Dr. Nayel- CF 2 ( 11)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Da... domnul doctor ar putea sa isi ia alta asistenta dar cred ca ii este mila de ea... Cum e ea vorbareata, intr-o zi s-a apucat sa imi povesteasca cat de multumita este ea de domnul doctor care nu a renuntat la ea de 10 ani... Ca ea se multumeste cu cat ii da, ca nu e foarte mult dar ca asa poate si ea sa isi cumpere o fructa, nu stiu mai ce... I-as sugera domnului doctor dar imi e putin jena...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Sunt sigura ca dl.dr nu stie despre "intepaturile" ei.
Cand eram insarcinata in 5 luni am mers cu sotul si cu mama mea la cabinet pentru ca vroiu sa-l vada si ei pe bebe la eco.Cand am intrat si ne-a vazut asistenta pe toti trei,a facut o fata si a zis "a-ti venit 3 pers. si se consulta doar una?" s-au intimidat si cand a venit dl.dr am intrat la eco si ei au ramas pe loc.Cand am iesit, pentru ca era si dr. ea foarte "amabila" zice "dar de ce n-ati intrat si dvs sa-l vedeti pe bebe?" ,asta ca sa vada dl.dr. ce asistenta draguta are.
Si in acea zi mai era o femeie care astepta pentru un avort si asistenta,se pare ca o cunostea,ii zice dar tu nu te speli,ca mirosi. Ce o sa zica dl.dr? A auzit dl.dr. ca ea comenteaza si a intrebat-o daca s-a intamplat ceva,si ea a zis ca nimic.
In concluzie,merita



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Doamne fereste, ce tupeu!!
Mie mi-e putin frica sa nu cumva sa fie nevoie sa-mi recolteze vreo secretie sau altceva si sa se razbune pe mine daca ii spun ceva.
Of, of... ce oameni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Salutare!

Si noi pe aici, am cam tras chiulul ca am fost plecati o luna la Fagaras si n-am avut net...

In primul rand felicitari proaspetei mamicutze, Deny! Sa-ti traiasca fetitza, sa aibe mult noroc in viatza, sa fie iubita de toti cei din jur si sa-i faca pe parintzii ei cei mai fericiti oameni de pe Pamant!
Astept cu nerabdare povestea nasterii!

Am vazut ca discutati despre tuseul vaginal... eu chiar i-am spus dr-ului ca nu-mi face deosebita placere si ca la sarcina trecuta mi s-a facut numai de doua ori, la inceput si la sfarsit si a spus ca pentru el este important acest control, ca asa isi da seama de cum merg lucrurile si poate intampina eventuale probleme. Asa ca tac si indur...

Cat despre asistenta, nici eu nu sunt fan, ma enerveaza la culme vocea lesinata pe care i-o aud ori de cate ori sun sa-mi fac programare si mai ales tonul ei grav de parca mi-ar face o favoare de fiecare data. Oricum fac abstractie de persoana ei, ne zambim "comercial" reciproc si nimic mai mult!

Noi suntem bine, cat de curand trebuie sa merg la controlul de rutina si deja am o lista de intrebari pt. dl. doctor!

Va pup pe toate!

Tina 32+ cu si Maya
Pozele noastre
Maya dupa 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Florentina sa stii ca este destul de important tuseul vaginal pentru ca s-au pierdut multe sarcini din cauza colului deschis si scurtat.Cred ca lucrul acesta il vede mai bine prin tuseu decat prin eco.Nici mie nu-mi place deloc dar ma gandesc ca este pentru binele meu si ma conformez.
Sarcina usoara in continuare! Te asteptam cu noutati!



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Uite www.topsanatate.ro/article.php?id=20603&view_all_posts=1" target="_blank">aici ceva interesant despre matreata

Edit: am gresit adresa!




Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Salutare!

Cam slabutza miscarea la subiectul nostru!
Eram curioasa care este urmatoarea gravidutza care va naste cu Dr. Nayel... sper sa nu fiu eu aia!!!

Deny, nu ai dat nici un semn de viatza... macar sa ne anunti daca postezi in alta parte povestea nasterii.. sunt tare curioasa!
Sper ca sunteti bine si tu si bebelina ta!

Va pup pe toate!

Tina 33+ cu si Maya
Pozele noastre
Maya dupa 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor,voua v-a spus dl.dr. sa faceti eco 3D sau v-ati dus voi si apoi a-ti venit cu rezultatul la el? Cum a reactionat?



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

quote:
Originally posted by blueeyes2003

Fetelor,voua v-a spus dl.dr. sa faceti eco 3D sau v-ati dus voi si apoi a-ti venit cu rezultatul la el? Cum a reactionat?



Mirela



eu nu am facut 3D insa am facut morfologica la Iosup la 15 sapt si la 22. si m-am dus a 2-a zi la control cu ele. nu mi-a mai facut decat tuseu, s-a uitat pe ecografii, nu mi s-a parut ca nu i-ar conveni. stiu de la o pacienta de a lui ca i-a zis ca daca vrea sa faca morfologica sau alta ecografie smechera, poate sa o faca. el recomanda clar decat in cazuri in care are el vreo suspiciune.



25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Mersi Helenutza!
Ma gandeam ca nici mie nu mi-a zis sa-mi fac alta ecografie in afara de cele facute de el,si asta pentru ca totul era in regula,pana la un moment dat,din pacate.




Mirela

Mergi la inceput