Mamici de noiembrie - decembrie 2006(40)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marair spune:

Stiu ca v-am scris cam rar, dar de citit va citesc atunci cand pot.Imi place ca sunteti vorbarete tare.Bravo!De abia astept ziua de poimanine, sa merg la Sala Palatului si poate sa cumpar cate ceva penru bebelina mea, caci da, Miro, am o bebelina, poate vrei sa ma treci acolo la inceput, iar data nasterii este 28 nov.Bine, eu voi naste prin cezariana si stiu ca cel tarziu pe 28 va veni bebe.Am o intrebare pt voi toate:nu va confruntati cu o aciditate in zona cu pricina, nu simtiti unele mancarimi si zona cateodata inflamata?Eu asa ma simt si ma scoate din minti senzatia...Daca aveti vreun remediu, plizzzzz, tell me!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Salutare burticute!

Ieri nu m-am simtit bine, am stat mai mult in pat in special dupa amiaza cand a venit sotul acasa si s-a putut ocupa de fetita. Azi noapte am dormit prost, dupa ce ma trezesc sa ma merg la toaleta de abia mai adorm... plus ca am avut o senzatie de sufocare care a inceput de ieri, si impresia ca sunt umflata toata desi nu sunt, doar picioarele si mainile sunt putin congestionate.
Azi dimineata mi-au dat lacrimile cand fetita mea a venit in camera mea si mi-a spus ca si-a asezat patul, se schimbase, pijamalele erau puse in ordine, apoi s-a apalat singurica si a coborat sa pregateasca micul dejun! Pana ma spalasem eu, ea deja isi pusese singurica cereale cu lapte, iar mie imi unsese o felie de paine cu unt si cauta cascavalul in frigider. Si erau toate asezate frumos pe masa, si servetele... Doamne, eu la 5 ani eram in stare sa fac asa ceva?
Iar imi vine sa plang, ma simt cam plangacioasa azi si tot nu am nici o putere, parca orice mica miscare ma lasa fara vlaga.
Va pup si mai zac prin zona sa citesc ce ati mai scris.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

marair felicitari pt. fetita.

27 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

eu nu mai inteleg nimic. unde e targul cu lucruri de bebelusi?
ca eu am retinut ca e la sala polivalenta.

27 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

http://www.babyexpo.ro/

dolores 29+David Cristian
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze
poze dolores

oamenii se urasc pentru ca se tem unii de altii;se tem pentru ca nu se cunosc;nu se cunosc pentru ca nu comunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

multumesc dolores.

27 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipi13 spune:

Din cate stiu eu Baby Expo e la Sala Polivalenta intre 21 si 24 septembrie. Cred ca nu s-a schimbat ceva.

Cata 30+ cu David Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

Ma arde in capul pieptului

Sfincterul orificiului de la intrarea in stomac se relaxeaza in timpul sarcinii datorita schimbarilor hormonale si in consecinta lichidul acid din stomac trece in esofag determinand aparitia arsurilor stomacale. Evita mesele abundente, condimentele sau prajelile. Bea mult lapte si incearca sa dormi cu capul mai sus, cu mai multe perne sub cap. Nu te intinde pe pat imediat dupa ce ai mancat, ci stai in pozitie sezand, pentru a impiedica refluxul gastroesofagian. Medicul poate prescrie un medicament care ajuta la diminuarea aciditatii gastrice.

Respir foarte greu

Respiratia dificila se datoreaza faptului ca bebelusul creeza o stare de presiune asupra diafragmei si impiedica respiratia libera. O alta cauza a unei respiratii dificile poate fi o posibila anemie. Incearca sa te odihnesti cat mai mult, iar noaptea foloseste o perna mai mare.

Mi se umfla picioarele

Retentia de lichide este normala spre sfarsitul sarcinii. Picioarele se umfla de obicei, seara si in timpul sezonului cald. Fa multe exercitii fizice usoare, bea multe lichide si evita incaltamintea stramta. Daca apar edeme la nivelul mainilor si fetei, mergi la medic.


dolores 29+David Cristian
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze
poze dolores

oamenii se urasc pentru ca se tem unii de altii;se tem pentru ca nu se cunosc;nu se cunosc pentru ca nu comunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

Buna seara. Printre picaturi reusesc sa mai citesc. Dupa ce zisesem "merci" ca am scapat de greturi, acum ma confrunt cu arsurile. Nu mai stiu ce sa mananc sa nu imi mai fie rau. Cred ca revin la perioada cu mancare cat mai putina, macar de mi-ar fi bine. Nu mai vrea bebe sa pape nimic . Plus ca ma si apuca depresia cand cu saptamana ce trece...Mi se face o frica...Cumnata mea imi spunea ca mai am 13 sapt. si sa vad eu dupa aceea...Incerc sa-mi revin cat mai am timp.

Va pup pe toate

Monica 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

aka si eu am inceput sa ma confrunt cu arsurile. medicul mi-a recomandat sa iau dicarbocalm.
eu incerc sa mananc putin si des si cat mai dietetic.

nu mai fi deprimata ca nu rezolvi nimic.

27 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput