine, adica a cam disparut adaptarea cu patul nou (care a tinut vreo luna sa zic). adica acum stau mai putin cu el, spunem o poveste scurta, sau povestim ce am facut peste zi...il pup si la nani. se mai intampla sa vina pe furis pe hol dar fuge repede inapoi daca il prinzi....si adoarme. toata faza dureaza cam 20 de minute. asa ca Dana-speel cred ca si al voi mai dureaza nitel...ca si voi aveti patut nou, nu?
Cristal cum mai e Maria? sper ca ati scapat de febra.
Mitzu, voi? sper ca ati avut o noapte mai ne-mucioasa.
Marinaaaa! un raport mic acolo nu dai? ce face Mitzulica? mai are crize de nerfi?
gata fug la treaba....sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

LA MULTI ANI ANDREEAP!!!!!SA FI SANATOASA,VOIOASA SA TE BUCURI DE PUPI SI NAZDRAVENIILE LUI SI MULTA BAFTA LA NOUL JOB!!!!PUPICI

gorodeii

aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:

BUNA!
Si noi ne sculam cu BOBO ( orice bomboana sau ciocolata) pe buze si CACAU (rep. orice dulce gen napolitane, chek, clatite, etc) si nu refuza niciunfel de dulce iar cateodata cere si MIEIE (MIERE SAU GEM);

din ciclul scoala:
Eu: trezeste-te sa plecam la bunica
Edi: nuuuuuuu; nu maiu, Edi coala
Eu: numai Ana merge la scoala ca e mare copii mici nu merg acolo
Edi: nu-nu , Edi ghidi (giozdanul), apa, iam-iam (pachetel de mancare), Edi schie (sa-i pun ceva de scris si un caiet);
Si incepe imbracarea si plecam la scoala cu Ana, apoi de acolo in urlete spre serviciul meu iar de aici mai departe il duce tati la bunica si ajunge si el la servici (noi asa circulam in gasca, iar dupaamiaza avem retur si ajungem acasa franti seara)



Mihaela - 33 ani- sagetator Ana 7 ani fara 1 luna - Edi 2 ani si o luna

http://community.webshots.com/user/biluta28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:

Andreea


Mihaela - 33 ani- sagetator Ana 7 ani fara 1 luna - Edi 2 ani si o luna

http://community.webshots.com/user/biluta28

Mergi la inceput