Dr. Nayel- CF 2 ( 11)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

Dragelor,

Va urez sarbatori cu bine, multa sanatate si fericire!

Florentina G, iti urez sa fie totul bine.
Ieri am cautat pe la mamici de nov dec. sa aflu ceva de tine,si am vazut ca bebe mai vrea un pic la mami in burtica.
Imi pare bine ca esti linistita, si ca vizita la spital ti-a dat si mai multa incredere in Dr.
Ai grija ce faci cu sarmalutzele de Craciun

Imbratisari la toata lumea!


Shine 32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Florentina iti doresc sa ai o nastere cat mai usoara si un bebe sanatos!!!Poate vrea sa vina chiar de Craciun,mai stii?
Sarbatori fericite tuturor!



Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela
Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Craciun fericit fetelor!
Florentina sa ai parte de o nastere usoara!
Mirela sa-ti aduca Domnu bebicul pe care ti-l doresti!
Shine spune-mi si mie te rog ce ti-a spus dr in legatura cu banii.

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Buna ziua mamicilor!
Tocmai am aflat si eu pe 23 ca voi fi mamica. Doua teste pozitive! I-am facut un super cadou sotului meu! I le-am pus sub brad! Avem cam 4 saptamani! Dar avem si o problema! Am racit, rau de tot pe 24 seara de la frig...si ma chinuie ingrozitor nasul! Pe 29 plecam la munte, la schi! Trebuie obligatoriu sa ajung la Nayel pentru ca la el as vrea sa merg de acum inainte! Am citit ca pe 27 e de garda la spital! Ma poate ajuta vreuna din voi sa-mi spuna de la cat la cat, cum dau de el etc... trebuie sa vad ce fac cu raceala asta ca ma innebuneste...am incercat sa nu iau decat tantum si oscilococcinum, dar ma omoara nasul. In plus, vreau sa stiu daca am voie sa schiez! Si vreeau sa vad daca totul e ok la un prim consult! Please ajutati-ma sa ajung cumva la el maiine sau cel tarziu poimaine (desi ar fi cam tarziu poimaine) ca sa stau si eu mai linistita. Unii zic ca am voie paracetamol, altii nu, unii zic sa iau antibiotic (eu fac probleme cu gatul instantaneu), dar eu vreau sa-mi zica doctorul ce sa fac ca sa nu-i fac rau lui bb.
Craciun fericit si va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

A nascut Florentina!
Patrick s-a nascut la 7.30 azi dimineata,3660 grame si 52,5 cm,s- a nascut natural si se simte bine si el si mamica.


mami de Alexia Ioana
si Iulia Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Felicitari Florentina !Sa-ti traiasca puiutul sa fiti sanatosi!
Oanamada felicitari pt bebic ! Eu de obicei merg la spital dupa ora 18.

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Florentina felicitari!Sa-ti traiasca baietelul si sa fie sanatos! Pana la urma a vrut sa se nasca a doua zi de Craciun!
Raluca multumesc mult pentru urare,si tu sa ai un bebe sanatos si mancacios!
Oana felicitari!Asa cum a zis si Raluca cel mai bine este sa mergi dupa amiaza si sigur te primeste! Bafta!
Va pe toate si va urez Sarbatori Fericite in continuare!



Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor am intrat sa va spun ca am facut un test de sarcina si a iesit si a doua liniuta mai pala. Maine am sa repet testul si sper sa iasa II clare!



Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

FLorentina, felicitari, multa sanatate tie si lui bebe. Te asteptam cu Povestea nasterii.

Mirela, bravo.
HMMMM cineva a fost cam ocupat in ultima vreme,asa-i?
ne tii la curent, da?
Da' mai bine mergi la DR. ca vede tot la ecograf

Shine 32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Shine mersi,bineinteles ca va tin la curent!Cred ca este prea devreme sa merg la eco,mai astept un pic.



Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput