iubire sau atasament?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns naty_blondy spune:

NIKOLE,draga mea,ce mai faceti voi?mai da si tu un semn de viata...eu tocmai i am dat sa pape Antoniei,si n am reusit sa mai adorm,si ma gandeam la tine,ca nu mai stiu nimic de viata ta...sper ca esti bine.te pupim dulce,dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by She

Eu am rumegat un pic zilele astea.
Obisnuinta, faptul ca te simti "acasa" cu cineva si ca iti lipseste,ca l-ai intreba pe el ce ar zice, ce ar face, ce parere ar avea, rutina in doi, lipsa unei "jumatati" chiar si "ciungi".Asta este IUBIRE.
Sint convinsa de asta.

si tot asa...



Chiar crezi ca asta e tot?! Inclusiv in cazul in care iubirea asta nu iti ofera deloc tandrete, de exemplu? Ca sa nu mai intreb de ce e nevoie in cazul asta de o femeie si un barbat pentru iubire! De ce nu doua femei sau doi barbati (heterosexuali!). Isi pot oferi foarte bine reciproc TOT ce zici tu acolo.

Edit: ma rog, poate vorbim despre lucruri diferite si nu m-am prins eu. Ca asa exista si iubirea pentru catzel, pentru natura, pentru copii, parinti, frati....

My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Naty_blondy, ce dor mi-a fost de tine, ce faci?nici prin gand nu mi-a trecut ca mi-ai scris la acest subiect...
Noi am fost in Filipin ma fost o vacanta de vis,am plecat doi, si tocmai am constatat am venit 3!
Lucrurile merg f bine intre noi,sper sa continue tot asa,si dupa toate dilemele mele,am ajuns la concluzia ca IL IUBESC, nu e vorba doar de atasament!
si va doresc la toti sarbatori minunate, pace in inimi,si multe impliniri!

http://br.pg.photos.yahoo.com/ph/lucianna_ishiy/my_photos

Nikole7+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/frezia_2004/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ken spune:

NIKOLE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Nikole sa fie intr-un ceas bun! ...si nu pentru ca asta ar conta in vreun fel ci doar pt. faptul ca altele au facut comentarii asupra aspectului fizic spun si eu ce cred:

Despre barbati englezii nu spun ca sunt frumosi ci handsome. Iar vorba romaneasca este ca barbatul trebuie sa fie un pic mai frumos ca dracul.

In alta ordine de idei - amandoi sunteti aratosi. Tu insa ai o frumusete aparte, exotica, deosebita, pe cand el se incadreaza in limitele normalitatii si de aceea pt. ca gusturile difera, unii il pot gasi aratos, altii de-a dreptul urat. Mi se pare insa evident ca faceti o pereche frumoaasa - tu blonda cu ochii mari deschisi, el brunet, cu ochi inchisi - contrastele fac totul. Iar copilul - poate iese brunet cu ochii albastrii si sa vezi atunci minune de copil.

Apropos babyblue - pot sa accept ca ti-ai exprimat parerea asupra lui, dar sa vorbesti despre copii deja mi se pare exagerat, o rautate as putea spune.

Nikole iti doresc inca o data o viata frumoasa alaturi de Alesul tau, un copil voios si sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Nikole, nu vreau sa-ti stric clipele de fericire regasita, dar am o intrebare referitor la un aspect pe care se pare ca pana acum nu l-a remarcat nimeni: oare de ce in toate pozele din albumul tau esti serioasa, aproape trista, si doar intr-una singura abia schitezi un zambet retinut? Ca mie expresia ochilor tai nu-mi sugereaza fericire. Simt mai degraba ca dincolo de frumusetea ochilor tai se ascunde o tristete foarte veche; poate avea de-a face cu el sau cu trecutul tau, asta numai tu stii, dar este acolo si se vede cu ochiul liber. Iti doresc sa descoperi motivele acelei tristeti si s-o poti vindeca, sa poti fi cu adevarat fericita si sa radiezi aceasta fericire si pentru copilul care va veni

Numai bine iti doresc.
Felicia

Ca sa descoperi America, uneori e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Corect Felicia
Si eu am observat acelasi lucru ...
Sicer si eu am avut o relatie in care eram f f implicata si ... cam asa aratam in poze :) (abia tarziu, avand pe altcineva, vazandu-ma in alte poze, am observat ca pot fi si altfel). Era din cauza ca langa barbatul acela nu puteam fi niciodata eu insami .. relatia nu mergea daca eram eu insami.

Nikole ... dragoste, atasament ... Nu e atasamentul mai putin important decat dragostea. Ba m-as risca sa zic ca atasamentul doare mai tare atunci cand se rupe relatia. Pt ca ajungi sa te identifici cu el sau cu voi2 si atunci cand se rupe, nu mai stii cine esti ... esti speriata, confuza ... dureaza mult pana te regasesti fara sa-l ai si pe el si ... doare




Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Fetelor multumesc mult pentru interventia voastra.
Referitor la zambet...Felicia, sa stii ca m-au mai intrebat si alte cateva fete de pe forum...nu stiu sa-ti spun, sincer, si eu de multe ori, uitandu-ma pe poze,privindu-ma din afara,ma intreb...de ce in toate pozele sunt asa...parca trista,, desi nu ma incearca nici un astfel de sentiment...
daca e sa ma intorc in trecut, DA, ar fi ceva ce mi-a schimbat radical viziunea aspupra vietii, asupra mea ca om(nu ca femeie), dar daca ar fi dezvolt ideea, probabil topicul meu ar "trai" mult timp de acum incolo...
dar daca e sa privesc in prezent, ma simt bine alaturi de omul pe care l-am ales, multumita,implinita,nu am motive sa "afisez" tristete,sau alte sentimente de frustrare...
Cred si stiu ca exista ceva in sufletul meu, ceva ce ma tine in loc(spiritual vb), ceva ce in cele mai minunate clipe, revine si distruge totul, ceva ce ma impiedica sa zambesc, (nu ma refer la poze...)...dar sper ca rezolvarea va veni de la sine, timpul va vindeca.
In concluzie, nefericirea pe care unii dintre voi ati citit-o dincolo de privire, este doar a mea,nestiuta de nimeni(sau ma rog infim de putini),este lupta mea,si nu are nici o legatura cu prezentul, ci doar cu trecutul....
Va multumsc pentru cuvintele voastre...m-au durut usor, mi-au smuls o lacrima micuta,m-au pus pe ganduri....
Miramar, multumesc mult!




http://br.pg.photos.yahoo.com/ph/lucianna_ishiy/my_photos

Nikole7+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/frezia_2004/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirachi spune:

abia acum am citit povestea ta.
totul e bine cand se termina cu bine.
felicitari pt.bebe.
iar in ceea ce priveste trecutul (motivul ochilor tristi) ori incui bine usa si arunci cheia,ori iei taurul de coarne si gasesti rezolvare...pt.ca pe langa constient suntem inzestrati si cu subconstient care se intampla sa contribuie la formarea caracterului nostru de adulti...iar anumite traume netratate se ivesc atunci cand ai mai putina nevoie de ale,sau in cel mai rau caz,ajung sa te explateze si sa se foloseasca de tine fara ca macar sa constientizezi acest lucru...

astept si alte poze in care si ochii sa zambeasca.


Just Me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

quote:
Originally posted by mirachi

abia acum am citit povestea ta.
totul e bine cand se termina cu bine.
felicitari pt.bebe.
iar in ceea ce priveste trecutul (motivul ochilor tristi) ori incui bine usa si arunci cheia,ori iei taurul de coarne si gasesti rezolvare...pt.ca pe langa constient suntem inzestrati si cu subconstient care se intampla sa contribuie la formarea caracterului nostru de adulti...iar anumite traume netratate se ivesc atunci cand ai mai putina nevoie de ale,sau in cel mai rau caz,ajung sa te explateze si sa se foloseasca de tine fara ca macar sa constientizezi acest lucru...

astept si alte poze in care si ochii sa zambeasca.


Just Me !




Ca sa descoperi America, uneori e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput