Dr. Nayel- CF 2 ( 11)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

Cristiana, nu iti face griji cu analizele.
Nici mie nu mi-a zis de analize; eu le-am facut la recomandarea med de fam. Poti sa il intrebi, daca vrei neaparat sa faci ceva analize.
Eu am facut 4D saptamana trecuta. (la 32 sapt) Intr-adevar mi-a recomadat Nayel, dar cred ca m-a vazut disperata ca " vreau si io".

Am mai facut si teste de coagulae, pt. ca i-am spus ca imi tot curge sange din nas.

Raluca, a intrat mesajul tau, iti multumesc mult!

Mirela, eu stiam ca este de garda pe 31. Dar eu zic sa suni la cabinet si sa intrebi.

ca si Rosioara, te sustin; si la mine testul a avut a doua dunga rozalie, k ma uitam la ea din cand in cand, sa vad: mai este? sau a fugit?
Sa stii ca eu am fost la control imediat dupa ce am facut testul, si de atunci am si prima ecografie : 5 sapt, parca

Aceeasi intrebare ca si tine am si eu : daca ma duc de nebuna dupa ora 18 la spital cand este de garda, ma primeste? ???
Pana acum nu mi-a raspuns nimeni.

M-as duce cu rezultatele la analize si cu mareata 4d, dar mi-e sila de cabinet, sincer.

Problema: are cineva habar cum se deschide capitol nou? vad ca avem 20 de pag....

http://www.rodino.ro/Photos/tabid/54/path/BeBeL+01/currentstrip/3/Default.aspx

Shine 32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristianamat spune:

shine, cand este de garda primeste pe toata lumea asa ca poti sa te duci...

Fetelor am avut si am in continuare o sarcina grea...am varsat 2 luni fara sa mananc mai nmic de 3-4 ori pe zi, acum am ajuns cam odata de 2 ori pe sapt...

Listeria o repet pt ca prima data a iesit pozitiva 1/360 si apoi de 2 ori intermediara. Oricum in ultimele sapt de sarcina parca nu as mai lua antibiotic daca iese pozitiva dar o sa vedem...sa speram ca nu va mai iesi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristianamat spune:

rosioara...multumesc. Nu m-am decis inca dar cred ca cezariana va fi. O sa vedem in ianuarie la cat a ajuns bebe. Daca are mai mult de 2.5 kg o sa cer cezariana.In luna a 6 a luat 900 de grame...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Shine multumesc mult!Chiar ma gandeam daca se vede ceva acum pentru ca eu prima data cand am ramas -dutza am mers la 8 sapt. pentru ca nu ma puteam hotari la ce dr. sa merg,noroc cu fetele de aici ca "m-au convins"
Daca a fost de garda pe 27 este iar pe 31? N-am chef sa-i aud vocea asistentei dar daca n-am incotro pana la urma o voi face!
Nici eu nu stiu cum se deschide capitol nou
Am vazut pozele...wow ce burtica mare ai! Ai fetita sau baietel?
Va



Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Salutare!

Am deschis capitol nou aici !


Tina mami de Patrick si Maya
Pozele noastre
Maya la un an si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Shine si Mirela sigur va primeste daca va duceti.

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dimalexia spune:

Buna seara! Nu am mai intrat de mult pe aici! felicitari proaspetelor mamici si sa va traiasca bebicii! Eu o sa fac cezariana cam pe 10-15 februarie tot cu dr. Nayel. Fetele care ati nascut, imi puteti spune si mie cam cat se da la doctor?
Multumesc anticipat, si sa auzim de bine.

I.Popa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucretiaradu spune:

Buna, fetelor.
Va urmaresc de ceva timp comentariile pe forum privind nasterea in CF2 cu dr. Nayel. De mult timp doream sa fac si eu cateva comentarii. Eu am nascut o fetita pe 27 iunie a.c. in CF2 cu Dr. Nayel, prin cezariana.Toata sarcina am fost monitorizata de acest medic. Sarcina a fost OK, nasterea idem, fetita superbine, operatia nu se mai cunoaste. In schimb, dupa cezariana, am avut dureri ingrozitoare de cap,probabil din cauza anesteziei. Au durat 5 zile, timp in care am facut si depresie, imi smulgeam parul din cap si ma dadeam cu capul de pereti, nu ma interesa nici macar copilul. Din fericire, dupa 5 zile am incetat, gratie unui medicament, care se numeste TADOR. Am citit pe forum despre anumite bacterii din maternitate, si va pot spune cu certitudine ca exista o problema, pt ca bebita mea, la 2 zile dupa externare, a facut o eruptie ciudata pe fata, niste bubite pline cu puroi. Am ajuns la o super pediatra, care ne-a recomandat o crema ELIDEL (100 RON), si cu care am vindecat copilul. Doctorita mi-a sugerat doar ca poate fi o infectie luata din maternitate. In noiembrie a nascut o prietena, tot in CF2, iar fetita a avut aceiasi eruptie, tot la 2 zile dupa externare. Asa ca mare atentie...
Voi reveni pe forum cu povestea nasterii si impresii despre spital, medic si personal auxiliar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

fetelor, acest capitol e inchis
va asteptam la capitolul nou, aici

rog moderatorii sa inchida si ei subiectul!

34+

Un An Nou cu sanatate si impliniri!

Mergi la inceput