Dr. Nayel- CF 2 ( 11)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitikot spune:

sarut mana ,fetelor !sunteti niste scumpe ! Acum fac bagajul..deja m-au luat emotiile si ma invart ca nebuna prin casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Pitikot cred ca esti super emotionata pentru marea intalnire cu O sa fie totul bine!
Te si te asteptam sa ne povestesti cum a fost!



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Hoping for a miracle!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitikot spune:

de la bebe al meu (inca fara nume) pentru voi !
Mi-au mai venit in minte cateva intrebari;
- Cand asistentele se ocupa de bebe(spalat,schimbat,buricut,etc) unde se fac toate operatiunile astea ? ma lasa si pe mine sa ma uit sau ma trimit la plimbare ?!

_tampoanele- e voie cu tampoane ?am citit ca in unele spitale nu te lasa cu tampoane ci numai cu vata

- trebuie sa-mi iau biberoane pt bb la mine ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Dupa operatie iti vor pune asistentele tampoane sterile(vata infasurata in pansament steril) iar pe urma,poti sa-ti pui ce vrei;eu am folosit tampoane.Stiu ca nu te lasa cu tampoane atunci cand nasti natural din cauza epiziotomiei.



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Hoping for a miracle!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Pitikot, cita vreme bebe e cu asistentele la neonato, nu poti intra acolo, dar cind ti-l aduce in salon, vin ele si il spala la chiuveta !!! Cel putin la mine asa a fost, deci te poti uita foarte bine fara sa deranjezi pe nimeni !! In cazul meu au fost asa de rapide ca nici nu am apucat sa spun ca bebe avea alt sapun, ele l-au luat pe cel pe care l-au gasit la chiuveta (totusi, m-au intrebat daca este al meu !!!) si pe acela l-au folosit !
Iar cu tampoanele ... uel, daca vei naste vaginal, nu cunosc, dar la cezariana, eu cit am fost in spital nu am purtat chiloti, asa ca am devenit maestra la tinut tamponul acela steril (de mi-l dadeau asistentele) intre picioare si mers cu el fara de lenjerie intima !!! Tre sa ai vata la tine si cind mergi la toaleta (te cheama asistentele), poti sa le ceri niste comprese sterile, eu inveleam vata in ele si era mai bine !!
Succes ! Si de ce bebe nu are nume ??? Nu ai vrut tu sau nu stii ce este ?

Editez - biberoane nu am avut, ca se merge mult pe alaptatul la sin, dar daca laptele nu a venit inca sau nu este suficient, sa ceri completare (laptepraf), pe care il dau asistentele neonato cu siringa !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitikot spune:

Buna fetelor! Iar nu am putut dormi ...maine dimineata la ora asta voi fi in drum spre spital..m-am mai calmat nitel,am fost ieri la cabinet si pana sa vina dnul dr mi-a iesit in cale Zana cea BUna..o alta pacienta a dlui dr care nascuse de o saptamana tot prin cezariana si venise sa-i scoata firele..wow ce operatie mica,subtire si delicata !Chiar ca opera de arta !Si bebita al ei era frumos foc si dormea asa dulce ! incerc sa-mi pastrez imaginea asta in minte si sa nu ma mai gandesc la toate cele rele,la infectii intraspitalicesti ,la durere,etc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Pitikot iti tin pumnii sa fie totul bine si sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos! Nu-ti face griji ca esti pe maini bune! Intr-adevar operatia este "opera de arta"!
Dar maine este dl. dr. de garda?





Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Hoping for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitikot spune:

BUna !
Multumesc pt pumnisori Da,dnul dr este de garda.
Mai am nitel si plec spre spital..sunt moarta de frica si foameee.O sa incerc sa fiu tare (sau macar sa par) ca sa nu-l supar pe dnul dr ..uff,mi-e frica raaaaaaaaaaaaaaaaauuuu !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Pitikot, nastere usoara iti doresc! Fi curajoasa si ai incredere ca va fi bine!
Sa ai un bebe sanatos si cuminte iar tu sa te recuperezi repede sa vi sa ne povestesti cum a fost si mai ales ce nume i-ati ales lui bebe!

Nici noi nu ne-am hotarat asupra numelui... greu de ales cand esti pus in fata faptului implinit!


Tina 35+ cu si Maya
Pozele noastre
Maya dupa 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Mirela, te rog mult, imi poti trimite si mie pe PM nr de mobil al D-lui doctor?
Acum mi-am dat seama ca nu il am... pastram o carte de vizita a dansului pe care acum nu o mai gasesc

Multumesc anticipat !

Tina 35+ cu si Maya
Pozele noastre
Maya dupa 1 an

Mergi la inceput