Dr. Nayel- CF 2 ( 11)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

Draga Helenutza,
eu i-am cerut nr de telefon, si mi-a dat cartea de vizita cu tot cu nr. de acasa!!!.
treaba cu tuseul nu cred ca o apreciaza careva; daca scapi, sa ne zici cum ai facut, poate ne inspiri.
La a doua vizita a mea la cabinet, nu stiu cum s-a facut, dar am scapat doar cu ecografie:ori era prea aglomerat, ori prea obosit: da' imi venea sa il pup de bucurie. N-am mai avut norocul asta cu alta ocazie.

As merge la spital,dar mi-e groaza de spitale, si nu vreau sa pun piciorul acolo decat atunci cand o sa fiu cu adevarat nevoita (asta daca nu cumva pana in februarie se hotaraste dr. sa faca si " nasteri la domiciliu")

Cum la Nayel nu vreau sa renunt, si de spital nu vreau sa aud (trec pe langa el in fiecare zi, si il ignor cu dispret )parca nu mi se mai pare asa rea partea aia cu tuseul.

Oricum, succes vineri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

buna fetelor, merci mult pt raspunsuri. eu as vrea sa ma duc la spital daca ar fi sa scap de acel tuseu. pt mine, care vin de la pta muncii e cam la fel de departe si la spital si la cabinet. la spital insa e o alta problema, trebuie sa astept. am fost o data la spital si am stat 2 ore, ca avea operatii. si sala aia de asteptare nu mi-a placut, usa nu sta inchisa si e cam curent indiferent unde te-ai aseza. in plus e si multa lume si risti sa stai in picioare, si cum pe mine ma cam dor picioarele e mai greu.... a, inca o intrebare. la spital ii dam onorariul pt un consult, nu?


21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Helenutza, la spital poti sa mergi cand este de garda si mergi mai pe seara cand este foarte liber.In legatura cu onorariul,am inteles de la fete ca dai cat vrei,nu conteaza suma.
Intr-adevar,in sala de asteptare e tare urat,iar in cabinet intra si ies dr si asistente fara sa tina cont ca este cineva inauntru.Seara insa,este liber.
Bafta!




MIRELA







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

L-am sunat si eu ieri pe Nayel stiind ca azi pe 12 e de garda, am sunat de 2 ori dar avea telefonul inchis, am zis sa nu merg asa fara programare.
Azi am sunat din nou si mi-a zis sa-l caut saptamana viitoare...si eu care vroiam sa ma duc asa fara sa sun

Martha & Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinache spune:

Martha,
De ce ti-a zis sa-l cauti saptamana viitoare???
Eu azi trebuia sa merg la control/eco la spital si abia asteptam sa stabilim detalii despre nastere...

Alina & Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Alinache, nu stiu de ce a zis saptamana viitoare si pe mine m-a surprins pt ca stiu ca la spital cand era de garda era mai disponibil dupa amiaza si nu ma amana atata timp

Martha & Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

ALINACHE,ai fost ieri la Nayel?



DENY36+cuIRINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

HELENUTZA,bafta la control.Te asteptam cu vesti bune.

Si eu am programare luni la cabinet.Sper sa-mi spuna data cand voi face cezariana pentru ca nu mai am rabdare.

Va

DENY36+cuIRINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

deny75 merci. tu de ce faci cezariana?

fetele, azi am aflat de la o prietena ca o alta prietena de-a ei a nascut ieri cu nayel, nastere normala cu epidurala, usor, se simte f bine! e asa bine sa auzi vesti bune!!!

eu azi la 16:30 ma duc la cabinet.



21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Helenutza bafta la Iti tinem pumnii!
Poate scapi de tuseu Te asteptam cu vesti!
Alina nu stiu sigur,dar din cate am inteles era pe forum o fata carte a nascut tot cu Nayel si nu a trebuit sa-si cumpere trusa.Mai bine il intrebi pe el.
Va




MIRELA







Mergi la inceput