Dr. Nayel- CF 2 ( 11)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Buna fetelor,

ce sa zic?! eu nu inteleg de ce i-as da ceva asistentei. pe bune! dar daca va face sa va simtiti mai bine, e ok, nu vreau sa judec pe nimeni, pe bune. hai ca nu e absolut nimic grav pana la urma. doar ca eu nu va rostul. oricum nu pot spune ca mie personal mi-a facut vreo faza, si daca a mai facut niste comentarii ca intarzii etc am contrat-o cu zambetul pe buze... e cam fraiera ... asta e!

blueeyes2003 cu analizele... mi-a dat un tratament cu zinnat. din pacate dupa ala am facut si o mica candidoza pe care o tratez... luni le repet. sa vedem daca s-au mai calmat valorile alea. daca nu, investigam in continuare.


30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Helenutza iti tin pumnii sa iti iasa bine analizele sa nu mai fie nevoie de nici un tratament.




Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:


va invit sa dati cu rosii

Si eu sunt din alea care dau ceva la asistenta, desi de fiecare data ma intreb: de ce?
Vroiam sa va intreb ceva. Cam pe cand ar trebui sa intreb eu una, alta despre nastere? Nu ca as isista... eu as vrea daca se poate sa ma duc sa fac nani acum, si maine sa ma trezesc cu bebe langa mine.Ce, barza aia nu isi mai face datoria?
Helenutza, suntem apropiate ca evolutie, tu cat de des te duci la control?


Shine 30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Salutare!

N-am mai intrat sa va povestesc cum a fost la control...

Una peste alta m-am cam enervat ca am avut programare la trei fix si desi am ajuns la timp am asteptat o ora si jumatate pana sa intru. Era full acolo. Cand am ajuns erau deja patru persoane care asteptau, nu mai era nici un loc pe scaunele din "coltzul" de asteptare si asistenta ne-a oferit posibilitatea sa asteptam in camera de lanaga sala de consultatii.
Cat stateam noi acolo au mai venit inca doua persoane care au asteptat in picioare si care au intrat in fatza noastra. M-a enervat faza asta si m-am luat de asistenta pentru ca ea trebuia sa tina cont ca asteptam si noi si era de datoria ei sa tzina ordinea intrarii mai ales ca din cauza felului haotic de a face programarile se ajunsese acolo. Nu am ceva personal cu ea, sa nu ma intzelegetzi gresit, ca nu mi-a facut nimik rau, insa ma calca pe nervi felul ei de a fi, mi se pare ca multe lucruri o depasesc si ea pune si mai mare accent pe asta!

Dl. doctor a fost cat se poate de dragutz, l-am vazut pe bebe din nou la eco, m-a asigurat ca totul e foarte bine si m-a chemat pe 21 la spital. Nu parea convins ca s-ar putea intampla ceva si bebe sa vina mai repede ceea ce mie imi convine ca ma simt bine si desi sunt nerabdatoare sa-l vad cred ca sta mai bine in burtik acum!

Am intrebat daca este ceva ce ar trebui sa aduc atunci cand nasc (calmante, produse farmaceutice..) si mi-a spus sa imi cumpar oxitocina de 5ui sau 2ui. Probabil ca de asta duc lipsa la spital. Inca nu m-am interesat la farmacii, oare se gaseste?

Daca suntetzi interesate mi-a spus ca pe 21 si 27 dec este de garda la spital!

Shine, eu pana acum am mers la control cam la 4-5 saptamani. Nu am avut probleme deosebite, de fiecare data mi-a spus ca e totul ok cu noi. Iar detaliile legate ne nastere le-am discutat cu dl. doctor la fiecare consultatzie, nu e ceva ce trebuie lasat pe ultima suta de metri. Pe mine discutziile astea chiar m-au ajutat pentru ca mi-au dat incredere ca va fi bine, stiu la ce sa ma astept.... i-am spus chiar de la prima consultatzie ce preferintze am -una dintre ele este ca nu vreau sa imi lege picioarele pe cracanele mesei de nastere... am si eu un fix!

Va pup mut pe toate, sa aud numai de bine!!!



Tina 38+ cu si Maya
Pozele noastre
Maya la un an si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ce chestie, acum 2 ani aveau oxitocina. Mie mi-a spus sa nu aduc nimic ca eu ei tot, si intr-adevar, nici in spital nu mi-au cerut nimic.

Vedeti dragelor de ce mergeam eu doar la spital? Eu ma duceam putin mai devreme decat ora la care imi spunea el sa vin si nu o data l-am prins liber. In plus, nu aveam treaba cu nici o asistenta.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

buna fetelor,
Florentina adica cum sa iti lege picioarele de cracanele alea ...nu am mai auzit asa ceva...goooood! sper sa nu faca asta!

Shine ca sa fiu sincera eu speram sa sar peste control in decembrie... dar socoteala de acasa nu se potriveste din pacate. nu i-au placut analizele, mi-a dat sa le repet, pe urma am avut niste contractii cam de lunga durata si am fugit iar la el. acum repet iar analizele si iar o sa ma duc la el. o sa fac si o eco la Iosup, la 33 sapt (desi el zicea sa ma duc la medlife, la Chitescu dar nu am mai gasit loc decat la anul. si zicea la 32 sapt dar e greu de gasit loc). ideea e ca daca nu ai prob nu cred ca te cheama mai des. poate din ianuarie... cat despre discutia despre nastere eu am intrebat acum vreo luna cum va fi cu nasterea si mi-a zis ca nu vede deocamdata nici o prob pt care nu as naste natural, dar oricum a zis ca e deveme sa stabilim ceva. mai vedem pana atunci. probabil o sa il mai intreb si eu una alta.

blueeyes2003 sper! merci

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Florentina ce putin mai ai!Iti doresc sa ai o nastere cat mai usoara si un bebe sanatos!Te asteptam si cu povestea nasterii!
Va fetelor si sper ca in curand sa fiu si eu -dutza sa va spun si eu cate ceva despre fiecare control.



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:


Mirela iti tin pumnii, sa ne dai vesti bune cat mai curand.
Trebuie sa sun la cabinet sa aman programarea de azi. Pariu ca face fite, stiti voi cine?
Am niste emotii.....


Shine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Shine multumesc mult!
Ce conteaza daca asistenta comenteaza,oricum nu tine cont de ora programarii,eu aveam la ora 3 si tot atunci erau programate alte fete...deci s-a intrat in ordinea venirii...
Dar de ce vrei sa anulezi programarea?



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

AM revenit cu stiri.
N-a comentat prea tare!
AM amanat programarea dintr-o oarecare comoditate: sotul nu putea veni cu mine, si nu imi este prea la indemana sa ajung din baneasa in DR. taberei cu mijloacele de transport.
si apoi , el a ratat si intalnirea trecuta cu Bebel.Azi dimineata mi-am facut analizele, si as vrea sa ma duc si la Nayel cu rezultatele. Sa vada ce cumintica sunt eu, ca inghit toate vitaminele


Shine

Mergi la inceput