Mamici de sept-oct 2006 (76)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mini_me spune:

Eu am gasit niste articole pe net despre masajul la bebelusi si le-am salvat (sunt in engleza). Unele au si poze. Le-am salvat si le trimit acum in mailul comun. Cine are nevoie le ia de-acolo.

mini_me 36+
poze

I have the body of a God: unfortunately it's Budha.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Floricika, zau ca nu stiu cum de rezista davidutzu al tau sa nu dea buzna afara si sa se bucure de asa camera frumoasa!
Nastere usoara!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mini_me spune:

Adameasca ce lapte praf folosesti pentru bebe? Eu am luat o cutie de NAN1, dar sincera sa fiu am luat oarecum la nimereala, pentru ca nu am idee care e diferenta dintre el si altele.

mini_me 36+
poze

I have the body of a God: unfortunately it's Budha.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Yeeee, a castigat Steaua!


Eloise, da, da, Bamboo sigur...acolo la etajul 2....sssst.



Sanatate la mamici si bebici!
Lili sapt 35 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Monique, felicitari, sa va traiasca Cosmina!

Mi-ka, felicitari!

Amarantina, bine ati venit acasa, sa fiti sanatosi!

Alina cu Adelina (31.08.2006) & Dragos (11.04.2002) pozici 1, pozici 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Salutare burtici si mamici;

MONIK_NEW SA-TI TRAIASCA MINUNEA DE BEBELUS!!!

PUFYMIC cum te simti?

MINI-MI Eu i-i fac masaj lui Sophia dupa baie si se simte super bine si un plus doarme si mai bine.

Oricum bebelina mea este un inger de copil,nu plange mai deloc,trebuie sa merg eu sa o misc pentru alaptat sau pentru schimbat,sper sa dureze !!!

Eu sunt o epava;

La mine operatia de cezariana a fost reusita da la capitol anestezie a fost fiasco.
Am simtit toata durerea,cred ca era mai usor cu nastere naturala.
Din nefericire a trebuit sa-mi sectioneze un muschi abdominal care se lipise aiurea in urma unei coleoscopii, durere ca la balamuc dupa ce s-a terminat asa zisa anestezie,cred ca-l strang de gat cand i-l voi revedea pe anestezist.
Ei spun ca nu este bine sa-ti puna multa anestezie pentru bebe,
In fine ,sunt sub tratament cu cataflan/
Nu era suficient ca sufar ca un caine de durere de abdomen si cicatricea cezariana ca ma loveste o raceala cu alergie si stranutat,va puteti imagina in ce stare ma aflu.
Si ca sa fie totul perfect,de doua zile ma chinui cu laptele in abundenta,pitica nu prea vrea san,iar eu daca nu ma mulg mooooooooooor de durere de sani.

Asa ca nu puteti sa-mi refuzati dreptul de a ma cufunda intr-o depresie post-partum,plangand de la orisice kkat/
Ieri mi-a intrat un tantat i camera la bebe si am plans pe rupte,fetelor eu nu am avut in viata mea asa ceva.

Acum cand va scriu,am langa mine o mare portie de tort cu ciocolata (stiind ca contine seratonina),am pompa de muls, plang si nu stiu de ce.

Va pupic si aveti grija de voi.




+38SOPHIA
http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica/pictures

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheryll spune:

Monique - felicitari si sa te intorci repede acasa.

Eu azi am fost la dr. si sunt bucuroasa bebica e bine cam rusinoasa caci si-a pus mainile pe fata si nu m-a lasat sa o vad, are 2150 g mai mare cu 5 zile asa ca mi s-a schimbat DPN in 25.10 .
Maine ma duc iar la bucuresti la aeroport caci imi vine sotul acasa si sper ca in weekend sa plec si eu la munte .

sheryll 33 + cu Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mini_me spune:

Ionica fii tare! Vin imediat si zilele bune!Incet-incet o sa treaca durerea de la cezariana. Cu cat esti mai tare psihic cu atat mai repede vei trece peste durere

mini_me 37+
poze

I have the body of a God: unfortunately it's Budha.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Mai zburataceste pe aici vreo bufnita ratacita?

Eloise 35+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mini_me spune:

Eu mai zburatacesc pe-aici

mini_me 37+
poze

I have the body of a God: unfortunately it's Budha.

Mergi la inceput