iubire sau atasament?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

quote:
Originally posted by Diego

Draga mea Nikole,
Nu te rusina de modul tau de a iubi atata timp cat sotului tau ii place!

FATA FANTASTICA
DIEGO




Diego, iubita, mai citeste o data primul mesaj postat de Nikole...



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

"Fereste-te de a da sfaturi. Problema e prea grea si raspunderea prea mare."
Titu Maiorescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Cuvintele tale apartin unei persoane care iubeste cu toata fiinta ei...si despartirea de acea persoana doare enorm ...Atasamentul s-a instalat de-a lungul timpului,ca un lucru firesc,nu cred ca exista o limita:de aici pina aici e dragoste,iar de aici incepe atasamentul..eu cred ca nu se poate unul fara cealalt.Te simti pierduta pt ca te afli intr-o noua etapa din viata ta ,nu stii exact ce ai de facut,si nu ti-ai conturat inca prioritatile..Da-ti timp,aduna-te,gandeste pt tine si ai sa vezi cum acele vise,acele planuri,idealuri si sperante vor incepe sa prinda viata incet-incet..
Si inca ceva,faptul ca viata ta se desfasoara intr-o alta tara decit cea natala ,cantareste..o cultura,o limba,obiceiuri,lipsa familiei,a prietenilor,a tot ceea ce erai tu inainte ,isi pune amprenta in lipsa ta de incredere in fortele proprii..
Frica de singuratate??!!! Eu cred ca toti ne temem sa nu ramanem singuri...de asta cautam constant noi contacte sociale. Un mare intelept,spunea ca pt a rezolva o problema nu trebuie sa fugi de ea ci sa o infrunti..Asta tre sa faci si tu!
Valoreaza-te,recupereaza-ti increderea in tine,clarifica-ti sentimentele si vei gasi singura raspuns la intrebarea ta:iubire sau atasament?Numai tu stii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

am vazut si eu pozele tale, nikole Tu intradevar esti f frumoasa, dar tipul asta cu care esti, urat mai e, zau asa....scuza-ma ca iti zic asta....imi exprim si eu o parere idioata la o ora tarzie....


zicea o batranica de pe strada de la bunica-mea :" mult mai e urat, maica"...si apoi ofta asa, de ziceai ca toate greutatile lumii atarnau de asta.....dar zau ca imi vine sa oftez la fel...:))))

acu' nu te supara pe mine, conteaza omul/sufletul/spiritul ce e drept....dar pacat de frumusetea ta, zau asa...



_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Fetelor, am citit tot ce ati scris, si...am multe de spus.
Imi cer scuze ca revin cumva cu intarziere, dar am lucrat, si pe langa asta, nici net nu am avut vreo doua zile.
Revin, sa " stam de vorba", acum tre sa fug cateva minute....

http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

quote:
Originally posted by babyblue

am vazut si eu pozele tale, nikole Tu intradevar esti f frumoasa, dar tipul asta cu care esti, urat mai e, zau asa....scuza-ma ca iti zic asta....imi exprim si eu o parere idioata la o ora tarzie....


zicea o batranica de pe strada de la bunica-mea :" mult mai e urat, maica"...si apoi ofta asa, de ziceai ca toate greutatile lumii atarnau de asta.....dar zau ca imi vine sa oftez la fel...:))))

acu' nu te supara pe mine, conteaza omul/sufletul/spiritul ce e drept....dar pacat de frumusetea ta, zau asa...



_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."




!!!!!!!!!!!!!



" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lolly spune:

Denizel, pot subscrie parerii tale?

Nikole,
Capul sus, cu optimismul inainte... Stii cum se zice: astazi este prima zi din restul zilelor tale.
Cat despre iubire sau atasament... probabil ca sunt amandoua, amestecate cu obisnuinta, cu... ideea de EL langa... Cu, siguranta existentei si prezentei lui in viata ta...

