Transpiratie abundenta

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

bertha, vrei sa spui ca nu mai patezi bluzele de cand folosesti noul roll-on?
Tare as vrea si eu sa pot sa port din nou bluze in culori deschise...

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

In caz ca mai intereseaza pe cineva, poate incercati roll-on Rexona cotton dry.

La cateva luni de cand am inceput sa il folosesc am observat ca nu mai patez bluzele aproape deloc si sunt foarte multumita de el

I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onetzica spune:

Eu am sesizat ca transpiratia are un miros neplacut cand nu port bluze din bumbac. Am descoperit o solutie (sa vedem cate tine): ma spal zilnic la subrat cu Bethadine si nu mai dau cu nimic, nici sapunel, nici spray. Sa va spun sincer ma pot declara multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

ce este Bethadine?

I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onetzica spune:


Este o solutie antibacteriana. Intra aici si citeste.
http://www.farmaline.ro/sp.php?pid=1700&
Mie mi-a spus o prietena care a folosit si am incercat si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaros spune:

Fetele care a-ti folosit sol. de bicarbonat, imi apuneti si mie cum se prepar#259; si de cite ori se aplica pe zi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

stiu o tipa care si-a facut injectiile. acu 2 ani. costau 300 euro ptr ambele axile. nu ai voie sa cari greutati o saptamana. chiar nu se mai uda deloc sub brat.si pe mine ma batea gandul ca am aceeasi problema. dar nu as da atatia bani ptr o vara.asta e port haine albe prin care sa nu se vada pata de sub brat. e un chin . am incercat rexona, adidas,deo, roll-on, toate cacaturile. la unii functioneaza, la altii nu.
o sa testez si eu bicarbonaul de sodiu si betadina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

parca la clinica Danei Jianu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Buna fetelor, cred ca va pot ajuta cu un sfat. Eu pana acum un 2 ani transpiram abundent (palmele, talpile si axila). Am facut un tratament naturist pt hipotiroidie si am observat ca dupa 3 sapt nu mai transpir. Am fost ultrafericita pt ca pana at nu puteam sa ma imbrac in haine inchise la culoare si care erau din material care isi schimba culoarea la umezeala. Era un cosmar pt mine. Cand aveam emotii sau era frig transpiram si mai mult. Tremuram de frig si transpiram .La o luna dupa ce am terminat tratam mi-a reaparut transpiratia. Tratam era f scump sa-l mai repet si ma intrebam care din cele 6 produse mi-a facut bine. Avand pb cu circulatia sangelui am cumparat Flavonoid Complex (unul din cele 6 produse din tratam) si surpriza a fost sa constat iar ca nu mai transpir dupa 3 sapt. Am zis: GATA, L-AM GASIT! Am luat 3 luni si mi s-a oprit transpiratia pt alte 3 luni. Pt alta pb am luat de la plafar Vitamina C Plus de la Calivita (extrasa din fructe). Dupa 2 sapt nu mai transpiram. Ma uit pe flaconul de Flavonoid Complex care era mult mai scump decat Vitamina C Plus si vad ca si acela continea vitamina C dar intr-o cantit mai mica. Fac tratam 3 luni cu Vitamina C Plus si acum am peste 6 luni de cand nu mai am pb cu transpiratia (la axila si palme dar mai am la talpi din cand in cand). Concluzia fetelor este ca aveti lipsa de vitamina C si e de preferat sa luati vitamina c extrasa din legume si fructe cum este cea de la Calivita. Vitamina C de la farmacie care nu e naturala da pietre la rinichi. Eu sunt o fosta fumatoare (de mentolate) si am citit ca mentolul este f toxic pt organism, ramane in corp mult timp. O tigara (nu nmeaparat mentolata) consuma 25 mg vitamina C iar necesarul zilnic al organismului este de 75 mg. Faceti calculul cate tigari fumati si inmultiti cu 25 mg ca sa vedeti ce deficit aveti. Organismul uman ia vitamina C din alimentatie , nu o poate sintetiza singur. Deci fetelor, eu cred ca sunteti fumatoare, aveti organismul intoxicat cu tutun, iar lipsa de vitamina C stiu ca ajuta la oxigenarea celulelor.
Succes si scuze pt ca m-am intins cat o patura

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Si eu am avut probleme cu transpiratia acum cativa ani , dar din fericire am incercat Lady speed stick - GEL.Pot sa zic ca sunt super multumita , chiar si sotul meu il foloseste si nu l-am mai simtit mirosind a transpiratie chiar si dupa o zi calduroasa petrecuta la volanul camionului.
Singura nemultumire ca are miros si nu prea pot sa ma mai dau cu parfum sa nu amestec mirosurile.
In alta ordine de idei nu folosesc roll-oane,deodorante...
doar Lady speed stick-gel .
Merita incercat.
Aida - mama de pisica mica.


http://emma.ablog.ro

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=96703

Mergi la inceput