Continuare -Temperatura Bazala+Mucus part2

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Helen, revenind la partea cu temperatura, daca e asa cum ai specificat, si anume ca diferenta trebuis sa fie minimum de 0.5 intre cea mai mica temperatura inainte de ovulatie si cea mai mare dupa, e ok. La mine la ovulatie, sau inainte temp. scade la 36.5, 36.4, unerori 36.2, iar apoi creste la minimum 36.9, maximum 37.1( foarte rar 37.2).
Ce zici?
Pupici, Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetelor....uffff vad ca nu ati citit ce am scris eu pe acolo..mult si.....si foarte ingrijoarata..astept sa va uitati.

Trinity....uite ce fac eu :

iti scriu exact din fisa...nu stiu ce sunt exact dar in fine

ziua a 5-a :
- FSH
- LH
- E20I
- PRG

ziua a 14
:
- FSH
- E20I

ziua 21
:
- LH
- PRG

Nu stiu daca mai trebuiesc si altele...toate costa cam 1100 000 ..daca mai trebuie ceva poate imi ziceti si mie...si astept sa imi spuneti si mie ce e la mine!!!!

Pupici

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili spune:

Draga Crinuta, nu cred ca trebuie sa fi speriata caci nu este asa de grav, sunt fete in situatii mult mai rele, care nu si-au pierdut speranta.
Cand aveam prolactina marita , aveam totusi ciclul regulat ( 28 zile si dura cca 4 zile) si nu-mi curgea nimic de la sani.Analiza ptr. prolactina se face in ziua 21, de obicei dimineata ( eu am facut-o pe la ora 8 ).
Medicamentul se numeste Dostinex ( este o sticluta mica si are doua pastilute mici.Eu le-am luat astfel:
saptamana 1 : marti 1/2 pastiluta, miercuri 1/2 pastiluta
saptamana 2 : marti 1/2 pastiluta,miercuri 1/2 pastiluta
Dupa cateva zile (4 sau 5 ) eu eram deja in ziua 13 - 14 a cicluluisi ne-am zbantait de zor... si atunci s-a intamplat.( asta dupa 1 an de incercari, folosint toate metodele posibile )
Eu zic sa mergi la un laborator de analize bun , in ziua 21 a ciclului si sa faci analiza pentru prolactina.Dupa ce ieie analiza mergi la dr.( eventual la un alt medic decat cel la care ai fost prima oara ) si vezi ce zice.
Daca iti da Dostinex ( sunt destul de scumpute - aproximativ 1 milion/ cutia)sa nu incerci imdiat ci luna urmatoare - e mai bine.
Daca vrei putem sa mai tinem legatura pe adresa mea liliana.iosif@lafesta.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Trinity spune:

Merci mult, Anis.

De ce esti suparata? De la folicul?
Eu zic sa nu iti faci griji. Ai vazut ca fetele zic ca minunea se poate intampla si cu foliculi mai mici. Pe mine chiar m-a incurajat acest lucru.

Incearca sa nu te mai gandesti la asta, ca sigur te blochezi. Uite, eu luna asta am last deoparte tot stresul si toate gandurile negre si am prestat natural. Chiar daca nu a fost "ca la carte", macar stiu ca nu mai sunt stresata. Si ce bine este...

Hai, fruntea sus si curaj, ca trebuie sa vina si bb-ul nostru curand!

Pupici,
Cris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Merci mult Lili. Da, vreau foarte mult sa tinem legatura.
Te pup, Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Draga Anis, o sa vorbesc diseara cu dr. mea si voi incerca sa o intreb de folicul.
Eu tot nu cred ca este ceva anormal. Probabil ca la tine ovulatia are loc mai tarziu( ca si la mine), iar pt, 3 mm atata bataie de cap?
Doar n-om fi toate la fel.
Ma cam supara doctorii astia. Numai sa dea vesi proaste stiu, dar cand e vorba de solutie pauza.
Ai vazut si tu ca s-a ramas si cu folicul mai mic, asa ca te rog nu te ingrijora, eu sunt convinsa ca esti ok.
Cum aflu raspunsul, cum o sa-ti spun.
Mai mult, voi vorbi so cu sotul meu in leg. cu foliculul asta, am foarte multa incredere in el. Ti-am spus, el a dr, dar momentan nu este in tara.
Tine-ne la curent cum va fi foliculul maine, iar eu iti spun ce am aflat. Dar, nu gandi ca este o regula. S-au dat atatea exemple care sfidau orice regula incat ........
Ai grija de tine
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Draga Anis, am vorbi acum cu sotul meu iar el mi-a spus ca treaba asta cu 20 de mm nu este o regula. Problematic poate fi si daca este prea mare. In orice caz, nu am putut vorbi mult iar subiectul asta necesita lungi discutii, dar voi vorbi cu ginecoloaga mea si voi incerca sa aflu parerea ei.
Eu sunt convinsa ca tu esti ok.
Te pup, Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anis draga, ce faci? Esti ok? Cum a fost la ecograf?
Te pup, Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Fetelor, la ce doctori mergeti voi? Eu am tot citit aici de dr. Ancar, e bun?
Va pup
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Crinuta,

In primul rand nu mai fi si tu asa de speriata, zic sa-ti faci din nou analizele si dupa aia sa vezi cum stai.

In al doilea rand ..ce sa zic...nu prea am chef de ceva..am emotii ca sa zic asa...maine dimineata , adica vineri, ma duc la ecografie...si am sa vad cum a mai evoluat.

AAAA..merci frumos ca ai intrebat...de cum sa creasca sau cat sa creasca foliculul..si sper cand o sa ai si raspunsul intreg ca sa zic asa...sa ma anunti. ok?

Sper ca in noaptea asta sa dorm si sa nu ma m-ai gandesc la aiureli..cred ca m-a inebunit dr..pana la urma...a reusit asta!


Pupici

AniS

Mergi la inceput