Mamici de noiembrie - decembrie 2006(40)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

chris80 dureri articulare cu umflaturi ....nu e de gluma poate fi o poliartrita reumatoida...eu o posed, asa ca poate ar fi bine sa faci niste investigatii, sa iti faca ceva analize de anticorpi si proteina C ...teoretic se trateaza/amelioreaza cu cortizon, dar nu e indicat in sarcina,asa ca daca poti las-o pe mai tarziu, dar nu abandona ideea daca persista.
de obicei in sarcina simptomele astea de estompeaza ( la mine de ex) pt ca e produc nu stiu ce hormoni care vindeca temporar articulatile ...dar se pare ca boala revine dupa nastere...o sa vad...oricum eu am fost nasol, in sensul ca dimineata nu putem folosi mainile vreo ora, nici sa imi dau chilotii jos sa merg la baie, sau sa tin un pahar sau o cana, nu mai vorbesc sa deschid un geam sau un borcan...la fel si la glezne/talpi...nu vreau sa sperii, am povestit si eu ce mi s-a intamplat mie...sigur ca tu nu ai asa ceva.

Ktrinel si Ana Julia 30sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraco spune:

Nu pot sa cred........Mai mamicilor ,am uitat sa va spun,dar am tinut pasul cu voi si la gateluri.Crema de zahar tos si foile morarita cu diverse umpluturi au fost in top, am incercat si varza cu paste.Toate bune si rapid de pregatit.Dar ce-mi vad ochilor.....M_moniquechiar ai facut ciorba de burta...???Iubesc ciorba de burta dar nu cred ca ma apuc......trebe sa fiarba prea mult si e operatiunea cu oasele de vita...hmmmmmm...stiu un loc in oras unde e buna.

Miraco27+ si "dulceata lu'mami"
burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Am vazut si eu poze de Kokorina......ce frumoasa mamica...si nici nu vroia sa ne arate poze.....a stiut ea de ce.........ce cuplu frumos....harbujeii o sa aiba niste parinti minunati...sa ne pui si cu burtika.......
Uitandu-ma in album iar am observat ca de mult timp nu au fost la apel o groaza de fete....de ce nu mai veniti pe la noi....dar de Fatima....nu mai stim nimic de mult timp....
Ce fug mamicile de sept-oct la spital...imediat scapa ele si incepem noi........vai ce teama imi e...

alexandra 32 + cu Mark Andrei
poze

"Exista doar un singur colt din univers pe care poti fi sigura ca il poti imbunatatii, si acela este tu insati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Alexandra nu esti singura care se teme. Eu ma gandesc obsesiv la momentul nasterii si mi-e tare frica, nu ma vad in stare sa trec peste toate momentele alea. Prietenele ma incurajeaza ca o sa treaca repede, ca nici nu realizezi ce se intampla cu atata lume in jur etc. Sper sa fie asa!

mayaione 33+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

unde sunt pozele cu koko? ca in album nu le vad

dolores 29+David Cristian
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze
poze dolores

oamenii se urasc pentru ca se tem unii de altii;se tem pentru ca nu se cunosc;nu se cunosc pentru ca nu comunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

dolores...intra in mailul comun si de acolo dupa ce te loghezi...dai pe yahoo photos....ca sunt pe private..de aceea nu le vezi.....

alexandra 32 + cu Mark Andrei
poze

"Exista doar un singur colt din univers pe care poti fi sigura ca il poti imbunatatii, si acela este tu insati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:


multumesc alex...am gasit
intr-adevar..uite cine se ascundea de noi..dar cu un motiv anume..foarte frumoase kokorina pozele tale

quote:
Originally posted by alexandra_25

dolores...intra in mailul comun si de acolo dupa ce te loghezi...dai pe yahoo photos....ca sunt pe private..de aceea nu le vezi.....

alexandra 32 + cu Mark Andrei
poze

"Exista doar un singur colt din univers pe care poti fi sigura ca il poti imbunatatii, si acela este tu insati."



dolores 29+David Cristian
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze
poze dolores

oamenii se urasc pentru ca se tem unii de altii;se tem pentru ca nu se cunosc;nu se cunosc pentru ca nu comunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Pana acum dadeam dovada de curaj...si ma linisteam eu singura si acum de cand se apropie momentul incep sa ma gandesc la fel si fel de lucruri urate...si daca nu o sa suport durerea......si daca aia...si aia...si nici nu ma mai gandesc....

alexandra 32 + cu Mark Andrei
poze

"Exista doar un singur colt din univers pe care poti fi sigura ca il poti imbunatatii, si acela este tu insati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:


ia gandeste-te doar la momentul in care iti vei tine minunea in brate..cred ca in felul asta vom depasi toate "momentele" dureroase..si mie mi-e teama..dar mai mult sunt nerabdatoare sa mi-l tin in brate pe cel care imi face burta valuri valuri

quote:
Originally posted by alexandra_25

Pana acum dadeam dovada de curaj...si ma linisteam eu singura si acum de cand se apropie momentul incep sa ma gandesc la fel si fel de lucruri urate...si daca nu o sa suport durerea......si daca aia...si aia...si nici nu ma mai gandesc....

alexandra 32 + cu Mark Andrei
poze

"Exista doar un singur colt din univers pe care poti fi sigura ca il poti imbunatatii, si acela este tu insati."



dolores 29+David Cristian
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze
poze dolores

oamenii se urasc pentru ca se tem unii de altii;se tem pentru ca nu se cunosc;nu se cunosc pentru ca nu comunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

quote:
Originally posted by chris80

raluesti de invidiat si cred ca pana la final vei avea premiul intai cu coronita. eu am 9 kg in plus, dar si saptamani mai putine decat tine, deci ma mai astept la schimbari. ultima data dr mi-a recomandat sa nu iau mai mult de juma de kg /sapt, dar din cate stiu eu bebe ar trebui sa ia mai mult pe ultima suta de metri

quote:
Originally posted by Raluca_u

si sa raspund si eu la subiectul kg luate in sarcina raportez si eu 8 kg si jumatate. la capitolul asta stau farte bine pana acum.si nu cred ca situatia se mai poate schimba dramatic.

Raluca 32 + cu Adina Andreea

Un om obisnuit, fericit in caminul sau, este mult mai binecuvantat decat un geniu traind singur.



chris 28+ alexandra



Chris iti multumesc mult de tot de coronita. uite un mare ca esti asa darnica, dar sa stii ca nu ma supar sa impartim premiul si cu alte fete. sincer nu stiu cum am reusit ca eu cam am tendinte de ingrasare, dar acum nimic. o sa ma iau cateva kg dar cred ca nu prea multe. oricum ma simt asa greoaie in miscari de parca ar fi 20 in plus.



Raluca 32 + cu Adina Andreea

Un om obisnuit, fericit in caminul sau, este mult mai binecuvantat decat un geniu traind singur.

Mergi la inceput