Dr. Nayel- CF 2 ( 11)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

AYna,
am o prietena care vrea sa mearga la dr. cand este de garda, asa ca am sunat la cabinet si am intrebat.
Mi s-a raspuns ca joi este de garda...
Acum intrebarea mea este: daca este joi de garda, asta inseamna ca il gaseste joi seara acolo, si se poate duce pur si simplu?
sau trebuie si la spital o programare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Liana e ingrijorator ce se intampla la sectia de neonatologie.Doamne fereste sa nu se mai imbolnaveasca si alti copilasi.Sper sa se rezolve cat mai curand aceasta problema.
Iti doresc sa ai o nastere usoara si un copilas sanatos.
Shine daca vrei sa mergi seara cand este de garda cred ca trebuie sa-l suni pe mobil si te cheama el la ce ora vrea.Ai nr. de mobil?




Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Se apropie Craciunul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Mickyn bine ai venit pe forum!
Si eu am mers la dl.dr.Nayel tot datorita relatarilor unor fete care merg la dansul si sunt foarte multumite.Este un profesionist si un super om!Pune suflet in tot ceea ce face si se vede de fiecare data.Il poti suna atunci cand ai o problema si am auzit ca atunci cand vine timpul sa nasti,vine indiferent de ora.Au fost cazuri cand a venit si de la Sinaia pentru o pacienta.
Referitor la "tarife",tot de aici am aflat ca,spre deosebire de alti medici,infiferent daca ii dai sau nu ceva,te va trata la fel.Si din proprie experienta iti spun ca asa este.
Adresa de la cabinet este:str.Drumul Taberei,nr.106,Bl.M19,Ap.1,Sect.6. Tel.:021/777.48.70
Consultatia este 80 ron,eco+ tuseu
Daca vrei nr. de mobil ti-l trimit pe PM.
Daca vrei sa nasti prin cezariana sa stii ca face niste operatii super.El le denumeste"opere de arta" si asa si sunt!
Sunt multe de spus,oricum,depinde de la caz la caz.
Sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos!



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Se apropie Craciunul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Corina, in sfarsit. Ce mai faci? N-ai mai intrat de mult timp...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Hehehe, "opere de arta" - chiar ca ! Eu una posed o asemenea opera sub semnatura domnului doctor si ea intr-adevar isi merita numele ! Abia daca se mai distinge ...
Sanatate tuturor mamicilor in devenire si fetelor care deja au nascut !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Si la mine este foarte subtire operatia si nu am avut niciodata probleme,doar ca,o portiune a iesit putin in relief si nu inteleg de ce .Dar nu-mi fac prea mari probleme pentru ca,sper sa raman cat mai repede -dutza si urmeaza alta cezariana.
Cred ca recuperarea depinde foarte mult si de mana nu numai de gradul de vindecare al fiecarei persoane.




Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Se apropie Craciunul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

quote:
Originally posted by tatiantudor

Nu vreau sa sperii pe nimeni, dar deja cunosc doua cazuri de copii nascuti in maternitatea CFR2 care acum sunt internati in spitalul Budimex cu diagnostic: infectie urinara cu bacteria klebsiella.
E vorba de o fetita de 1 luna si 10 zile si una de 2 saptamani.
Pentru ca poate un caz se poate considera izolat, 2 cazuri in atat de scurt timp, nu mi se mai par o concidenta. Din fericire ambii copii au infectii urinare cauzate de aceasta bacterie...infectie care de obicei revine la 3 luni dupa tratament. Spun din fericire, pentru ca bacteria se poate localiza si la plamani unde produce pneumonie sau la creier unde produce meningita; boli fatale la un copil de 1 luna sau doua saptamani.
Problema apare la sectia de neonatologie a spitalului, nu la ginecologie. Urmeaza sa nasc acolo, asa ca nu stiu ce ma asteapta, dar va anunt. Dr.Nayel n-are nici o legatura, dar daca la secia de neonatologie bacteria asta isi face de cap, ma rog la Dzeu sa nu o luam si noi.
Daca cumva, din intamplare mai aflati cazuri de genul acesta, din orice maternitate, va rog sa mi-o comunicati si mie.
Cum Sanepidul sau Directia de Sanatate Publica, dupa cum stiti nu se misca in tara asta, am anuntat si Stirile de la Antena 1, care acum desfasoara o ancheta la sectia de neonatologie de la CFR2. Ma rog sa nu gasesaca nimic. Si ma rog sa nastem copii sanatosi care sa si ramana sanatosi.
va multumesc
Liana



