Dr. Nayel- CF 2 ( 11)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Shine nu a comentat ca probabil e full. am inteles ca in ultimele zile cam asa a fost. eu am programare pe 20 dec la ora 3. poate ne vedem .
mie analizele mi-au iesit la fel de dubioase... asta e! vedem ce zice....

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor!
Desi mai am un pic pana nasc 25 feb-1 mar si inca nu stiu cum o sa nasc am si eu o rugaminte, sa-mi spuneti si mie cam cat va costat nasterea cui ati dat si cat?
Shine si eu tot in baneasa stau si mie mai usor sa merg la spital.
Mirela te asteptam cu vesti bune.

28+5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Raluca mersi,sper ca in curand sa am vesti bune.Vezi ca ti-am trimis PM.Mai multe iti pot spune fetele care au ramas si cu copilasul si stiu cat se da la neonatolog si la asistentele de la copii.
Helenutza ai incredere ca totul va fi bine!
Astazi este dl.dr. de garda!



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

Helenutza, eu ma duc maine la control.
nu o mai aman pentru ca nu am mai fost din noiembrie, se fac aproape 2 luni, si mi-e dor sa-l vad pe bilutza.
Raluca, eu lucrez in Baneasa si stau in Dr. taberei.
Si in spital nu pun piciorul, k mi-e o frica.....


Shine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:


Tocmai am sunat sa imi fac programarea pentru maine si nu se poate (cred ca m-a trecut pe lista neagra).
Stiti ce ma gandesc?
Poate DR. nu stie ce acritura de asistenta are.Cred ca s-ar putea sa imi sara tandara si sa ii spun omului, k femeia aia ii strica lui buna imagine, si mie buna dispozitie.
Eu ma duc sa ii cumpar codul bunelor maniere, si il dau in loc de spaga pe care i-am tot lasat-o pana acum.
Ei comedie;Uite, se revolta si Bilutza in burtica:

Cat despre partea financiara cu spitalul, eu ma gandesc sa il intreb pe Nayel direct, cam ce ar trebui sa pregatesc.
Va pup, si voi reveni cu stiri abia luni.offffff


Shine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

quote:
Originally posted by Shine


Poate DR. nu stie ce acritura de asistenta are.Cred ca s-ar putea sa imi sara tandara si sa ii spun omului, k femeia aia ii strica lui buna imagine, si mie buna dispozitie.
Eu ma duc sa ii cumpar codul bunelor maniere, si il dau in loc de spaga pe care i-am tot lasat-o pana acum.
Ei comedie;Uite, se revolta si Bilutza in burtica:



Shine






Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Shine, si mie mi-a facut asistenta faze de genul asta si stii ceva... m-am dus fara programare. Nici nu a bagat de seama si daca ar fi spus ceva ii raspundeam nonsalant ca oricum se intra in ordinea venirii si ... deci... La un moment dat a vrut o tipa care venise dupa mine sa intre inainte si (eram si cu sotul meu) sotul a atentionat-o, la care tipa cica "Pai mi-a zis doamna asistenta ca ..." cu o voce din aia mielusita... dar i-am raspuns si noi ca de fiecare data cand am venit am intrat in ordinea venirii si nu a orei programate si nu intelegem de ce ar fi azi altfel pentru ea. si gata ... am intrat la domnul doctor care zambea... probabil se amuza ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor am ajuns pe pagina 2?
Florentina ce faci? Stiu ca trebuie sa nasti zilele acestea,sau mai insel? Iti urez sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos si mancacios iar tu sa te recuperezi cat mai repede! Ne gandim la tine!
Te asteptam cu povestea nasterii!
Va pe toate!



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/20961/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

Salutare fetele,
slabuta miscare , intr-adevar.
Parca Florentina zicea ultima data ca merge pe 21 la spital.
Nu am avut rabdare sa citesc la mamicile de nov sa vad daca a scris ceva acolo, dar ar trebui sa fie in sapt 40 zilele astea.

Daca ne mai citesti, iti urez sa fie totul bine, iti tin pumnii;sa ai un bebe sanatos si sa ne auzim cu bine
Brrr! Cred ca sunt cea mai fricoasa gravida din univers.
Acum mai am una pe suflet: bebele meu nu s-a intors inca.
Si am realizat ca mai am doua luni de petrecut cu bebe in burtica.
Asa ca vin si eu cu intrebarea clasica: cat? cui? cand?
L-am intrebat si pe Dr. dar trebuie sa compar, nu?

Shine 32

Shine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Shine l-ai intrebat direct pe dl.dr. cam cat si cui ar trebui sa dai? Si ce ti-a spus?
Stai linistita ca se intoarce bebe pana la urma.Cum vrei sa nasti,natural sau cezariana? Iti doresc sarcina usoara in continare!
Florentina nastere usoara!



CRACIUNUL APRINDE LUMINA DIN SUFLETELE NOASTRE!
CRACIUN FERICIT!

Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/20961/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput