Piticodromul festiv de sept-oct 2005 (139)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sarmisa spune:

salutari tuturor! De ceva vreme imi sunteti aproape, tot dau reload de cateva ori pe zi sa vad ce mai faceti si ce fac puiutii vostri, discut cu sotul meu si-i tot spun ca uite ca x a facut asta si y ailalta...si tot asa incat sotul m-a intrebat de ce nu va scriu si eu...chiar asa!
Chiar imi sunteti dragi si am zis ca vreau si eu sa fac parte din vostru.Asta daca ma primiti si daca nu eu tot o sa va citesc caci am si eu un puiut nascut in 19 oct. 2005. O cheama Mayanna si ea e lumina mea.Daca ma primiti va povestesc mai multe si pun si ceva poze.

sarmisa mamica de mayanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Dupa citeva caracterizari s-au certat, si cred ca iar le-a plecat o mamica din grup: mamicile de ian-feb.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

fi-miu nu se mai da culcat!
ai vostri mai dorm 2 somnuri pe zi? cate ore pe zi?

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

sarmisa bine ai venit la noi in ! Sigur ca te primim! Ce nume frumos are printesa ta, abia astept sa ne pui poze cu ea.

Fetelor, cine o adauga pe Mayanna pe listuta?

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

bine ai venit, sarmisa! asteptam povesti si poze cu mayanna (ce nume frumos? de unde vine? ce inseamna?).

pe radu l-am scos din patut ca se foia aiurea si nu se culca deloc! se joaca de o ora singurel si ffff frumos . cea mai tare faza a fost ca tot zicea "gooo, goooo". ma uit la el sa vad cum zice el asa frumos: avea mingea in mana! si zicea "gool", ca de fiecare data cand ma joc cu mingea cu el ii spun: "shut si gooool!" .

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

La multi ani, Ancuta !
Pupam fetele.

Carmi


Foto Fabiano (20.10.05) , www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Sarmisa, bine ai venit, v-am trecut in lista! Pai incepe sa ne spui cate una cate alta ca sa recuperezi...

Am venit de la mareata plimbare in oras. Dupa ce incepusem sa ma simt si eu bine, cineva acolo sus s-a sesizat (probabil ca au un detector) si a a considerat ca asa ceva nu este acceptabil. Asa ca m-am trezit cu geanta deschisa si cu portofelul lipsa: banii de la stat plus actele. Am afurisit ziua in care m-am nascut, piata unirii si pe hot, am baut un gin tonic si acum incerc sa ma adun sa imi fac socotelile pe luna care vine.

noapte buna

Nuka si Mama la Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

La Multi Ani, Ancuta !
Sofia La Multi Ani si vorba americanilor 'take care of you" si autosarbatoreste-te. Eu, prietena cea mai buna si inca un prieten asa facem de ani de zile, cele mai frumoase cadouri noi ni le facem
Sarmisa bine ai venit
Anto, vorba Ioanei, o fi ramas cererea noastra la secretara lui Tooth Fairy
Oana sa-ti traiasca puiul de ratusca Andrew


Diana si Petrut (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarmisa spune:

Va multumesc!
Nu prea stiu cu ce sa incep... poate cu faptul ca am gasit aici un sprijin extraordinar de-a lungul timpului referitor la cresterea Mayannei. Primele 6 luni am fost singura cu ea de dimineata pana seara si era inevitabil sa nu imi fac griji din te miri ce, dar citind despre alti pitici am realizat ca am un copil normal si am devenit o mamica mai curajoasa. Mayanna s-a nascut cu 3 kg, 52 cm... si acum la aproape 11 luni are aprox. 8.680 kg si 72 cm. Are 6 dintisori...primul a iesit chiar pe 1 martie (martisor pt mamica). Am alaptat-o pana la 6 luni jumate, iar acum inca suge dimineata si seara. Alt laptic nu bea. Am fost o norocoasa, ea doarme toata noaptea de la 2 luni jumate. E un copil cuminte si oarecum linistit, mi se pare f echilibrata (doar e balanta)... de ceva vreme insa cred ca-i ies maselutele. E tare maraita, nu mai ii intri prea usor in voie, si-a dat si mesele peste cap. Gingiile ii sunt umflate de vreo 3 saptamani dar nu se zareste inca nimic.
Ma opresc aici ca devine prea lung mesajul...revin curand ca am de recuperat!
O sa revin curand, acum lucrez la albumul foto

sarmisa mamica de mayanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana55 spune:

OK. Daca SARMISA a capatat curaj atunci ne facem si noi curaj:IOANA si bubulina EVA(24 oct 2005).Pt poze mai lucram ca nu ne pricepem foarte bine.Sper ca ne primiti si pe noi

Mergi la inceput