iubire sau atasament?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Nikole, ma bucur mult ca lucrurile au mers in directia asta. Si ma gandesc ca momentul acela in care mana lui o cauta pe a ta pe intuneric a fost fantastic ... ca emotia primilor pasi ...

Mai vroiam sa adaug ca multi cred ca a fi sincer inseamna a spune orice idiotenie care le trece prin cap ...


Sibylle 36 +
Pozele mele Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:



lol...nadia esti simpatica...am zis eu vreodata ca am barbat frumos?

unu: NU mai am barbat, pentru ca sunt divortata de 4 luni deja!
doi: barbatul meu Nu era unul frumos, nici extrem de urat, dar spre urat, oricum!
trei: ultimul tip cu care am fost, avea fata frumoasa, cu ochi albastri si buze senzuale, dar avea burta si picioare subtiri, deci la corp era ca o barza insarcinata in luna a 11-a...

nu m-am laudat eu ca as umbla cu frumosi, dar mie personal baiatul asta din poze mi se pare urat. da' pana la urma, tre' sa ii placa ei, nu mie...da' pacat de frumusetea ei ca dc face un copil si seamana cu el....

_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."
[/quote]

Pai si daca tu faceai copii cu "barza insarcinata in luna a 11-a"??? Ii iubeai mai putin? Sau conta cu cine seamana?


Sybille, din pacate asa e!
Eu sinceritatea o apreciez taaaaaaaare mult, dar e o mare diferenta intre jigniri gratuite si sinceritate.




"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

"Fereste-te de a da sfaturi. Problema e prea grea si raspunderea prea mare."
Titu Maiorescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

quote:
Originally posted by babyblue
...
unu: NU mai am barbat, pentru ca sunt divortata de 4 luni deja!
doi: barbatul meu Nu era unul frumos, nici extrem de urat, dar spre urat, oricum!

_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."



Ti-as spune ca imi pare rau, dar daca era urat...hmmm! mai bine ca ai divortat! Doar n-o sa iti irosesti tu viata cu un urat, nu?!



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

"Fereste-te de a da sfaturi. Problema e prea grea si raspunderea prea mare."
Titu Maiorescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Nikole, ma bucur ca esti bine!

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Nikole, acum am citit povestea ta si ma bucur foarte mult ca sunteti bine. Sa dea Domnul sa fiti fericiti !!
Va sta foarte bine impreuna.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001" target="_blank"> Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns She spune:

Eu am rumegat un pic zilele astea.
Obisnuinta, faptul ca te simti "acasa" cu cineva si ca iti lipseste,ca l-ai intreba pe el ce ar zice, ce ar face, ce parere ar avea, rutina in doi, lipsa unei "jumatati" chiar si "ciungi".Asta este IUBIRE.
Sint convinsa de asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Intru repede, pe fuga, sa va multumesc pentru parerile voastre, cuvintele frumoase, care sincer, cred ca sunt din suflet
Acum, despre sinceritate vis a vis jicniri....daca ar fi sa-mi expun parere, sigur as starni polemici.
Va pup, si toate cele bune va doresc. la fiecare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili81 spune:

M-am uitat pe pozele tale mai demult, cand am citit alte postari alte tale si chiar m-am gandit ce bine va potriviti, ca va sta asa bine impreuna.
Acum cand am inceput sa citesc subiectul asta, si am vazut ca sunteti pe punctul de a va desparti..sincer, mi-a parut rau.
Ma bucur foarte mult ca v-ati impacat si sper ca de acum incolo sa nu mai aveti parte de situatii din astea "limita".

http://pg.photos.yahoo.com/ph/liliana_ignat/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Multumesc lili81, sper si eu la fel,acum suntem f bine,(a se tine cont ca si eu incerc sa-mi stapansc impulsurile devastatoare), ne pregatim sa plecam o sapt in Filipine, intr-o mica vcanta.

fetele...pe toate!


http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Vacanta placuta si minunata!



Mergi la inceput