iubire sau atasament?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Babyblue, in topicul acesta Nikole nu ne-a cerut parerea despre aspectul fizic al sotului ei. In cazul in care exista sansa sa ranesti sau sa jignesti pe cineva, spune-ti parerea doar daca iti este in mod expres solicitata.
In afara de asta, reactiile noastre nu au fost "ipocrizii". Iti vine sa crezi ca poate gandim altfel decat tine?
Iar uratenia sau frumusetea omului asta nu are nici o legatura cu suferinta Nikolei.



" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Yoyyyyyyyyy...nu va "certati" va rog eu mult, ca nu se merita!!!!
Hai sa va spun cu au evouluat lucrurile.In ziua cu pricina, adika aceea in care El ar fi trebuit sa plece,eu am avut cea treaba la ambasada, si am plecat de dimineata, f devreme, sa-mi rezolv problemele.El a ramas acasa, facand calcule, peste calcule, sa vedem cum facem cu ratele, si ...chestii banesti,nici macar demne de a le aminti aici.
Am venit acasa, el tocmai ce isi amenaja culcusul jos, lang pat!
M-a intrebat foarte calm, cu o voce f mieroasa daca am rezolvat cu actele, si daca am fost la spital, daca e totul ok.
I-am raspuns ca e totul ok, si mi-am vazut de ale mele, pregatindu-ma sa dorm.
Stand eu asa, normal ca dsi imi picau ochii in gura nu puteam sa adorm de nici o culoare, vad niste degete rasarind timide la marginea patului..in cautarea altor degete...ale mele,dpa spusele lui!
Si...ma intreaba, daca putem vorbi.Si, am vorbit, vreo doua ore,i-am sus cu tot calmul din lume ce m-a deranjat, la fel a facut si el, am incercat sa intelegem, si a ajuns el la concluzia ca nu poate pleca, cel putin nu asa usor.
Ca ma iubeste, si nu pleaca!Dar ar vrea sa inteleg ca sunt prea exagerata, ipohondra,prea orgolioasa, etc...
Dupa lungi discutii, am ramas impreuna,si absolut ca am adormit atat de usor dupa...
Acum...ma departez un pic de la subiectul NOI, si revin la mine, si la voi, cele care mi-ati fost alaturi,si care ati avut o vorba buna sa imi spuneti.
Multumesc pentru complimente, care separat de situatie,desi in eventualitatea unei despartiri, frumusetea, nu m-ar fi ajutat sa sufar mai putin,ma ajuta pe mine, ca om,ca femeie, singura sau nu...e un compliment care nu poate decat sa te faca sa te simti mai bine, indiferent de situatia in care te afli.E ca si cum cineva te opreste pe strada, si iti spune fara nici o intentie ascunsa..."ce ochi frumosi ai"...cuvintele astea te .."incalzesc", iti smulg un zambet, te fac sa te simti bine, si sa ii multumesti Celui de Sus, ptr. ce ti-a dat!!!nu e nimik rau in asta.
Din pacate, revenind la oile noastre frumusetea nu e si pasaportul spre fericire, si ...adevarat cum spunea si Nadia, in situatia de fata, nu m-am simtit mai putinindurerata, dar m-am simtit mai bine inauntrul meu!!!
Iertati-mi exprimarea, poate nu sunt coerenta caci multe idei imi zboara prin cap'sor,sper ca intelegeti unde bat.
Si...am inteles "mesajul" din mesajele voastre!!!
Sincer, multumesc.
Cat despre frumusetea unuia vis a vis de celalat, PE SCURT:cand l-am vazut prima oara in viata mea,ceva fugitiv, de ordinul secundelor, doar ce i-am intalnit privirea...am gandit ca e un barbat ...nu urat, dar nu am avzut nimik special in el.
Cum a deschis gura, lucrurile s-au schimbat, avea un farmec(si inca il are)cum nu am vazut de ani de zile intr-un barbat.Cand a zambit, desi nu are o dantura perfect, am inlemnit.Ochii ii sclipeau minunat, barbia ii tremura usor, la fel si vocea,se incalcea in vorbe, si a rosit un pic....pai nu era barbat pe pamantul asta mai frumos ca el.
Si am stiu ca el, e EL!
In doua zile, am realizat, ca dupa 7 ani, in sfarsit, iubesc din nou!!!
Dar...vine si momentul adevarului, cand dupa scurt timp, am vazut ca a lui"self confidence" e la cote anormal de ridicate, ori asta ma intriga la maxim.
Da, el crede despre el, ca e un barbat f frumos!Ori eu il las in pace, dar ...eu stiu de la ai mei parinti un lucru:niciodata sa nu te crezi TU, ca esti..cea mai frumoasa, cea mai desteapta, cea mai..etc, etc.
Lasa pe altii sa spuna asta despre tine, nu te considera tu de la tine putere, ca esti cea mai...
Acu, daca e buna sau nu teoria asta nu stiu, dar e ceva tiparit in creerasul meu.
In numele sentimentelor dintre noi, invat sa accept(inca mai lucrez la asta) ca daca eu sunt asa, si nu ma consider vreo exceptie a naturii, nu inseamna ca si el tre sa fie ca mine.Desi apreciez mai mult ca orice modestia la o persoana, m-am indragostit de El, care e oricum, numai modest nu.Asa ca BABYBLUE, daca afla parerea ta, ar inebuni si alta nu.Dar eu nu ma supar de nici o culoare, iti respect parerea,si !!!suntem oameni diferiti, si avem gusturi diferite!!!
IDAIRA, ai mare, mare dreptate.
Fetelor, cam asta e, totul s-a terminat cu bine, sper din sufletsa continue tot asa,ati fost minunate,asa diferite cum sunteti voi,una de alta, mi-ati fost de mare ajutor cand am avut nevoie de o parere sincera, ori asta e cel mai de apreciat.
Vroiam sa mai spun ceva, dar nu stiu exact ce...am un lapsus, revin daca imi amintesc!!!
Sa fim iubite!








