Dr. Nayel- CF 2 ( 11)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Do, Deny azi e ziua cea mare, nu? va tin pumnii, sper ca pana la ora asta sa va fi vazut bblushii si sa fiti fericiti impreuna.... si sa reveniti rapid cu povesti frumoase!

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor,am citit la mamici de nov-dec ca Deny a nascut o bebelina de 2830 gr.
Felicitari!
Sa-ti traiasca Irina,sa fie sanatoasa si mancacioasa si tu sa ai mult laptic si refacere cat mai rapida.
Asteptam povestea nasterii!


Mirela









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Deny, felicitari. Sper ca totul a decurs asa cum ti-ai dorit.
Refacere grabnica si ... pofta buna fetitei tale!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

rosioara ce-ti face fetita?
Tu ai mai fost la Nayel?Cum arata operatia la tine?

Mirela









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Blueeyes, multumesc de intrebare! Fetita mea creste si eu ma bucur in fiecare zi si in fiecare clipa pentru ca a venit pe lume.
Operatia mea arata foarte bine, as spune. Nu are puroi... e bine. Imi facusem programare pentru azi la cabinet, pentru controlul de 6 saptamani, dar sotul meu nu a putut veni sa ne ia cu masina (pe mine si pe fetita) si nu am mai mers. Civilizata cum sunt, am sunat sa-i spun asistentei ca nu pot veni (am sunat pe la 12) si ea in loc sa aprecieze gestul, s-a apucat sa-mi explice iar ca ei nu-i place sa stearga numele, ca acum domnu' doctor o sa stea singur o jumatate de ora... Pe mine ma enerveaza aceasta persoana...Voi merge saptamana viitoare. Ma gandesc insa sa incerc sa merg la spital... Stie cineva cand e de garda saptamna urmatoare? Oare e in fiecare miercuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Sunt de aceiasi parere cu tine in ceea ce o priveste pe asistenta de la cabinet.
Cand am facut 6 sapt. de la cezariana am sunat sa-mi fac programare,era intr-o vineri,si mi-a zis ca dl. dr. este foarte ocupat dar,ca o sa ma bage si pe mine printre programari(ca si cum imi facea un favor,parca nu plateam!) Cand am ajuns la cabinet,era pustiu pe acolo,chiar am crezut ca dl.dr. nu venise.Cand apare ea,foarte "draguta" spunand "chiar ma intrebam ce s-a intamplat cu pacientele dl.dr. de nu mai vin,ca trebuie sa faca un chiuretaj si o sa dureze". Pai parca zicea ca este full.
Cand am fost la controlul de 6 luni,era foarte aglomerat.In timp ce asteptam,au venit 2 fete care erau programate la aceiasi ora si au intrat in ordinea in care au venit.Foarte eficienta asistenta.
Daca iti este mai comod sa mergi la cabinet,du-te acolo,nu o baga in seama pe asistenta.
Multi pentru fetita ta!

Mirela









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Da, Blueeyes, asa mi-a spus si mie... Eu am intrebat-o daca pot sa-mi fac alta programare pentru saptamana urmatoare si mi-a raspuns nervoasa ca nu mai face nici o programare; sa o sun cu o zi inainte si ma baga printre... Poate ii zic cateva...
Da, o sa merg la cabinet si nu o sa ma sinchisesc de ea. Ma gandeam chiar sa merg asa, fara programare, ca daca tot "ma baga printre...".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

buna seara fetele,
ma bag si eu la o barfa despre asistenta.
eu mi-am facut ultima programare intr-o joi, pentru ca vineri plecam din localitate.
M-am dus bine merci, m-am asezat frumusel la asteptat, si... la sfarsit, cand sa platesc, ce imi zice: aaa, pai nu aveati programare azi, aveati maine.Mai avea putin si cred ca ma lua la bataie.
Ideea este, ca, intamplator, m-am dus si aiurea fara programare; si, ca o fata dragutza si stupida ce sunt, ii las si ei de fiecare data de o " cafea";
Credeam ca sunt eu ciudata si femeia este absolut normala, dar acum vad ca este cam invers . Nu pot decat sa ma bucur!!

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Dar daca tine cont de programari de ce la sfarsit cand trebuie sa platesti te intreaba cum te numesti si noteaza in alta parte decat cea unde esti notata de cand ai facut programarea? Si ce conteaza unde lucrezi? Cred ca este o curiozitate personala!



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Buna fetelor,
in primul rand o felicit pe Deny pt puiul cel mic! sa fie sanatoase si sa se bucure una de alta toata viata!

asaaaa, acum revenind la asistenta... acum ma bufneste si rasul, mai bine deschidem un subiect separat cu "asisitenta dnul dr Nayel" . glumesc, evident. sa va zic eu ce m-a enervat babaciunea. aveam programare la 16:30. am plecat eu din timp, dar traficul asta nebun din bucuresti mai da calculele peste cap. eram la eroilor la ora cand aveam programarea asa ca am sunat sa ii spun ca intarzii. si in loc sa aprecieze totusi faptul ca am sunat ea cica, pe un ton cam nervos, pai o sa mai faceti inca o ora pana aici! i-am zis ca nu cred si am inchis. cand am ajuns acolo era full de full, am mai stat inca o ora pana sa intru. m-a enervat pt ca dupa tonul ei era ca si cum eu voi fi vinovata ca se vor incurca programarile etc.

hai ca poate o citi vreodata si Nayel si poate tine cont de parerile pacientelor. la valoarea lui poate sa isi ia o asistenta dragutza si atenta.

23+

Mergi la inceput