Dr. Nayel- CF 2 ( 11)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

MIRELA,eu cred ca tu ai inteles gresit.Noi am spus ca mergem pe 25,cand este dr. de garda.

DO,ne intalnim la maternitate,da?Tu la ce ora vei veni?

Pupici pentru toate fetele

DENY38+cuIRINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Do spune:

Mai mult ca sigur , Deny. Dl doctor mi-a zis sa vin la 7.30 la maternitate, la etajul 2, si sa intreb de dna asistenta Luminita Munteanu care imi va face internarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Scuze,fetelor!
Va tin pumnii sa fie totul bine! Stati linistite ca sunteti pe maini bune!



Mirela









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Fetelor, va tinem pumnii.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simkat spune:

Rosioara, mersi pentru detaliile despre spital si mai am o intrebare (am mai pus-o o data dar nu mi-a raspuns nimeni), bebelusii sunt cu mamicile in salon sau sunt in salon separat?

23+ cu & Raducu(19.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Do, nu mi-a placut de Luminita Munteanu pentru ca este foarte intepata (daca pot sa ma exprim asa). Nu numai cu mine ci si cu altele si cu vizitatorii... E foarte rigida... Poate sunt eu mai pretentioasa, dar eu aveam nevoie de cineva mai bland pe langa mine... ma rog, poate sunt eu subiectiva... Vei vedea si tu cum ti se pare. Ah... si de exemplu, a doua zi cand trebuia sa ma ridic sa incep sa ma plimb, eu tot apasam pe buton sa vina o asistenta sau o infirmiere sa ma ajute si de fiecare data aparea ea si gasea diferite motive: ca sa mai astept, ca nu sunt infirmierele acolo, ca una ca alta... Si la un moment dat s-a aratat foarte nervoasa ca o tot deranjam... Dar ea nu putea sa-mi dea o mana sa ma ridic macar in fund?? Pana la urma l-am sunat pe sotul meu si i-am spus sa-i dea ceva si ghici ce s-a intamplat? A venit la ceva timp cu o infirmiera in salon si-mi spune: "Haideti ca atata s-a lamentat sotul si toti ceilalti ca nu va ajutam... Uitati v-am adus pe cineva sa va ajute... " In realitate ma confunda cu alta pacienta din salonul alturat (care a nascut in aceeasi zi; la ea venisera mai multi) care si ea vroia sa se ridice si aceeasi poveste... I-am raspuns si eu mai intepat ca probabil sotul a rugat-o frumos si in nici un caz nu s-a lamentat... Nu i-a convenit... Am simtit ca mizau pe faptul ca ne este greu celor cu cezariana sa ne ridicam, ca sa primeasca ceva; poate ca cele care au mai nascut n-au simtit asta, dar eu asa am simtit si nu ma prea ascund sa spun ...
Despre anestezista mea... ce sa spun... Nu a fost nici pe departe draguta ca cea de care a povestit Blueeyes. Era mai in varsta putin,cam sifonata la fata, grasuta, machiata strident, nu m-a intrebat decat daca am in familie ceva boli cronice parca, si atat... In cazul meu de onorarii s-au ocupat in general ai mei pentru ca mie nu mi-era tocmai la indemana, dar cand au vrut sa-i dea domnului doctor si pentru anestezista, domnul doctor a spus ca pe aceia trebuie sa-i dau eu personal pentru ca el nu are o relatie asa speciala cu ea... Ce sa inteleg??? Dupa ce m-a intrebat despre boli, cand sa iasa mi-a soptit sa-i dau ceva celei care venea sa-mi puna perfuzia...Ma rog, anestezia (rahie)a fost reusita...
Trageti singure concluziile!

Simkat, pe bebelusi ii aduc in salon dupa ce incepi sa mergi (pentru cele cu ceza.); la cele care au nascut normal ii aduc imediat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Hm, ce s-au mai schimbat lucrurile de cand am nascut eu....
Deci, cine e Luminita Munteanu?

La mine a fost pe dos. Venea asistenta si ma obliga sa ma ridic din pat si sa ma plimb, dar mie nu mi-a fost greu, m-am refacut repede.
Apoi, anestezista mea era tanara si draguta, slabuta, in nici intr-un caz nu era ca asta pe care o descrii tu.

Eu am cotizat f putin si acum regret si acel putin. Prea ii invatam prost frate.
Eu cand sunam venea imediat asistenta si nu imi amintesc sa fi facut careva mutre ca le deranjam, dar e posibil sa se fi schimbat din personal, si atunci ar fi trist.
Totusi, sunt aproape 2 ani de cand am nascut eu.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Rosioara pai vad ca ai avut aceiasi anestezista ca si mine ,o persoana foarte strident machiata(asta mi-a ramas in minte) si tot intra si iesea in timp ce eram pregatita pentru operatie,si mi-am dat seama ca venea dupa bani.Pana sa-i anunt pe ai mei ca ea era anestezista,am intrat in operatie si banii i-au fost dati,dupa. In orice caz,cred ca-si face treaba bine,nu conteaza cum arata si ce atitudine are.Am avut rahi-anestezie si a fost reusita,din fericire!
Anestezista draguta era una tinerica si se intelegea destul de bine cu Nayel;din pacate a doua zi nu mai era ea de serviciu.

Fetelor care nasteti maine,va tinem pumnii sa fie bine si sa aveti copii sanatosi si mancaciosi!
Va



Mirela









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

Va multumesc pentru gandurile bune!



DENY38+cuIRINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Deci, Crinuta, eu vorbeam strict de Luminita Munteanu (asistenta sefa), nu de tot personalul de acolo. Pe de alta parte, stand doua zile, am prins doua ture diferite, dintre care una nu mi s-a parut la fel de amabila. Dar inca o data repet, poate fi vorba de subiectivism. Am mai scris si in povestea nasterii ca, de asemeni, majoritatea fetelor de la copii nu mi s-au parut destul de bine pregatite. Asta e...
Nastere usoara celor care se pregatesc pentru marele eveniment!!!

Mergi la inceput