Dr. Nayel- CF 2 ( 11)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

Buna!Slabuta miscare pe aici!Au disparut pacientele domnului dr.Nayel?Pe unde sunteti?
Eu am fost la control pe 26.09 si mi-a spus ca totul este bine,bebika mea e mare,are 2700g si 45cm.M-a chemat la control pe 15 ,cand ,probabil vom stabili si data pentru cezariana.Asa ca va rog frumos,care aflati garzile din octombrie,sa mi le spuneti si mie.
Va

DENY35+cuIRINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinache spune:

buna!
noi am fost la control pe 28.09 si ne-a spus ca avem 3,3 kg la 36w2d si ca ne mai asteapta la control in 12.10 cand e iarasi de garda...
cum l-ati convins pe nenea doctorul sa faca cezariana? ca mie mi-a tot zis sa nasc natural...

Alina & Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Deny, iti doresc sa ai o nastere usoara si un sanatos si mancacios!
Alina,de ce vrei sa nasti prin cezariana?
Cred ca daca insisti o sa faca cum vrei tu! Nastere usoara si bebe sanatos si mancacios.La spital face doar echo?
Crinuta,multa sanatate lui Rayan!




MIRELA







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Alina,cand eram insarcinata am mers numai la cabinet si acolo imi facea de fiecare data si eco si tuseu si auzisem ca la spital face doar eco,de asta te-am intrebat.
Cred ca daca insisti iti va face cezariana.Poti sa mergi la cabinet pentru ca acolo are mai mult timp si sigur veti pune la punct toate detaliile.
Sa ne spui ce s-a hotarat pana l-a urma
Succes!




MIRELA







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinache spune:

Mirela,
Mi-e frica de travaliul de 16 ore ce ma asteapta! mi se pare ca cezariana e cea mai eleganta metoda de a naste!si mai ales eu fiind o viitoare mamica singura, fara cineva care sa ma ajute, tre sa ma organizez din timp, asta insemnand sa planific...o cezariana.


Alina & Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinache spune:

Si eu as vrea sa stiu cand anume face dr. controlul "pe masa", ca eu de cand merg la el, doar echo mi-a facut...

Alina & Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

ALINACHE,mie imi face cezariana pentru ca mai am una la activ.Cat despre tuseu,eu am avut parte de el la fiecare control si toate consultatiile le-am facut la cabinetul particular.Am inteles ca la spital face numai echografii si numai inainte de nastere face tuseu.

BLUEEYES2003,multumesc pentru urari.

Pana acum am aflat doar de garda de pe 12.10.Cand mai aflati de alta garda va rog sa scrieti pentru ca eu sunt sigura ca voi naste cand va fi de garda dar dupa data de 17.10.

CRINUTA, ce face Rayan?

Va

DENY35+cuIRINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Deny, merci de intrebare. Rayan este bine, azi noapte nu a facut febra, dar ieri a avut toata ziua.
Acum mi se pare ca este usor febril, dar oricum sub 38.
In continuare nu are nici un simptom.



Fetele, dar intr-adevar e slaba activitatea pe aici.

De Anca vad ca tot nu stim nimic.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenita spune:

Va multumesc tuturor pentru felicitari si urari!
Intr-adevar ma bucur ca am un copilas sanatos, destul de cuminte, iar eu trebuie sa ma perfectionez in activitatea de a fi mamica, pot spune chiar "arta"... pentru ca necesita multa pricepere, experienta, pe care sper s-o acumulez treptat...
Curaj celor care urmeaza sa nasca! Operatia este cu adevarat usoara, presupun ca si la nasterea naturala ajutorul domnului doctor este important pentru a face suportabil travaliul.
Eu am fost la controale atat la cabinet cat si la spital, e adevarat ca la spital se face doar ecografia, in timp ce la cabinet si tuseul vaginal. In ultima perioada a sarcinii am fost doar la spital si nici inainte de nastere nu mi-a mai facut tuseu.
Camelia si Ecaterina-Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Dar de ce va trebuie tuseu vaginal?
Eu nu stiam cum sa fug de el si voi intrebati de ce nu face la spital.
Pai ce nevoie e in sarcina de tuseu? E recomandat sa se faca cat mai putin.
Chiar si aici, nu se face decat spre finalul sarcinii.


Orice informatie importanta se obtine la ecograf, inclusiv lungimea colului.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput