Mamici de sept-oct 2006 (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Revin: fetele din Bucuresti interesate: tocmai am primit un email de la echipa Baby Expo: se deschide editia de toamna, din 21 pana in 24 sept, la Sala Polivalenta din Buc, zilnic intre orele 10:00-19:00

Pupici!


Ioana(39+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
Povestea bazucului
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Mi-ka felicitari pentru bebelina si refacere rapida!

Monique- felicitari pentru Cosmina , sanatate si refacere usoara si rapida. Imi pare rau ca a trebuit sa nasti prin cezariana.

Cata14 , Floricika - continuam galeria!

Lexi - lasa ca ne vine si noua randul cat de curand , apoi adio liniste.

Cristina siDragos (31.01.2004)+Victor
Poze
POZE YAHOO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Lakioana - sper ca esti ok si ma gandesc la tine!

Pufy- dar dr. Muresan cand vine?



Cristina siDragos (31.01.2004)+Victor
Poze
POZE YAHOO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Monique felicitari pentru Cosmina!!!
Si pe mine m-a ajutat foarte mult forumul asta si acum stau foarte bine la teorie, om vedea la practica cum e si vreau sa va multumesc la toate, va multumesc si va pup cu drag!!!
Eu azi m-am simitit f bine, acum pe seara iar m-au apucat durerile si contractiile dar deja m-am obisnuit cu ele...
Pufy se pare ca suntem oropsite cu durerile astea...

Floricika 40+ cu David Gabriel
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mini_me spune:

Buna seara, fetelor!

Lipseste omul cateva ore si apar bebeii ca ciupercutele! Felicitari mamicilor si bebeilor!Vad ca fetitele au inceput sa recupereze!

Fetelor voi vorbeati de pofte acum pe ultima suta de metri: eu asta seara am baut jumatate de sticla de Bacardi Breezer! Toata sarcina am gustat cate o gura de alcool de 2 ori cred (putin vin alb cand am aflat ca sunt insarcinata si inca o data ceva, nu imi aduc aminte ce), iar acum o jumatate de sticla!
Am fost cu sotul sa cumpere alcool pentru ca aici incepe Ramadanul si magazinele de alcool vor fi inchise o luna. Tinand cont ca vine bebelina trebuie sa ne facem rezerve pana la sfarsitul lui octombrie!

A cumparat vreuna din voi www.mothercare.com/invt/lb1582&bklist=icat,5,,shonursery,nurnurseryfurniture,nurbouncingcradles" target="_blank">asa cevapentru bebe?

mini_me 36+
poze

I have the body of a God: unfortunately it's Budha.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:

Felicitari proaspetelor mamici! fetelor vad ca si la voi, cel putin in bucuresti, sunt probleme intre doctori. am crezut ca numai la noi in tulcea este asa mare mancatorie intre ei. doctorita mea mi-a zis ca ma va vizita si va veni daca e sa fie probleme , dar sa dea domnul sa nu fie. in rest sa nu imi fac griji ca moasele stiu ce trebuie sa faca. sper sa ma apuce durerile cand va fi de garda.prima data cand mi-a zis am fost dezamagita si chiar mi-a fost frica dar am mai vb cu mamici si mi-au zis ca tot cu moasa au nascut si a fost ok. oricum exista teama si cred ca la toate este asa.

nicol
39+ Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:

a, si o mica eroare in listuta. DNP-ul este 16 septembrie nu 15 cum este trecut acum.oricum abia astept sa imi vad baiatul

nicol
39+ Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Cristina Dr. Muresan vine prin 23-25, nu stia sigur. Oricum il sun in 23 daca nu nasc pana atunci, si merg la Cluj....dar nu prea cred ca se va intampla asta....

Flory chiar ca suntem oropsite....imi vine sa ma impusc cateodata, asa rau ma doare....si pe langa durerile de burta si de spate si contractii continua si durerile de la oasele bazinului....cateodata am impresia ca ma ustura efectiv....
Noroc ca nu mai avem mult....

Mini_me eu am balansoar! I-am luat la Alesio si a fost tare util in perioada in care nu statea in fundulet inca, si in perioada in care nu vroia sa doarma in patut.....deci cateva luni bune!

Nicole va fi bine!Acusi vei fi si tu cu bb in brate!

Noapte buna va doresc si sa auzim numai vesti bune!

Pupici!


Ioana(39+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
Povestea bazucului
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mini_me spune:

Pufy multumesc. M-am tot uitat si eu la balansoarele astea pe-aici si nu stiu de care sa cumpar: tu la ce te-ai uitat cand l-ai cumparat? Banuiesc ca mai tarziu de 6 luni nu prea mai pot fi folosite, mai ales daca bebe incepe sa se zbenguie mult.

Fetele care ati nascut deja: voi faceti masaj la bebelusi dupa baie?

mini_me 36+
poze

I have the body of a God: unfortunately it's Budha.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Pufy, am uitat sa zic de durerile de coapse Eu ma consolez cu gandul ca poate voi naste mai usor daca ma chinuie atata inainte...
Mini, eu nu am nascut inca dar stiu ca sora mea le face masaj la alea mici dupa baita, si dorm asa bine dupa aia....

Floricika 40+ cu David Gabriel
Poze

Mergi la inceput