Transpiratie abundenta

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

quote:
Originally posted by Tania21

Pe mine m-a ajutat Vichy, roll-ul. Este intr-adevar foarte eficient impotriva transpiratiei. Incearca, poate te ajuta si pe tine...

Dupa ce am inceput sa-l folosesc am uitat de probleme, pina atunci le simteam incontinuu.




Si eu la fel. Folosesc roll cel cu capac verde. E foarte, foarte eficient. Pana atunci incercasem de toate , pana si bicarbonat dar nimic. De cand folosesc Vichy nu mai am probleme.








POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Miki si eu am aceleasi probleme, transpir mul la axila si la talpi. Cel mai ciudat e intr-adevar ca transpir si cand e frig. Tare de tot mai transpir cand am emotii si aici e partea mai nasoala. Exact cand nu trebuie adica. Ce vroiam sa spun e ca eu nu am fumat niciodata, asa ca legat de ce spuneai tu nu stiu cat de mult se aplica la mine asta. Si nici nu pot sa spun ca stau intre fumatori ca in jurul meu nu fumeaza nimeni (cred ca sunt o fericita )

Si eu am incercat muuulte variante. O perioada de vreo 2 ani am folosit deodorantele de la Amway. Stick-ul si spray-ul. Sunt intr-adevar bune, dar parca dupa o perioada nu mai aveam efect, asa ca le-am schimbat. Mult timp am folosit Rexona. Si asta era ok, dar a trecut. Acum folosesc Nivea Pearl Beauty.. Nu mai sunt foarte incantata nici de asta. Cred ca dupa un timp pielea se obisnuieste cu ele si nu mai au efect. Ce am remarcat e ca la mine nu au efect decat spray-urile, cele roll-on nu tin deloc, se uda bluza instant. Oricum eu una nu mai stiu ce sa fac.. Mai ales ca toate bluzele mele albe devin galbele la subrat dupa cateva purtari. Voi asta patiti ?
Poate sa incerc ce spunea una din voi "dry sol", mai ales ca acum trebuie sa vina nasa mea din Canada si pot sa-i cer ei sa-mi aduca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ryta spune:

Si eu am probleme cu transpiratia.Ma ud la subrat de zici ca nu e adevarat. Totusi bine ca nu miros urat.
Am tot incercat fel de fel de antiperspirante dar degeaba tot transpir.Acum folosesc Laddy speed stick gel cu aloe; nu mai transpir mult, dar transpir.
Am sa incerc si eu unele variante pe care le am gasit postate aici , cine stie poate reusesc sa scap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Boo, e normal sa se ingalbeneasca/decoloreze bluzele din cauza compozitiei transpiratiei.

Keep the promises you make to yourself.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by Boo
Mai ales ca toate bluzele mele albe devin galbele la subrat dupa cateva purtari. Voi asta patiti ?




Da

Chiar azi am fost in oras sa`mi iau niste bluze.... erau numai culori deschise, roz, turcoaz... pe care petele de transpiratie se cunosc imediat! AM vrut sam`i iau pe alb, dar m`am gandit ca decat sa o port de 2-3 ori si pe urma sa nu o mai pun pe mine din cauza petelor.... mi`am luat 2 negre... Vanzatoarele erau tare contrariate, cum adica, in mijlocul verii eu imi iau bluze negre? Ca ar trebui sa mai schimb culorile, ca nu e normal la varsta mea sa port numai culori inchise... Hmda, ce sa explici? Ca iti e si jena sa spui ce probleme ai, si oricum nu ar intelege.... of, m`am saturat de chestiile astea!!!!

I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Boo eu zic sa iei Vitamina C Plus de la Calivita si ai sa vezi ca dupa 2 sapt o sa inceapa sa se vada rezultatele. Posibil sa ai deficienta mare de viatmina C si asta se poate datora nu numai din cauza fumatului. Poate nu mananci alimente care contin ac vitamina . Si eu stiu ca o rec dr si in tratam de infertilitate asa ca eu zic sa o iei.

Felelor degeaba va dati cu rol on sau spray dc nu tratati cauza interna. Si eu ingalbeneam bluzele si era un adevarat chin in a alege hainele. Luati vitamina C naturala si o sa vedeti efectul .

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Miki poate ai dreptate, nu zic ca nu .. Cine stie. Asta e poate vedea la analize sau ceva de genul asta ? Eu oricum iau din ian multivitamine si am baut aproape zilnic suc de portocale + grepfruit proaspat stors de noi atunci. Zic ca am baut ca de vreo 2-3 saptamani nu prea am mai facut ca nu mai sunt asa bune fructele .
Mersi mult de sfaturi .. ca mi-ai dat tu mai multe in mai multe locuri



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Boo nu stiu dc se poate face o analiza care sa determine cantit de vitamina c din organism. Dar dc ti-e teama ca o iei si ca dereglezi ceva fii fara grija pt ca organismul uman ia cantitatea care ii trebuie iar restul o elimina. Faci bine ca bei sucuri naturale dar eu cred ca totusi nu poti lua numai din alimente cantitatea de vitamina C pt a repara ce s-a stricat datorita lipsei ei. Uite eu am luat prima data fravonoidul acela care avea si vit C dar in cantit mai mica si doar o luna dupa ce am terminat tratam nu am mai transpirat. Dupa ce am facut tratam 3 luni cu Vit C Plus efectul a durat mai mult.

Uite aici prospectul si cate afectiuni trateaza :
\http://www.terapii-naturiste.com/calivita/prospecte-produse-calivita/vitamina-c-plus-flavonoide.htm


Edit: uite ce scrie in prospect:"In starile febrile creste necesarul de Vitamina C al organismului. De asemenea, aportul de Vitamina C trebuie crescut la femeile care utilizeaza anticonceptionale, steroizi, analgezice, aspirina sau cantitati exagerate de alcool." Ai luat AC mult timp ? Sau ai facut Dipherelin? Asta a putea fi o cauza .
Dc te hotarasti sa o iei sa nu o iei seara pt ca produce insomnie. (2/zi se iau ,dimi si praz )
Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi spune:

Eu mi-am facut injectie cu Dysport (toxina botulinica) la subrat si e super, nu mai transpiri deloc.
Plus ca este reactiva, in sensul ca elimina transpiratia si din alte zone decat cea injectata.
Costul tratamentului este 750euro si efectul dureaza de la 6 la 8 luni.

Eu am suportat sa ma intepe fara anestezie, dar, la nevoie, se poate face anestezie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeadance spune:

buna tuturor.eu am 18 ani si ma confrunt si eu cu aceasta boala insuportabila.m-am saturat transpir de parca sunt o mini cascada.azi m-am dus la sc cu niste blugi deschisi la culoare..cand am ajuns acasa erau inchisi in zona fundului si in fata in spec ..se uita lumea la mine pe strada si mi-a fost asa rusine.si imi curgeau rauri de pe fata la axile nici nu mai zic...ce cosmar.eu mai fac si dans sportiv si dupa antrenament parca m-a bagat cineva in bazin cu tot cu haine si abia m-a scos.la antrenament sa zicem poate am o scuza ca eu munces mult deoarece imi place acest sport sper sa ajung f buna dar jenant este ca la antr transpir si intre picioare.iar la latino(samba cha cha etc) trebuie sa-ti ridici picioarele,sa faci spagat etc nici nu va imaginati ce jenant poate sa fie.iar la scoala colegii cred ca-si zic atunci cand ma vad "uite si nespalata asta!"si eu fac dus dimineata,dupa ce ma intorc de la sc si seara. si degeaba.mi-e rusine si parca mi-e sila mie de mine.am incercat cu bicarbonat dar nici un efect,cu ceai din coaja de nuca parca nimic si e si aiurea,maxin am incercat e bun in primele luni pe urma nu si-a mai facut efectul plus ca mi-a iritat pielea ingrozitor.acum incerc de la vichy deocamdata nimicsi ma oftic cand vad fete de varsta mea cu tricouri roze,verzi care mai de care mai dragute iar eu...scuze ca am scris atata dar nu mai rezist si am vrut sa ma descarc intr-un fel ca acasa nu ma cred si spun ca e ceva normal.ei nu e NORMAL.Ei nu inteleg pt o fata de 18 ani ca aste e cosmarul vietii mele.[bang

Mergi la inceput