fetelor, chestia asta incepe sa ma ingrijoreze. la inceput si eu am crezut sa e o chestie intamplatoare... off Doamne, sa speram ca vor face ceva sa nu se mai imbolnaveasca si altii bblushi.

MICKYN bine ai venit pe forum! si eu am fost pacienta a lui Ion Ionutz si din acelasi motiv am renuntat: conditiile din maternitate... sper sa nu regret, mai ales cu problemele astea cu infectia cu prostia aia de klebsiella....

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitikot spune:

BUna fetelor !Mai am 3 zile pana la cezariana si nu mai pot dormi.Va rog frumos daca puteti sa-mi raspundeti si mie la cetav intrebari :
1 Banutii- cam cat ar trebui pt dr,anestezist,dr mana a doua?
2.Dr neonatolog- a pastrat cineva legatura cu vreun dr neonatolg din acest spital dupa nastere ?
3. ce trebuie sa iau pt bb in spital ?
4.E mai bine sa-l pstreze pe bb langa mine sau nu ? Eu as prefera sa nu-l ma langa mine,oricum nu voi sti eu ce sa-i fac
5.trebuie sa-mi iau ceva calmante la mine sau au ei acolo ?
De fapt e cea de care am neaprat nevoie si ei nu au ?
6. Pt anestezia rahi trebuie sa aduc eu ceva ?
7.Ma lasa sa stau in pijama ca nu sufar camsile de noapte :( Si ale lor sunt din acelea prin care se vede fundul cum am vazut ca se dau la alte spitale ?
8.mancarea-ce se da din spital la cezariana ? Am voie cu ceva de acasa ? Inainte de operatie stiu ca nu trebuie sa manc cu 6 ore inainte si niic sa nu beau apa,dar ce pot sa mananc inainte ? Tot sper sa scap de clisma
Scuze pentru avalansa de intrrebari,m-a chemat dnul dr sa vad spitalul dar mi s-a facut frica si nu m-am mai dus.Va rog muuult daca puteti ajutati-ma si raspundeti-mi la intrebari! Multumesc mult!
Pupici si sanatate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Pitikot incerc sa-ti raspund la o parte din intrebari.
Calmante este bine sa ai la tine pentru ca oricum, te vor trimite ei sa iei.Eu am cumparat Algocalmin-fiole,Piafen si Ketanol.Oricum nu o sa ai nevoie de toate.
Nu trebuie sa duci tu nimic pentru rahie-anestezie.
Cand mergi la operatie trebuie sa fii in camasa de noapte si poti sa-ti iei de acasa pentru ca-ti dau voie.Dupa operatie,a doua zi,poti sa stai in pijamale daca nu te deranjeaza operatia.
A doua zi dupa operatie ai voie sa mananci iaurt,supe.Cel putin mie asa mi-a zis dr.Si trebuie sa bei multe lichide,in special,ceai.
Din cate stiu,bebeii stau cu mamicile in salon.Oricum,imediat ce-ti scoate sonda trebuie sa te dai jos din pat si sa faci miscare.
Fetele care au nascut,cu siguranta iti vor spune mai multe.
Iti doresc o nastere usoara si un bebe sanatos! Iti tinem pumnii sa fie totul bine!
Edit: ti-am trimis PM.




Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Pitikot, ti-am raspuns si neu printr-un PM, sper sa iti fie de folos, daca mai e ceva ce am omis, intreaba-ma !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput