Dr. Nayel- CF 2 ( 11)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Florentina bafta multa maine!
Te asteptam cu noutati!

Dementila asistenta asta,si eu cand i-am spus ca sunt insarcinata,m-a intrebat daca vreau sa fac avort.
De curand o prietena de-a mea a mers pt. prima data la un control la dl.dr. si cat l-a asteptat,asistenta a incercat sa-i puna un diagnostic.Cand a intrat prietena in cabinet,l-a intrebat pe dl.dr. daca este posibil sa aiba problema despre care ii spusese asistenta.Acesta s-a enervat si a chemat-o pe asistenta in cabinet si i-a zis "d-na Matei,ati dat un diagnostic deja?"Era vizibil enervat de atitudinea asistentei.Cred ca nu mai sta mult pe acolo.






Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July25 spune:

Fetelor,tari fazele cu 'd-na' asistenta !
Si mie pana sa nasc mai frica imi era de ea decat de Nayel.Parca ma duceam acolo pe banii ei. Cu privire la prezenta persoanei respective pe acolo... cred ca nu este cazul sa ne facem vreo speranta. Eu una nu as pune pariu. De cand eram insarcinata, fetele se plangeau de atitudinea ei acra si bagareata si totusi tot acolo o gasesti.
tuturor fetelor pt.sfat. Mai greu va fi sa il pun in aplicare. Ce sa fac daca pe maica-mea a apucat-o mutatul la tara dupa o viata de stat in Bucuresti si daca soacra-mea se considera prea tanara sa fie bunica la 57 de ani....


July25 posesoare de Maria (04.07.2006 ) si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

quote:
Originally posted by July25

Fetelor,tari fazele cu 'd-na' asistenta !
Si mie pana sa nasc mai frica imi era de ea decat de Nayel.Parca ma duceam acolo pe banii ei. Cu privire la prezenta persoanei respective pe acolo... cred ca nu este cazul sa ne facem vreo speranta. Eu una nu as pune pariu. De cand eram insarcinata, fetele se plangeau de atitudinea ei acra si bagareata si totusi tot acolo o gasesti.
tuturor fetelor pt.sfat. Mai greu va fi sa il pun in aplicare. Ce sa fac daca pe maica-mea a apucat-o mutatul la tara dupa o viata de stat in Bucuresti si daca soacra-mea se considera prea tanara sa fie bunica la 57 de ani....


July25 posesoare de Maria (04.07.2006 ) si Andrei (30.11.1996)


...si soacra mea zice ca imbatraneste si nu este bunica(vrea un nepotel de la noi,ca de la celalalt baiat are deja)Ea are 50 de ani.



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

buna fetelor,
nu stiu daca s-o chema sau nu barfa chestia asta dar nu rezist sa nu va spun. asta apropo de asistenta lui nayel. zilele trecute am fost la cabinet si in fata mea mai erau niste fete cu care asistenta tot se baga in seama, un fel de linguseala. ma rog, cand a venit momentul sa plateasca tipa i-a lasat 100 mii asistentei. nu pot sa va spun ce catzelush bucuros era madam asistenta, nici macar nu a incercat sa spuna un "nu" asa, de fatzada... eu am cam ramas masca si de atitudinea asistentei dar si de cea a fetei care i-a dat acel ciubuc. era tanara (chiar f tanara, de abia trecuse majoratul) si ma asteptam la o alta mentalitate din partea ei... in fine, asta e o alta poveste.

a, pt cele interesate, am inteles ca miercuri, 13 decembrie e de garda.

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Mai fetelor, dar eu v-am tot spus sa mergeti la spital. E mai bine din toate punctele de vedere, in plus va obisnuiti cu spitalul iar cand veti naste va fi deja rutina.


Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

crinuta eu am impresia ca el prefera sa mergem la cabinet...

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Si eu am aceiasi impresie,Helenutza!Oricum fiecare merge unde i se pare mai bine,acum nu o sa ne lasam intimidate de asistenta "lingusitoare"Data viitoare intentionez sa merg si la spital,sa vedem unde imi place mai mult.
Pe 12 dec.se opereaza o prietena la dl. dr. si pe 13 daca este de garda merg si eu sa vedem ce mai zice,daca ma mai recunoaste
Helenutza pana la urma s-a rezolvat problema cu analizele?Stiu ca-ti iesise peste limitele normale.



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiantudor spune:

Salutare tuturor,
Eu, ca sa nu mai stau sa oscilez atat, am preferat sa-l intreb direct pe Dl. Doctor Nayel, unde imi recomanda sa vin, la cabinet sau la spital. Raspunsul a fost simplu: la cabinet, pentru ca odata intrata in cabinet, am timpul necesar sa pun intrebarile care ma framanta si el poate sa ofere detaliat raspunsul, fara sa fie deranjat de vreo urgenta. Logic, ca daca nu ma simteam bine si el nu era la cabinet, il sunam si ma chema la spital. Dar daca e vorba de programari regulate, prefera cabinetul.
Cat priveste asistenta domnului doctor, personal n-am avut probleme cu ea niciodata. I-am dus o singura data o cutie de bomboane de care a fost cu adevarat multumita. Poate si de asta, dar bani nu i-am dat niciodata.
Sanatate multa si bebelusi sanatosi
Liana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Si eu am mers numai la cabinet pentru ca este si mai aproape de mine si pt. ca are mai mult timp pentru fiecare.
Nici eu nu am avut nici un "conflict" cu asistenta doar vorbeam de remarcile ei "intepatoare".Bineinteles ca in momentul in care primeste ceva(i-am dat doar de 2 ori) este foarte zambitoare.
Floarentina ce noutati ai?



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July25 spune:

quote:
Originally posted by Helenutza23

buna fetelor,
nu stiu daca s-o chema sau nu barfa chestia asta dar nu rezist sa nu va spun. asta apropo de asistenta lui nayel. zilele trecute am fost la cabinet si in fata mea mai erau niste fete cu care asistenta tot se baga in seama, un fel de linguseala. ma rog, cand a venit momentul sa plateasca tipa i-a lasat 100 mii asistentei. nu pot sa va spun ce catzelush bucuros era madam asistenta, nici macar nu a incercat sa spuna un "nu" asa, de fatzada... eu am cam ramas masca si de atitudinea asistentei dar si de cea a fetei care i-a dat acel ciubuc. era tanara (chiar f tanara, de abia trecuse majoratul) si ma asteptam la o alta mentalitate din partea ei... in fine, asta e o alta poveste.

a, pt cele interesate, am inteles ca miercuri, 13 decembrie e de garda.

29+



Atunci o sa-mi pun si eu cenusa in cap. Ce a facut fata aceea am facut si eu. Nu din prima...dar asa, ca s-o mai indulcesc. Ce sa fac?

July25 posesoare de Maria (04.07.2006 ) si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput