iubire sau atasament?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

draga nikole,

traiesc aceeasi "drama"...ca sa zic asa.:) si cred ca atunci cand El pleaca, desi noi nu l-am vrut, sau poate chiar l-am izgonit din viata noastra, traim cu impresia ca il iubim...e o himera. e vorba doar de slabiciune, de lipsa de incredere si de obisnuinta.
dc il iubeai si va iubeati si erati potriviti impreuna cu adevarat, acum nu aveai asemenea dileme...si nici eu.:)

o sa ne treaca. ranile se cicatrizeaza rapid...:)

_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Imi pare rau ca trebuie sa treci prin asa o experienta, dar intr-adevar asa de frumoasa cum esti nu cred sa ramii prea mult singura


Fara nici o intentie de a jigni pe cineva... da' remarcile astea mi se par cel putin ciudate: adica problema principala cind te paraseste EL este ca nu gasesti repede un altul?!
Si daca esti frumoasa, las' ca nu-i nici o nenorocire, poa' sa plece, apare urmatorul...asa ca tramvaiele.... ?!

Dupa o experienta de genul asta, care oricum iti rupe sufletul, indiferent de context si motive, cred ca punctele de sprijin trebuie sa fie altele. Asta e parerea mea.

Nikole, scuze pt. paranteza de mai sus.
Si capul sus.
Un barbat e doar un barbat - e optional, tu trebuie sa fii cea mai importanta persoana pentru tine.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

quote:
Originally posted by Elise

Fara nici o intentie de a jigni pe cineva... da' remarcile astea mi se par cel putin ciudate: adica problema principala cind te paraseste EL este ca nu gasesti repede un altul?!
Si daca esti frumoasa, las' ca nu-i nici o nenorocire, poa' sa plece, apare urmatorul...asa ca tramvaiele.... ?!


Elise



Asta vroiam si eu sa spun. Problema nu e daca va gasi sau nu pe altcineva, ci faptul ca el pleaca... Poate cineva sa ma ajute sa inteleg: Daca era una mai putin frumoasa, care erau sfaturile??? "Agata-te de el!"??? sau...? Nu stiu pe Nikole, dar pe mine nu m-ar ajuta mesaje de-astea... De acord ca(,) cui pe cui scoate, dar nici chiar asa. Fetelor, el nici nu a plecat inca si voi spuneti "Lasa, ca esti frumoasa, iti gasesti tu pe altul." HMMM



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

"Fereste-te de a da sfaturi. Problema e prea grea si raspunderea prea mare."
Titu Maiorescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Pai era o vorba buna de consolare. Pe fiecare om il consolam conform elementelor pe care le avem... daca avea bebe ii ziceam ceva de ingerasul pe care il are etc

J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

Nikole, dupa fiecare despartire mi'am zis : ce e mai bun de abia acum urmeaza sa mi se intample.. si asa a fost ..de fiecare data ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Nikole, sper ca tu ai inteles ca nu vroiam decit sa-ti spun o vorba buna, ceva care se te faca sa te simti putin mai bine. Toate fetele ti-au scris ca esti frumoasa, superba chiar si asa e.
Si despre cum putem sa facem diferenta dintre iubire si atasamnet e foarte greu de raspuns, dupa parerea mea. LA un moment dat chiar ca nu mai poti sa vezi unde se termina una si incepe alta. AM trecut si eu prin asa ceva si te inteleg foarte bine. Aici nu prea stiu ce sa-ti spun.
STiu insa ca toate se intimpla cu un motiv pe care noi nu-l intelegem la momentul respectiv, dar de multe ori il intelegem ceva mai tirziu.

Elise si Nadia, poate ca ceea ce am scris suna ciudat in situatia de fata, dar chiar nu am avut nici o alta intentie decit s-o incurajez.

JG m-a inteles: asa e. Era o vorba buna de consolare.


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472 Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

quote:
Originally posted by danutza_c

Elise si Nadia, poate ca ceea ce am scris suna ciudat in situatia de fata, dar chiar nu am avut nici o alta intentie decit s-o incurajez.

JG m-a inteles: asa e. Era o vorba buna de consolare.


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472 Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!
sa nu ne pierdem speranta
danutza





Danutza, o fi, nimic de zis, doar ca, personal, mi s-a parut putin deplasata.



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

"Fereste-te de a da sfaturi. Problema e prea grea si raspunderea prea mare."
Titu Maiorescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

Nadia , this is not about you , hai sa nu mai despicam firu` in patru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Michelle trebuie sa faci toata propozitia in engleza. Cum se desfica parul la americani?

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diego spune:

Draga mea Nikole,
Ma regasesc in absolut tot ceea ce ai scris in legatura cu iubirea pe care o simti fata de sotul tau! Si eu simt asa ca tine si crede-ma nu e un motiv de preocupare se numeste IUBIRE. Suntem de 5 ani impreuna si avem un copilas care ne face si mai iubareti si totul merge minunat! Ne simtim uniti si bine cu felul acesta de a iubi care poate pt altii e de neconceput! lasa-i sa vorbeasca e pura invidie sau nu e stilul lor! Nu te rusina de modul tau de a iubi atata timp cat sotului tau ii place!

Mergi la inceput