Dr. Nayel- CF 2 ( 11)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Uraaaa! Am fost la dr. Nayel! Avem 5 saptamani! Suntem bine!
Va pup si va tin la curent ca acum sufar de raceala asta nenorocita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristianamat spune:

Buna!
Citind ceea ce ati scris ma simt mai "viteaza" desi sunt speriata de moarte de statul in spital, infigerea acului in coloana, de anestezie in general (am avut o prietena care nu s-a mai trezit niciodata din anestezie), de clisma...desi sper ca nu va fi cazul.

Eu trebuie sa nasc la sf lui feb - inceputul lui martie 2007 dar de acum incolo trebuie sa fiu pregatita cu bagajul ca nu se stie niciodata mai ales ca la 28 de sapt avea deja 1.5 kg. Are zile cand este foarte agitata iar in cele in care e cumintica sunt asa suparata ca nu o simt...imi fac tot felul de ganduri...de abia astept sa treaca urmatoarele 2 luni si sa o tin in brate...

Daca aveti putin timp liber va rog sa imi postati si mie o lista cu ceea ce am eu nevoie cat stau in spital si ceea ce imi trebuie pt bebe si niste tarife (ca sa nu dau prea mult sau prea putin - cineva mi-a reprosat ca ii dau prea mult la spital dl-ui doctor si ca il invat prost).

In camere sunt dusuri si wc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristianamat spune:

shine ce analizei ti-a dat de facut? eu sunt in sapt 30 si nu mi-a mai spus sa fac nici o analiza (l-am intrebat eu daca mai repet sau nu listeria si atat). oricum bebelusa cred ca e cam mare pt varsta ei pt ca mi-a mutat termenul de la 5-6 martie la 25-26 februarie.
Stie cineva in ianuarie cand e de garda?Voua v-a facut control intern pana acum? Eu am fost doar la spital si nu a zis niciodata nimic de control, asta pana data trecuta...a zis ca in ianuarie il facem...imi e groaza mai ales ca au cam inceput sa ma doara ovarele (cred ca numai la gandul de control si ma inteapa...sau ma apasa BB) Apropo, pe mine nu m-a trimis la ecografie 3D sau 4D, oare de ce?
Cineva mi-a zis ca nu te trimite daca daca are el banuieli ca ceva nu ar fi in ordine. Oare asa o fi? Am intrat in prenatal si cred ca o sa inebunesc pana nasc cu atatea intrebari...o sa va stresez un pic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by blueeyes2003

Fetelor am intrat sa va spun ca am facut un test de sarcina si a iesit si a doua liniuta mai pala. Maine am sa repet testul si sper sa iasa II clare!



Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela









Mirela, ce ma bucur. Cand mergi la Nayel?
Ce cadou frumos ai primit de Craciun.



te pup

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:


Shine sa-mi spui te rog daca ti-a intrat mesajul , mi s-a blocat calculatorul si nu stiu daca l-a trimis.
Mirela iti tinem pumnii sa fie totul bine.
Cristianamat si eu am termenul tot pe 24 - 25 febroarie,am fost aseara la control si bebitul meu are 1800 la 31si4zile.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristianamat spune:

grasuna mea avea la 27 sapt 1500 g...daca o tine tot asa o sa ajunga o uriasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Crinuta multumesc mult! Nu stiu cand o sa ajung la dr.,cred ca dupa sarbatori.Abia astept!
Raluca multumesc!
Cristianamat iti doresc sa ai o sarcina usoara in continuare si sa nasti o fetita sanatoasa!Cum vrei sa nasti,natural sau cezariana?
La spital nu face tuseu vaginal,decat la cabinet.Listeria de ce trebuie sa o repeti din nou daca ai facut-o prima data?Stiam ca este suficient o singura data,asta in conditiile in care rezultatul este negativ.
Stie cineva cand este de garda saptamana viitoare?
Va pe toate!



Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Sarbatori fericite tuturor! Am mai intrat dar nu am scris... acum insa vreau sa va spun ca ma bucur si eu. Ma bucur pentru tine, Mirela, si sa stii ca si mie tot asa mi-a iesit la test, a doua liniuta mai pala... deci.... Doamne ajuta sa fie cu ochisori!! Ma bucur si pentru Florentina: felicitari si sanatate lui bebe!!Ma bucur si pentru celelalte fete care au primit vestea mult asteptata ca vor fi mamici.
Cristianamat, iti voi trimite PM.
Va pup si va citesc in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Cristianamat, nu ai activat PM asa ca ti-am trimis mail. Cu bine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

rosioara multumesc mult!

Fetelor chiar nu stie nimeni cand este dl.dr. de garda saptamana viitoare?
Daca merg dupa ora 18 fara sa sun inainte oare "ma primeste?"



Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput