Dr. Nayel- CF 2 ( 11)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alinache spune:

deny,
am fost ieri la control si spre surprinderea mea a fost cel mai lejer din ultimele 4-5 luni. bb-lina mea nu s-a dezvoltat la fel de bine in ultimele saptamani, asa ca de la DPN 16.10 am 'sarit' la 20.10. am 'negociat' pt.cezariana, dar a ramas sa mai vorbim saptamana viitoare despre asta. si-a consultat tabelul de garzi si am observat ca saptamana viitoare nu are nici una ! (sper ca am vazut bine)

Alina & Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinache spune:

just in case... la CFR2 au trusa de epidurala in dotare sau trebuie sa vii cu ea? stie cineva?

Alina & Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

ALINA, la CFR2 au trusa de epidurala. Eu am nascut in ianuarie anul acesta, inainte de nastere l-am intrebat daca au trusa de epidurala sau trebuie sa cumpar eu, mi-a zis ca nu e cazul sa o cumpar pentru ca au acolo. Pentru mai multa siguranta, intreaba-l pe dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

quote:
Originally posted by pisoi3

ALINA, la CFR2 au trusa de epidurala. Eu am nascut in ianuarie anul acesta, inainte de nastere l-am intrebat daca au trusa de epidurala sau trebuie sa cumpar eu, mi-a zis ca nu e cazul sa o cumpar pentru ca au acolo. Pentru mai multa siguranta, intreaba-l pe dr.



...hai ca inainte de a pleca am zis sa mai arunc un ochi la subiect. pisoi3 dar banuiesc ca nu e gratis, nu? adica tot platesti pt acea trusa... intreb si eu, sper sa nu fie "stupid question"

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simkat spune:

Buna burticutelor,

Am mai aruncat si eu un ochisor pe aici. Sa va traiasca BBii celor care ati nascut si nasteri usoare celorlalte viitoare mamici!

Martha78, sa stii ca si mie imi face programare tot peste o saptamana. De cate ori l-am sunat (in general la inceput de saptamana), desi avea garda si in saptamana respectiva, tot in saptamana urmatoare ma programa. Probabil ca asa procedeaza el.

21+ & Raducu(19.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

buna seara!
am revenit. eu si bb suntem ok, nu am scapat de consult, de fapt nici nu i-am zis, mi-a fost nu stiu cum. erau muulte fete dar mi-a placut ca dnul doctor are dexteritate si a reusit intr-o ora cel putin vreo 5 paciente.
mi-a dat sa iau materna, o pastila la 3 zile.
cam asta ma duc sa ma intind ca sunt varza, cred ca dus+intors+stat pe la medic + aproape 4 ore.
va pup si weekend placut.



21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Da, probabil vrea sa nu fie asa aglomerat, dar vad ca Alinache zice ca saptamana viitoare nu are nici o garda si daca e asa nu mai ajung la controlul de 6 saptamani, ci la 8 sau 9

quote:
Originally posted by simkat

Martha78, sa stii ca si mie imi face programare tot peste o saptamana. De cate ori l-am sunat (in general la inceput de saptamana), desi avea garda si in saptamana respectiva, tot in saptamana urmatoare ma programa. Probabil ca asa procedeaza el.

21+ & Raducu(19.02.2004)



Martha & Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Helenutza am vazut ca ti-a dat Materna.Si eu am luat tot 1 la 3 zile.Imi aduc aminte ca am iesit din cabinet cu reteta in mana si asistenta s-a uitat pe ea si mi-a zis ca pot sa iau Materna de la ea,bineinteles la alt pret,decat cel din farmacii.Mi-a dat cu 25 ron iar in farmacii este 30 sau 40 ron.Cand mai mergi sa intrebi daca mai are.Din cate am inteles i le aduce cineva lui Nayel si ii convine sa le dea mai ieftin!
Mai fetelor,abandonam subiectul despre dr. nostru preferat?
Va




MIRELA







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor!
Si mie mi-a dat sa iau materna dar cate o pastila/zi.
Stiti cumva cand este de garda in saptamana 23-29 oct?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

mie mi-a dat elevit: 1 /zi
si ma duc frumusel cu reteta la med de familie, si imi da reteta gratuita. Mai pun si eu un banut: cam 15 RON, dar tot este bine.
Fetelor, am si eu o intrebare, carnetul gravidei este doar asa, de forma, sau completeaza si Dr. Nayel pe acolo cate ceva daca il iau cu mine? El nu pare prea dornic de hartzogaraie, dar daca o trebui completat si eu stau cu el in sertar?

Mergi la inceput