Mamici de noiembrie - decembrie 2006(40)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Kokorina ce burtica frumoasa. sa ne traiesti si tu si harbujei si sa fiti sanatosi.

Raluca 32 + cu Adina Andreea

Un om obisnuit, fericit in caminul sau, este mult mai binecuvantat decat un geniu traind singur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipi13 spune:

Buna seara tuturor. Dupa multe, multe saptamani de lipsa revin. Am petrecut azi toata ziua citindu-va mesajele. Baiatul meu are 1546 grame iar eu am luat cam 10kg in plus pana acum ceea ce inseamna foarte mult pentru ca acum am 90 kg la 1.65 m.
Mai intai vreau sa-i raspund Zinei pentru ca eu iau Bio Marin Plus de cateva luni, la indicatia doctorului ginecolog. si am inteles ca o sa iau pana la nastere si dupa aceea un anumit timp.
Va imbratisez cu drag pe toatesi sa stiti ca multe nelinisti mi-au fost rezolvate cu ajutorul vostru si de aceea va pe toate cu mult drag.

Cata 30+ cu David Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulisor spune:

Kokorina felicitari pt burtica, e frumoasa foc, pupicei pt cei doi harbujei.bulisor 25+Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

quote:
Originally posted by miraco

Nu pot sa cred........Mai mamicilor ,am uitat sa va spun,dar am tinut pasul cu voi si la gateluri.Crema de zahar tos si foile morarita cu diverse umpluturi au fost in top, am incercat si varza cu paste.Toate bune si rapid de pregatit.Dar ce-mi vad ochilor.....M_moniquechiar ai facut ciorba de burta...???Iubesc ciorba de burta dar nu cred ca ma apuc......trebe sa fiarba prea mult si e operatiunea cu oasele de vita...hmmmmmm...stiu un loc in oras unde e buna.

Miraco27+ si "dulceata lu'mami"
burtika



da. am facut ciorba de burta. eu folosesc burta congelata, care e prefiarta. fierb burta si carnea in oala sub presiune cam 1,5 ore. dupa ce se raceste tai burta bucati si carnea si le mai fierb cam 1 ora, in apa in care s-au fiert in oala sub presiune.


27 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

nu stiu daca am reusit cu pozele,bagasem cateva..........intre timp mi-a venit in vizita o vecina cu care ne-am intalnit ieri la clinica dar nu stiam ca locuim in acelasi bloc.aceeasi scara......ea cu un etaj mai joc.........culmea.ea are maine termen sa nasca..........
apoi,iar m-am bagat la cautat poze,sant putin haotic aranjate......fara alte explicatii: ce,cum,unde,cand.........mi-am cam prins urechile.cert este ca in poze nu pot fi decat eu.........clar.........cu sotul.......altele cu mama mea........altele cu tatal meu.cica am vreo 57 de poze introduse,dar nu sant sigura ca sant toate........intre timp ma mai antrenez.va puuuuuuuuuuuuuuuuuuup

29 + cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

azi am fost la control. bebe e bine si e in grafic. partea proasta e ca sta cu capul in sus. medicul a zis ca mai are timp sa se intoarca, dar ca in cazul in care nu se intoarce imi va face cezariana, pentru ca nu risca o nastere pelviana.

27 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

katrinel la mine sunt simptomele astea de putina vreme. am citit ca se apasa pe nu stiu care nerv si de aia patesc asa. oricum pe 27 sau 28 ma infiintez la medicul de fam, si pt analize si pt treaba asta, si pe 12 ii comunic si ginecologului.

chris 28+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulisor spune:

Chris multam de informatie, m-am trezit si eu, eram aproape sigura ca e la la romexpo dar nu stiu de ce.Astept cu nerabdare sa merg.bulisor25+Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

stai linistita, eu mergeam la sala palatului, care imi era si aproape...

quote:
Originally posted by bulisor

Chris multam de informatie, m-am trezit si eu, eram aproape sigura ca e la la romexpo dar nu stiu de ce.
Astept cu nerabdare sa merg.

bulisor25+Mara



chris 28+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

multumesc DOLORES si tie BULISOR multumiri pt complimente........lasa lasa ca nici cu tine DOLORES nu mi-e rusine.......poze cu BULISOR nu am vazut,dar intru eu acuma pe albume si-mi casc ochii acolo pe la fete.
ALEXANDRA,saru' mana...........dar de ce "sorry".......?am pus poze si cu burtika,da' atata m-am muncit sa le trimit pe toate,ca tu probabil le-ai vazut pe primele numai,care erau fara burtika.in orice caz,ultimile poze cu burtika sant cele in care sant imbracata in blugi si in puloverul alb.........asta a fost acum 2 spatamani........sigur o sa mai fac poze noi si...........dar ce abia astept,este......sa-mi fac burtika din gips..........mi-a comandat sotul meu in ebay toate alea ce-mi trebuiesc sa-mi fac mulajul la burtika,cred ca va fi o amintire frumoasa........dupa care o pictam......va fi amuzant cu siguranta.

29 + cu si

Mergi la inceput