Cineva iti amintea ca cea mai importanta persoana din viata ta esti tu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rasid spune:

babyblue... gandesti mult inainte de a scrie ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Babyblue, sensul mesajului tau era asta:

"las' draga ca n-are nimic ca te despartzi de uratania aia!" ?!?!

Sorry, io asta am inteles....

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

nu gandesc mereu prea mult cand zic ceva..ca ma mai gandesc si la altele....dar de prima data de cand am vazut pozele lor m-a frapat discrepanta dintre frumusetea ei deosebita si uratenia lui...tot deosebita.

sa-mi fie iertata afirmatia, nu am zis ca e prost sau al naibii, poa' sa fie un om deosebit, ce stiu eu, dar e urat. eu asa il vad. acu tre' sa imi dati in cap si pt asta?

mai lasati-ma fratilor cu ipocriziile astea, ca nu duc la nimic bun....de ce nu am avut si eu inainte sa ma marit, pe cineva sa-mi zica: "bai frate, asta e parerea mea: e urat, e asa si pe dincolo...nu "pareti" potriviti!"...mi-au zis toti cand eram in divort ce parere aveau de fapt despre cuplul nostru, nu ca ar conta, dar de multe ori parerea strainilor fiind la rece si in 90% din cazuri malitioasa, descrie insa un adevar crud care iese pana la urma la iveala.


eu nu stiu nimic despre nikole sau despre el, dar ca strain, studiindu-le pozele (de fapt, mult spus) mi-a sarit in ochi, faza asta.
si dc nikole il regreta pe om, macar sa nu regrete si faptul ca era vreun frumos, ca nu era....

_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rasid spune:

quote:
Originally posted by babyblue

nu gandesc mereu prea mult cand zic ceva..ca ma mai gandesc si la altele....dar de prima data de cand am vazut pozele lor m-a frapat discrepanta dintre frumusetea ei deosebita si uratenia lui...tot deosebita.

sa-mi fie iertata afirmatia, nu am zis ca e prost sau al naibii, poa' sa fie un om deosebit, ce stiu eu, dar e urat. eu asa il vad. acu tre' sa imi dati in cap si pt asta?

mai lasati-ma fratilor cu ipocriziile astea, ca nu duc la nimic bun....de ce nu am avut si eu inainte sa ma marit, pe cineva sa-mi zica: "bai frate, asta e parerea mea: e urat, e asa si pe dincolo...nu "pareti" potriviti!"...mi-au zis toti cand eram in divort ce parere aveau de fapt despre cuplul nostru, nu ca ar conta, dar de multe ori parerea strainilor fiind la rece si in 90% din cazuri malitioasa, descrie insa un adevar crud care iese pana la urma la iveala.


eu nu stiu nimic despre nikole sau despre el, dar ca strain, studiindu-le pozele (de fapt, mult spus) mi-a sarit in ochi, faza asta.
si dc nikole il regreta pe om, macar sa nu regrete si faptul ca era vreun frumos, ca nu era....

_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."



sa sti ca prima data cand am citit cele scrise de tine... am privit si eu pozele respective. Ma asteptam sa gasesc... un om hidos... un monstru.... ce mai... ma pregateam de ce este mai rau si mai rau. Dar stupoare, era un OM. un Om normal care MIE personal (poate pretentziile mele in materie de fizic nu sunt chiar atat de ridicate ca ale tale)nu mi s-a parut deloc URAT. Chiar este placut as spune. Dar asta nu are nici o relevantza.Oricum banuiesc ca toata discutia aceasta nu este in legatura directa cu ceea ce se discuta asa ca ... parerile pot fi impartzite si nu duc la nici o finalitate.
Si... chiar daca ar fi fost asa cum spui TU, aceste lucruri parerea mea este ca nu se spun, sau cel putin nu se spun in modul in care ai facut-o tu. Mi se pare mult prea brutal si mult prea dureros pentru cineva care foarte probabil tine la un om nu neaparat pentru ceea ce arata ci poate mai mult pentru ceea ce estein interiorul lui.
Si, nici pe departe nu cred ca era vb de ipocrizie

Mergi la inceput