http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

nikole imi pare bine pt voi

si vb de frumusete de vreo doua zile ma maninca tastele sa-ti spun ca daca te-ai duce la holywood eu sigur m-as uita la filmele cu tine![:]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Felicity spune:

mie nu mi se pare deloc urat, ci chiar sexy .
faceti o pereche frumoasa, asa de diferiti cum sunteti.
ma bucur ca totul s-a terminat cu bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

quote:
Originally posted by babyblue

am vazut si eu pozele tale, nikole Tu intradevar esti f frumoasa, dar tipul asta cu care esti, urat mai e, zau asa....scuza-ma ca iti zic asta....imi exprim si eu o parere idioata la o ora tarzie....


zicea o batranica de pe strada de la bunica-mea :" mult mai e urat, maica"...si apoi ofta asa, de ziceai ca toate greutatile lumii atarnau de asta.....dar zau ca imi vine sa oftez la fel...:))))

acu' nu te supara pe mine, conteaza omul/sufletul/spiritul ce e drept....dar pacat de frumusetea ta, zau asa...



_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."




Se pare ca ai standarde ridicate la cote foarte inalte, cand vine vorba despre barbati. Pune-ne si noua niste poze cu barbatul tau... asa, sa mai vedem si noi cum arata un barbat frumos. Ei, ce zici? Ne arati???



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

"Fereste-te de a da sfaturi. Problema e prea grea si raspunderea prea mare."
Titu Maiorescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naty_blondy spune:

atat vreau sa ti spun:CA SUNT ALATURI DE TINE si iti multumesc mult ca si tu la radul tau ai fost alaturi de noi.
am ramas cam uimita cand am citit ca aveti probleme,ce i drept as vrea sa vorbesc mult mai mult cu tine,nu meriti sa suferi,sper sa te ridici cat mai repede ptr.ca tu esti o luptatoare si o invingatoare..
cat despre diferenta dintre dragoste si obisnuinta,nici eu n am reusit sa fac diferenta dintre ele,chiar si dupa 6 ani,dar poate reusim pana la urma in urmatorii 6...
poate mai vb pe messenger,cand ai timp,si eu am liber de la Antonia..
te pupacim amandouasi fug la alaptat iar,ufffff ca nu mai am timp nici sa respir...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

quote:
Originally posted by Nadia1976

quote:
Originally posted by babyblue

am vazut si eu pozele tale, nikole Tu intradevar esti f frumoasa, dar tipul asta cu care esti, urat mai e, zau asa....scuza-ma ca iti zic asta....imi exprim si eu o parere idioata la o ora tarzie....


zicea o batranica de pe strada de la bunica-mea :" mult mai e urat, maica"...si apoi ofta asa, de ziceai ca toate greutatile lumii atarnau de asta.....dar zau ca imi vine sa oftez la fel...:))))

acu' nu te supara pe mine, conteaza omul/sufletul/spiritul ce e drept....dar pacat de frumusetea ta, zau asa...



_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."




Se pare ca ai standarde ridicate la cote foarte inalte, cand vine vorba despre barbati. Pune-ne si noua niste poze cu barbatul tau... asa, sa mai vedem si noi cum arata un barbat frumos. Ei, ce zici? Ne arati???



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

"Fereste-te de a da sfaturi. Problema e prea grea si raspunderea prea mare."
Titu Maiorescu.





lol...nadia esti simpatica...am zis eu vreodata ca am barbat frumos?

unu: NU mai am barbat, pentru ca sunt divortata de 4 luni deja!
doi: barbatul meu Nu era unul frumos, nici extrem de urat, dar spre urat, oricum!
trei: ultimul tip cu care am fost, avea fata frumoasa, cu ochi albastri si buze senzuale, dar avea burta si picioare subtiri, deci la corp era ca o barza insarcinata in luna a 11-a...

nu m-am laudat eu ca as umbla cu frumosi, dar mie personal baiatul asta din poze mi se pare urat. da' pana la urma, tre' sa ii placa ei, nu mie...da' pacat de frumusetea ei ca dc face un copil si seamana cu el....

_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

nikole, ma bucur pt tine, ca v-ati impacat! e tot ce conteaza.

si eu il iubeam pe fostul sot, desi toata lumea imi zicea ca el arata ca un "cimpanzeu subponderal" (asta mi-am auzit dupa div, pe post de consolare..lol...si nu m-am ofticat....cateodata cand ma gandesc "de bine" despre el, ii vad ochii cu gene lungi si ma gandesc, ca asa uratel cum era, gaseam ceva la el cat sa ma simt bine)...

te pup si iti doresc numai bine!

_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Hahahahhahah, Babyblue, sincer esti o dulce...eu una apreciez sinceritatea inainte de toate, orice ar insemna asta!!!
pupici.


http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Nikole, ma bucur din suflet penrtu tine!
Iti doesc sa fiti fericiti impreuna si sa nu mai vedeti nici un nor pe cerul vostru.
Si sa stii ca mie mi se pare ca va potriviti foarte bine impreuna

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472 Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!

Mergi la inceput