Dr. Nayel- CF 2 ( 11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns serenita spune:

Am revenit de cateva zile din spital, insa am fost superocupata cu ingrijirea fetitei, asa ca nici nu am apucat sa deschid calculatorul pana acum. Inainte nu credeam, nu intelegeam cate probleme apar dupa ivirea pe lume a copilului... si mai ales cat de nepregatita esti, desi ai citit, te-ai informat... insa practic lucrurile nu mai sunt atat de simple, clare cum pareau teoretic...
Am nascut luni, la ora 10 si 50 de minute prin cezariana o fetita voinicuta, de 3,880 kg, 50 de cm si scor Apgar 10. Este un copilas sanatos si tare mancacios! Operatia s-a desfasurat nesperat de usor, recupararea a fost suportabila, asa ca din acest punct de vedere imi era bine chiar de a doua zi, insa luandu-mi fetita in salon au aparut grijile cu alaptatul, schimbatul scutecelor, ghicirea motivelor de plans... Asa ca de atunci au aparut alte dureri: intepenirea gatului si coloanei, stand in pozitii incomode, ragade la sani, nopti nedormite ... totusi cu timpul reusesc sa ma adaptez si fetita sa-si faca un program de somn, de mancare, astfel incat sa mai am putin timp si pentru mine.
Va multumesc tuturor pentru sustinere!
Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

SRENITA FELICITARI !

Asteptam poze cu fetita dolofana

aaa sa nu uit primele doua trei sapt sunt usoare cu ce va urma...noua ne-au dat dintii acum si dorm in fund de citeva seri

operatia se va simti din ce in ce mai putin...eu acum dupa 5 luni nu simt absolut nimic si ma simt asa de la 3 - 4 sapt asta ca Nael este un super profesionist

sa nu uiti sa pui pozecu bb mic !

Dolce mami de Maria Teodora (28.04.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lv_panait/album?.dir=/c91dre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Micaela spune:

Crinuta, multumesc frumos, dar din pacate nu cred ca am vesti bune. De aia ma si duc maine la dl. doctor. Am avut o hemoragie si parca nu mai am simptomele... . Iti zic maine ce si cum... Com o vrea Dumnezeu...
Pupici lui Rayan

Anca Micaela, mama Emei Ioana

Poze Ema
Poze Ema2
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;0;125/st/20050317/n/Ema+Ioana/dt/7/k/c848/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Micaela spune:

Felicitari, serenita! Sa fiti sanatosi si fericiti!

Anca Micaela, mama Emei Ioana

Poze Ema
Poze Ema2
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;0;125/st/20050317/n/Ema+Ioana/dt/7/k/c848/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

SERENITA,felicitari pentru bebelina!.

Cand ai timp te rog sa intri sa ne povestesti mai in detaliu cum a fost.Eu am inceput numaratoarea inversa:mai am 5 saptamani.

ANCA,te asteptam cu vesti,sper sa fie bune.

Va

DENY34+IRINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anca, ia repede progesteron ceva, iar legat de simptome, ai avut deja asa devreme?

Iti tin pumnii. Oricum va fi asa cum vrea Dumnezeu.


pupici lui Ema

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Felicitari , Camelia!Sa fie cumintica ,sanatoasa si mancaciasa bebelina ta!
Anca ai grija de tine!

Raluca 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Sa iti traiasca fetita, CAmelia. SA te bucuri de ea si ea de tine. Ma bucur sa aud ca te-ai adpatat la 'program'... Eu inca intampin difultati! Asta e... Stiu ca va fi bine dar acum imi e cam greu...
Sa va fie bine si felicitari!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Rayan are febra de ieri pe care o tin sub control cu antitermice.
Of, iar am uitat Novocalmin, adica nu am cumparat din Ro.
Nu stiu de care, deoarece nu are nici un alt simptom, iar starea generala este foarte buna.
Inca nu am mers la medic, deoarece febra nu era mare, dar daca nu ii dau de capat il duc. Sa nu fie vreun rosu in gat, mai ales ca acum 2 zile s-a jucat cu un baiat care parea usor racit si i-a mai si stranutat in fata.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anca, ce vesti ai? De ce nu spui ce ai facut?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput