Dr. Nayel- CF 2 ( 11)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

Buna dimineata!Nu am mai intrat de joi si ,ce sa vezi,maternitatea cea mult laudata s-a transformat in "jeg"?!Asa ma incurajati voi pe mine?Pai eu mai am doua zile si ma internez acolo.

Va

DENY37+cuIRINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simkat spune:

quote:
Originally posted by crinuta

Jeg la CF2? Imi vine sa rad.
Eu nu stiu daca prietena ta a vazut maternitatea sau doar spitalul.
Daca catalogam conditiile de acolo ca fiind doar " acceptabile", inseamna ca restul maternitatilor din Bucuresti pleaca de la prost in jos.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.





In primul rand iti multumesc ca mi-ai raspuns si in partea cealalta, nu eram sigura ca o sa imi raspunda cineva aici si am zis sa deschid un subiect nou!
Nici eu nu am reusit sa scot de la ea unde anume a fost, la maternitate sau la ginecologie, am intrebat-o dar nu mi-a raspuns, insa a reusit sa imi infiga un ghimpe.

23+ cu & Raducu(19.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor,eu am fost internata si la ginecologie ,pentru ca daca am pierdut sarcina nu aveam ce cauta la maternitate,si va spun ca este foarte curat! Eu am stat intr-un pat cu telecomanda ,avea lenjerii curate si erau creponate,avea jaluzele verticale,intr-un cuvant era ok.La toaleta era curat si era apa calda non-stop.
Cand m-am internat am fost in maternitate si am stat o noapte in sala de nasteri,unde era foarte curat si avea o masa de nasteri moderna.
In concluzie,atat la maternitate cat si la ginecologie era ok



Mirela









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

Multumim Mirela!

Eu tot cu problemele mele:daca dr.-ul este de garda miercuri il gasesc la prima ora la spital?Cum fac?Ma duc la internari si spun ca sunt pacienta dumnealui si sunt programata pentru cezariana?Oare acolo la internare ma mai consulta altcineva inainte sa ma vada dr. Nayel?

Va

DENY38+cuIRINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor !
Merge cineva saptamana asta la control la spital?Cand?

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Deny eu l-am sunat cu o seara inainte si mi-a spus sa merg a dua zi la spital ca este de garda.Am intrat la maternitate,am intrebat de el si mi s-a spus ca este intr-o operatie.L-am asteptat si el le-a spus sa-mi faca internarea.Nu cred ca te consulta altcineva.Intrebi de Nayel si il astepti.
Dar nu trebuia sa nasti duminica? Ce s-a intamplat?



Mirela









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simkat spune:

Multumesc fetelor pentru raspunsuri, m-ati linistit!
Nu stiu unde a fost prietena mea, dar eu am incredere in voi, cele care ati stat, efectiv, intr-un salon din maternitate si imi spuneti ca totul este OK. Nu tin sa am pat cu telecomanda, dar nu vreau sa stau nici in conditii de insuportat.
Ea a nascut la Giulesti, iar eu i-am spus ca acolo nu merg pentru nimic in lume, fiindca au nascut ambele cumnate ale mele si am vazut conditiile si "jegul" existent, nu mai zic de personalul medical. Probabil ca am lovit-o in orgoliul propriu si acum ...

Mai am o intrebare, bebelusii sunt in salon cu mamicile sau separat?

Deny75, nastere usoara, BB sanatos si mancacios si asteptam si parerile tale!

23+ cu & Raducu(19.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Deny, Simkat - Si eu sunt uimita de aceste pareri despre spital. Intr-adevar, doar in salonul 15 sunt paturi din fier urate si proaste. In rest sunt paturi cu telecomanda si doar ici, colo cate un pat metalic. La toaleta este intr-adevar curat, apa calda... Doar asternutul nu este prea ok dupa mine; adica e curat si spalat cearceaful, dar arata cam rau, cu pete de rugina. Ma rog, eu i-am rugat pe ai mei sa-mi aduca un cearceaf din acela cu elastic (ca sa nu alunece) pe care am dormit doar a doua noapte pentru ca dupa aceea am plecat, dar ma simteam super. Ah... si "campurile" alea pe care ti le pun sub fund (ca sa nu murdaresti bunatate de asternut!!) sunt naspa, asa ca poti sa-ti iei un prosop mai mare al tau. In rest este ok; nu stiu ce prietena este aceea sau o fi mers ea in alta parte. Eu am nascut in septembrie.
Deny, mie domnul doctor mi-a spus sa urc la maternitate si sa intreb de asistenta sefa, care era atunci, Luminita Munteanu, de care mie nu mi-a placut, dar poate nu e mereu aceeasi. Vine asistenta sefa (care o fi) si ii spui ca esti pacienta domnului doctor Nayel si, ca esti programata pentru cezariana si ca domnul doctor ti-a spus sa te prezinti la ora respectiva. Nu te consulta nimeni prpriu-zis; decat vei fi dusa in sal. 15 (cel naspa), si ti se va spune sa te schimbi, dupa care o asistenta iti va monitoriza 1 minut copilasul (bataile inimii). Ah... si te verifica daca esti rasa la ... cam atat. Deci, nici o grija!
Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Do spune:

Rosioara,

De ce nu ti-a placut dna Munetanu? Spune-ne si noua, cele care urmeaza sa trecem prin exeprienta asta! Si te-as ruga, pe tine si pe celelalte fete, sa ne povestesti si despre anestezisti cate ceva.

Do

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

In ziua cand m-am internat,dl. dr. mi-a prezentat o dr. anestezista foarte draguta,tanara,careia din pacate nu i-am retinut numele,care mi-a vorbit foarte frumos si mi-a zis ca daca voi naste in seara aceea ea imi va face anestezia.Am vrut sa-i dau bani si nu a vrut sa primeasca,a zis ca are doi copii acasa si nu poate sa-mi ia bani in situatia in care sunt.Nu am nascut in seara aia pentru ca aveam colul foarte rigid si era inchis si arunci s-a hotarat sa mi se faca cezariana dimineata.Atunci a venit o alta dr. anestezista,foarte cocheta,machiata strident (asta mi-a ramas in minte) si un pic in varsta care tot astepta banii.Dl. dr. mi-a spus ca nu este nici o problema daca ii dau dupa operatie,si asa am facut.Oricum a fost foarte draguta si dansa.
Va doresc sa aveti nasteri usoare si copii sanatosi!
Do parca si tu tot duminica trebuia sa nasti,nu?



Mirela









Mergi la inceput