Dr. Nayel- CF 2 ( 11)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

HELENUTZA, nu am platit nimic pentru trusa de epidurala, am dat doar spaga la anestezista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

Buna!
Am intrat sa va spun ca am fost la control si totul este bine.M-a chemat pe 25 la maternitate sa ma internez.Desi este de garda atunci nu a zis ca m-ar opera in acea zi.Asa ca va rog sa ma ajutati cu informatii despre maternitate ,bani,si ...nu mai stiu pentru ca m-au napadit emotiile,imi e frica de nastere,de operatie,de tot.Astept de la voi sa-mi povestiti cum a fost in cazul vostru.
Pisoi,Mirela,astept informatii si pe PM.

Va si va multumesc ca existati!

DENY37+cuIRINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Do spune:


Deny,
Am incercat sa iti trimit un mesaj pe PM cu raspuns la intrebarile tale ( raspunsuri pe care l-am primit la randul meu de la fete) dar se pare ca nu ai activata optiunea de receptionare.
Iti povesteam si despre mine... o sa ne vedem cu siguranta la spital, sunt programata pe 25 oct ptr cezariana. Nici eu nu sunt o curajoasa, imi e fff teama ( rusine noua, cu asa doctor !!! dar de'...frica bat-o vina !)
Poate o sa reusim sa ne facem curaj reciproc,

Pentru fetele care au intrebat, dr Nayel e de garda pe 25 oct.

Va pupa Do si Mihaita din burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

buna fetelor, in primul rand, merci de raspunsuri.

Do, deny75 hai ca va tinem pumnii. mai un pic!

hai ca eu sunt cu intrebarile de genul: fetelor, de ce faceti cezariana? ...sper ca nu sunt indiscreta

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinache spune:

do, deny, v-o iau inainte!
eu am sa-mi vad odrasla maine - cel putin asa sper!
la 7.30 tre sa fiu la spital sa ma pregatesc de marea intalnire...

Alina & Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

Multumesc fetelor care mi-au raspuns la nelamuririle mele
HELENUTZA,eu fac cezariana pentru ca mai am una la activ.
ALINA,iti tin pumnii pentru maine.

DENY37+cuIRINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Do spune:

Alina, tinem pumnii si ne gandim la tine. Sa fie totul bine si pentru tine si pentru bebita.

Helenutza, multumesc pentru incurajare. La mine cezariana a intrat in discutie acum o luna, cand bb Mihaita era in pozitie pelviana . Ultima ecografie l-a surprins cu capul in jos, in pozitie regulamentara, dar tare mi-e ca n-are stare, ca n-ar fi prima oara cand se suceste cand te astepti mai putin. In plus, am o frica mare si o miopie medie cu recomandare de cezariana de la oftalmolog.
Nici n-as vrea sa nasc altfel, sunt o lasa, o fricoasa...ca de aia m-a prins "batranetea" :-)( anul nasterii '75) fara copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Alina, succes maine si refacere rapida iti doresc!!!



Martha & Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

ALINA, tin pumnii pentru maine! Nastere usoara si un bebe sanatos si papacios iti doresc! Iar tu sa ai mult, mult laptic!
DENY, am trimis PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

merci fetelor pt lamuriri cu privire la cauzele pt care faceti cezariana. Do la mine anul nasterii 1976. suntem ff tinere!

Alina mult succes la marea intalnire. sa fie cu strigate si cu laptic . si tu sa te recuperezi urgent si sa vii sa ne spui cum a fost! mult sanatate tie si la bb al tau! sa fie un cuminte si un mancacios!

22+

Mergi la inceput