Dr. Nayel- CF 2 ( 11)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Florentina ti-am trimis PM.




Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Hoping for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Mirela, multumesc mult!

Pitikot, cred ca acum iti ti minunea in brate si ai uitat de toate emotiile de dinainte de nastere! Te asteptam cu detalii cat mai curand!





Tina 35+ cu si Maya
Pozele noastre
Maya dupa 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinache spune:

mamicile cu experienta, imi spuneti si mie ce se intampla la controlul de 6 saptamani? si ce intelegeti voi prin "opera de arta" referitor la operatia cezariana?

Alina & Serena (18.10.06)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Alina la controlul de 6 saptamani iti face eco si tuseu(cel putin mie asa mi-a facut)
"Opera de arta",in sensul ca operatia este foarte subtire si micuta si este si foarte jos astfel incat si cel mai mic slip o acopera.
Am vazut pozele cu fetita ta,este adorabila,sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa!
Tu cum ai nascut?



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Hoping for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor nu ne mai spune nimeni povestea nasterii sau ceva din perioada de sarcina? Anul trecut cand am descoperit acest topic despre dr. Nayel,asa multe lucruri am aflat de la fetele care erau -dutze sau proaspete mamici
Va



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Hoping for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Hai ca vin eu cu oaresce noutati...

M-am intors de la cabinetul Dl. doctor mai devreme. Initial am crezut ca merg doar sa o insotesc pe prietena mea care a aflat de curand ca este insarcinata si careia i l-am recomandat pe dl. doctor.
L-am intrebat daca imi poate recolta secretie pentru cultura de col -streptococ B si din pacate la laboratorul unde trimite dansul analizele nu se face. Mi-a sugerat sa merg la Medlife si s-a oferit sa-mi recolteze dansul secretie ca sa nu merg la cabinetul ginecologic de acolo.
La sfarsit asistenta mi-a cerut sa platesc 400.000 lei, iar la Medlife am paltit inca 400.000, pret in care intra si recoltarea. Asa ca am platit dublu pana la urma.... asta e.. nu ar fi banii o problema insa mi s-ar fi parut corect sa-l intrebe pe Dl. doctor daca trebuie sa platesc ca pentru o consultatie normala, in conditiile in care saptamana viitoare trebuie sa ajung din nou la control.

Si prietena mea a fost foarte incantata de el, a zis ca i s-a parut super profesionist ca i-a spus din prima ceea ce ea stia deja de pe la alti medici dupa consultatii amanuntite. Insa mi-a spus ca prefera sa mearga la spital de acum in colo numai sa nu mai aiba de a face cu asistenta bagareatza plus ca ea sta si foarte aproape de spital.

Cat am asteptat-o pe prietena mea venise o proaspata mamica, (poate chiar ne cunoastem de aici de pe forum ) care nascuse cu cateva zile in urma si trebuia sa-i scoata firele. Era super incantata, spunea ca a nascut foarte usor, ca epidurala a fost super si ca se simt excelent comparativ cu prima nastere cand nici nu putea sta in fund.

Si m-am mai intalnit cu o viitoare mamica de martie arilie de aici de pe forum, am omis sa o intreb ce ID are insa poate intra ea si ne spune!

Va pup si revin ca mai era ceva ce vroiam sa spun.... memoria asta...!







Tina 35+ cu si Maya
Pozele noastre
Maya dupa 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Florentina insusi dl.dr. ti-a recoltat secretie sau a pus-o pe asistenta? Nu prea am incredere in ea!
Se pare ca toate fetele care merg la dansul sunt incantate de profesionalismul dansului.
Ce imi doresc sa fiu si eu -dutza si sa merg in fiecare luna la el! Ma bucur ca ai scris, ca asa mai invat si eu cate ceva despre ce trebuie facut intr-o sarcina!
Tu te apropii vertiginos de marea intalnire cu ,trebuie sa fii foarte emotionata!Cum vrei sa nasti,natural sau prin cezariana?Iti doresc sa ai o nastere usoara,indiferent cum alegi sa nasti.



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Hoping for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinache spune:

mirela, merci!
am nascut pe 18.10, am stat 54 h in spital si a fost ok.
v-am intrebat de "opera de arta" deoarece operatia mea are 15 cm la 5 sapt.si ma gandeam daca mai "intra la apa" sau nu.


Alina & Serena (18.10.06)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayna spune:

Intradevar Dl. Doctor este un mare profesionist si un mare om. Merita numai vorbe de lauda. De asistenta intradevar este cam bagacioasa si asteapta sa-i dai si ei ceva. Sper ca intr-o buna zi sa merg si eu la controalele pentru sarcina, deocamdata fac in continuare tratament pentru infertilitate.

Mirela sper sa reusesti cat mai curand sa ramai

Florentina G mai ai un pic si te intalnesti cu micutul, sa aveti parte numai de bucurii.

Va pupic dulce.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Corina mersi mult! Si eu iti doresc sa se rezolve problemele pe care le ai si sa vina cat mai repede!



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput